Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Tomasz Komenda nie żyje
Tomasz Komenda nie żyje
Źródło: MW MEDIA
Tomasz Komenda nie żyje. Informacje przekazali dziennikarze magazynu "Uwaga!". Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, gdy został skazany za zbrodnię, której nigdy nie popełnił. Od wielu miesięcy zmagał się z nowotworem płuc. Miał 46 lat.

Tomasz Komenda nie żyje. Te smutne informacje pojawiły się w mediach w środę 21 lutego 2024 roku. Jako pierwsi napisali o tym dziennikarze magazynu "Uwaga!", którzy przez wiele lat zajmowali się sprawą mężczyzny.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Tomasz Komenda nie żyje

Magazyn "Uwaga!" TVN poinformował o śmierci Tomasza Komendy za pośrednictwem strony internetowej oraz konta na Facebooku. Nie podano jednak żadnych szczegółów na temat przyczyny zgonu mężczyzny. Tomasz Komenda zmarł w wieku 46 lat.

"Tomasz Komenda nie żyje, dowiedział się dziennikarz "Uwagi!" i "Superwizjera" Grzegorz Głuszak. Komenda spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Na wolność wyszedł w 2018 roku" - czytamy.

Tomasz Komenda stał się dla wielu osób pewnego rodzaju ikoną i inspiracją do walki. Mężczyzna został niesłusznie skazany za brutalny gwałt oraz zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej, jednak nigdy nie popełnił tych czynów. W więzieniu odsiedział aż 18 lat. Dopiero w 2018 roku został oczyszczony z zarzutów. Za tak wielką pomyłkę otrzymał od państwa polskiego wielomilionowe odszkodowanie. Jego historia zafascynowała twórców. W 2020 roku powstał film oparty na biografii Tomasza Komendy pt. "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy".

Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia nie ułożył sobie życia

Początkowo historia Tomasza Komendy zapowiadała się na piękny happy end. Jeszcze w więzieniu mężczyzna poznał bowiem Annę Walter, która go zauroczyła. Para zaczęła wymieniać między sobą korespondencję, a ich znajomość rozwinęła się w dość szybkim tempie. Oboje nie widzieli świata poza sobą. Podczas premiery filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy" Tomasz Komenda uklęknął na scenie przed ukochaną i poprosił ją o rękę. Anna Walter przyjęła oświadczyny.

W grudniu 2020 roku urodził się jedyny syn pary, Filip. Tomasz Komenda nie ukrywał, że bardzo marzył o zostaniu ojcem i podczas wywiadu dla "Dzień Dobry TVN" wyznał, że planuje z narzeczoną ślub, który miał się odbyć rok później. Niestety para się rozstała i to w niezbyt dobrej atmosferze. Byli partnerzy nie szczędzili sobie gorzkich słów w mediach, obwiniając się nawzajem. Anna Walter skarżyła się, że mężczyzna nie wspierał jej w opiece nad dzieckiem. Wyznała także, że nie doszli do porozumienia w kwestii alimentów. Skierowała więc sprawę do sądu.

Polecamy: Historię miłości Tomasza Komendy i Anny Walter śledziła cała Polska. Ich sielanka nie trwała długo

To jednak nie był koniec problemów Tomasza Komendy. Niesłusznie skazany mężczyzna bowiem jakiś czas temu dowiedział się, że choruje na nowotwór. Rak podobno był w zaawansowanym stadium i rozprzestrzeniał się po całym ciele. Tomasz Komenda mimo to próbował się leczyć i chodził na radioterapię.

"Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju" – mówił w rozmowie z Ewą Wilczyńską, dziennikarką "Gazety Wyborczej".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości