Jan Holoubek ze smutkiem o Tomaszu Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"

Jan Holoubek, Tomasz Komenda
Jan Holoubek o Tomaszu Komendzie
Źródło: MWMEDIA
Jan Holoubek świętuje fantastyczne przyjęcie filmu "Doppelgänger. Sobowtór" podczas Festiwalu Polskim Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyser ma na koncie kilka dobrze ocenianych produkcji, w tym "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". W najnowszym wywiadzie reżyser wyjawił, czy ma kontakt z Tomaszem Komendą.

Jan Holoubek jest polskim reżyserem, który niedawno wiódł prym podczas Festiwalu Polskim Filmów Fabularnych w Gdyni. Film "Doppelgänger. Sobowtór" został nagrodzony aż pięcioma statuetkami w następujących kategoriach: Najlepszy reżyser — Jan Holoubek; Najlepsza drugoplanowa rola męska — Tomasz Schuchardt; Najlepsze zdjęcia — Bartłomiej Kaczmarek; Najlepsza scenografia — Marek Warszewski; a także Najlepsze kostiumy — Weronika Orlińska.

Aktualizacja: Tomasz Komenda nie żyje

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór"
"Doppelgänger. Sobowtór". Co było najtrudniejsze dla odtwórcy głównej postaci? Jakub Gierszał zdradził nam kulisy powstawania produkcji

Jan Holoubek nakręcił film o życiu Tomasza Komendy

To jednak nie pierwszy film spod ręki reżysera, który spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów. W 2020 roku swoją premierą miała produkcja opowiadająca trudną historię niesłusznie skazanego Tomasza Komendy - "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Mężczyzna w 2004 roku został niesłusznie skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej w Miłoszycach. W 2018 roku, po 14 latach odsiadki, został uniewinniony.

To podczas oficjalnej premiery bohater filmu zaręczył się z ówczesną partnerką Anną Walter. Kobieta była wówczas w ciąży. W grudniu tego samego roku urodził się syn pary, który otrzymał imię Filip. Tomasz Komenda zapewniał wówczas, że ojcostwo od zawsze było jednym z jego marzeń.

"Chcemy w przyszłym roku wziąć ślub. […] U faceta chyba najważniejsze jest to, żeby usłyszał słowo 'tata'. Tylko szkoda, że dopiero po 44 latach" - mówił podczas wywiadu w "Dzień Dobry TVN".

Czytaj więcej: Historię ich miłości śledziła cała Polska. Tomasz Komenda i Anna Walter walczą w sądzie

Wydawało się wtedy, że po wielu latach cierpienia Tomasz Komenda odnalazł szczęście. Po pewnym czasie na jaw zaczęły wychodzić fakty, które rzuciły zupełnie nowe światło na sprawę. Mężczyzna bowiem miał nie utrzymywać kontaktu z mamą, a ponadto po rozstaniu z partnerką rozpoczęła się walka o alimenty. Anna Walter w rozmowie z "Super Expressem" wyjawiła, że wraz z synem żyją w skandalicznych warunkach, ponieważ ekspartner uchyla się od płacenia alimentów.

Do tej pory nie chciałam pewnych kwestii poruszać publicznie, ale do zmiany zdania zmusiły mnie komentarze osób trzecich o tym, że pławię się w luksusie, oraz zdanie Tomka, że się nie zgadza z wysokością alimentów. Kiedy Tomek wydawał pieniądze na kupno apartamentów, które stoją puste lub zamieszkują tam członkowie rodziny, na narkotyki i alkohol, kiedy rozdawał pieniądze na lewo i prawo wszystkim swoim kolegom, jego syn mieszkał w zadłużonym mieszkaniu obrośniętym grzybem. Bo Tomek zostawił mnie ze wszystkimi problemami. Po prostu przestałam mu być potrzebna
- wyznała kilka miesięcy temu.

Tomasz Komenda skomentował wypowiedzi ekspartnerki, mówiąc, że alimenty są zbyt wysokie:

"Są zdecydowanie za wysokie. Trzeba pamiętać, że ja moich pieniędzy nie zarobiłem. Mam je z uwagi na krzywdy, których doznałem" - powiedział.

Głos w sprawie zabrali ponadto bliscy Tomasza Komendy, w tym mama, która przez lata nieustannie walczyła o wolność syna.

Czytaj więcej: Młodszy brat komentuje zachowanie Tomasza Komendy. "Początek jego upadku"

Tomasz Komenda i Anna Walter walczą w sądzie
Tomasz Komenda i Anna Walter walczą w sądzie
Tomasz Komenda i Anna Walter walczą w sądzie
Źródło: MWMEDIA

Jan Holoubek o Tomaszu Komendzie

Przy okazji premiery nowej produkcji w reżyserii Jana Holoubka, mężczyzna udzielił wywiadu serwisowi gazeta.pl. W rozmowie z Angeliką Swobodą reżyser opowiedział o filmie "Doppelgänger. Sobowtór". Jan Holoubek został zapytany również o to, czy po zakończeniu pracy na planie, interesuje się dalszym życiem swoich bohaterów. W domyśle chodziło oczywiście o Tomasza Komendę. Jan Holoubek nie szczędził szczerych słów i przyznał, że żałuje tego, jak potoczyły się jego losy.

Tomek Komenda i Remik Korejwo to jedyni prawdziwi bohaterowie moich filmów, których poznałem też w rzeczywistości. Z Remikiem wciąż mam kontakt, jest w moich produkcjach konsultantem w sprawach dotyczących policji. Z Tomkiem kontaktu nie mam. Myślę, że padło o nim sporo krzywdzących opinii, a ja nie wiem, jak naprawdę jest i co się dzieje w jego życiu. Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału. Liczyłem, że po tylu latach udręki rodzina Tomka Komendy wreszcie znajdzie spokój. Życzę im tego z całego serca
- powiedział.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości