Córka Ewy Sałackiej miała 12 lat, gdy doszło do tragedii. Dziś ma już 29 lat i sama jest mamą

Ewa Sałacka
Ewa Sałacka
Źródło: MWMEDIA
Ewa Sałacka była ukochaną gwiazdą Polaków. Zapisała się w pamięci widzów dzięki rolom w kultowych komediach. Jej nagła i niespodziewana śmierć wywołała nieoficjalną narodową żałobę. Najbardziej jej odejście przeżyli bliscy. Jej córka Matylda miała wówczas tylko 12 lat. Dziś jest dorosłą kobietą. Ułożyła sobie życie z dala od blasku reflektorów. Co dziś robi i jak wygląda?

Ewa Sałacka zapisała się w pamięci polskich kinomaniaków dzięki niezapomnianym rolom w kultowych produkcjach, takich jak "Och, Karol", "Czterdziestolatek" czy "Sztuka kochania". Jej zgon w 2006 roku wstrząsnął całym krajem, zwłaszcza że aktorka osierociła córkę, 12-letnią Matyldę Kirstein.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Ewa Sałacka osierociła 12-letnią córkę

Ewa Sałacka zmarła w 2006 roku w wyniku tragicznego wypadku. 49-letnia wówczas aktorka została użądlona przez osę podczas pobytu na działce w Arciechowie nad Zalewem Zegrzyńskim. Wiedząc o uczuleniu na jad pszczeli, zareagowała natychmiast. Jej mąż podjął próbę reanimacji, a następnie zdecydował się na przetransportowanie jej do szpitala. Niestety, mimo wysiłków ratowników medycznych, Ewy Sałackiej nie udało się uratować. Wstrząs anafilaktyczny okazał się śmiertelny.

Grób Ewy Sałackiej
Grób Ewy Sałackiej
Źródło: MWMEDIA

Tragiczne wydarzenie wstrząsnęło całą Polską, która straciła utalentowaną artystkę. Jednak, co równie bolesne, aktorka osierociła 12-letnią córkę Matyldę Kirstein. W dniu śmierci Ewy Sałackiej spędzała wakacje na Mazurach, nieświadoma tragedii, która miała miejsce. Dziewczynka dowiedziała się o śmierci matki następnego dnia. W tym trudnym czasie mogła liczyć na wsparcie ze strony ojca oraz babci.

Matylda Kirstein na pogrzebie mamy Ewy Sałackej
Matylda Kirstein na pogrzebie mamy Ewy Sałackej
Źródło: MWMEDIA

Co teraz robi i jak wygląda córka Ewy Sałackiej?

Matylda Kirstein przeżyła wiele trudnych chwil w życiu, ale dziś jest radosna i spełniona. Córka niezapomnianej aktorki Ewy Sałackiej ma obecnie 29-latka. Skończyła studia na Akademii Leona Koźmińskiego i uzyskała dyplom z psychologii biznesu. Pracuje w firmie specjalizującej się w produkcji okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Matylda Kirstein unika zainteresowania ze strony mediów. Jej konto na Instagramie jest prywatne. Ale media i tak co jakiś czas donoszą, co u niej słychać. Z przekazów medialnych możemy dowiedzieć się, że jest w związku z mężczyzną o nazwisku Grzelak. We wrześniu 2022 roku doświadczyła jednego z najpiękniejszych momentów w życiu rodzinnym – została matką. Wraz ze swoim partnerem powitali na świecie córeczkę.

Dumna mama, mimo zmęczenia po porodzie, postanowiła podzielić się tym szczęściem ze światem, publikując na Instagramie zdjęcie z sali porodowej.

"Dziś już wiem, że czekałam na nią całe życie. Poznajcie naszą córeczkę Barbarę Matyldę Grzelak. To mała czarodziejka, która wraz ze swoim przybyciem sprawiła, że wszystko samo się układa. Witaj Calineczko!" – napisała z dumą i czułością na Instagramie świeżo upieczona mama.

Matylda Kirstein po narodzinach córki
Matylda Kirstein po narodzinach córki
Źródło: Instagram

Z Instagrama córki gwiazdy możemy dowiedzieć się też, że Matylda Kirstein cieszy się z rodzinnego szczęścia. Lubi też podróżować, spotykać się ze znajomymi i ciepło wspomina zmarłą matkę.

A tak wygląda obecnie:

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości