Jada Pinkett Smith cierpi na poważną chorobę. Niedawno pokazała z czym się zmaga

Autor:
Dagmara
Olszewska
Jada Pinkett Smith i Will Smith, Oscary 2022

Jada Pinkett Smith niespodziewanie znalazła się w centrum zainteresowania podczas tegorocznej gali Oscarów. Aktorka zmaga się z poważną chorobą - łysieniem plackowatym. Prowadzący rozdanie nagród wyśmiał jej fryzurę, ale reakcji Willa Smitha nie mógł się spodziewać.

Jada Pinkett Smith to aktorka i prezenterka telewizyjna. Prywatnie jest żoną Willa Smitha, jednego z najbardziej cenionych artystów w Hollywood. W 2018 roku przyznała, że cierpi na łysienie plackowate, czyli poważną chorobę skórną. To właśnie przez schorzenie zdecydowała się na drastyczną zmianę fryzury. 

Jada Pinkett Smith - choroba łysienie plackowate

Łysienie plackowate to poważna choroba, która dotyka głównie młode osoby. Skutkuje powstawaniem stałych lub tymczasowych miejsc łysienia na różnych częściach ciała. Jada Pinkett Smith publicznie opowiedziała z czym zmaga się na co dzień. Aktorka w mediach społecznościowych zamieściła wideo, na którym pokazuje na swoim przykładzie, jak objawia się choroba. 

 – Spójrz na tę linię tutaj.  Teraz będzie mi to trochę trudniej ukryć, więc pomyślałam, że po prostu się tym podzielę, żebyście nie zadawali pytań – powiedziała w krótkim wideo, pokazując swoją głowę. 

Andrzej Pągowski o wystawie "Panie i Panny"
Andrzej Pągowski o wystawie "Panie i Panny"

Jada Pinkett Smith. Oburzenie na gali Oscarów

Podczas 94. ceremonii wręczenia Oscarów doszło do wydarzenia, o którym rozpisuje się niemal cały świat. Will Smith wymierzył cios prosto w policzek prowadzącego, gdy ten nawiązał do fryzury jego żony. Po ostrych słowach i krzykach z widowni okazało się, że aktor otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. W swoim przemówieniu nawiązał do sytuacji, która miała miejsce chwilę wcześniej.

"Chciałbym przeprosić Akademię, chciałbym przeprosić wszystkich współnominowanych. To piękny moment i nie płaczę z powodu nagrody, tu nie chodzi o zwycięstwo, tylko o pomoc ludziom. Sztuka imituje życie, wyglądam jak szalony ojciec... Miłość sprzyja szaleństwu" - powiedział ze łzami w oczach aktor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości