Jan Kliment – kariera, życie prywatne, żona

Jan Kliment - kim jest?
Jan Kliment - kim jest?
Źródło: MWMEDIA
Jan Kliment to tancerz pochodzący z Czech, który z powodzeniem robi ogromną karierę w Polsce od 2009 r. Występował w kilku popularnych produkcjach telewizyjnych, a dziś zasiada w jury najpopularniejszego programu talent show, czyli "Mam talent". Kim jest ten niezwykle uroczy i uśmiechnięty 48-latek?

Jan Kliment – pochodzenie i kariera

Jan Kliment urodził się na Słowacji, w Zwoleniu. Jego mama była Czeszką, a tata pochodził ze Słowacji. Gdy jego tata stracił pracę, cała rodzina przeniosła się do Ostrawy. Tam Janek zaczął nauczanie w technikum o specjalizacji – metalurgia, ale to zdecydowanie mijało się z jego powołaniem. Bardzo późno, bo dopiero w wieku 18 lat zaczął przygodę z tańcem. Stało się tak pod wpływem obejrzenia filmu „Dirty dancing” z Patrickiem Swayze. Szybko musiał nadrobić stracone lata, choć pomagało mu w tym to, że wcześniej chodził na gimnastykę i trenował hokej.

Dodatkowo nie miał wsparcia rodziców, w środowisku górników, w którym pracował jego tata, tańczący mężczyzna postrzegany był jako osoba homoseksualna. Okazało się, że Jan Kliment ma talent i dwukrotnie zwyciężył na Mistrzostwach Czech w tańcu, a sześciokrotnie otrzymał tytuł wicemistrza. Ze Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council. Reprezentuje klasę „B” w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.

Jan Kliment – życie osobiste

Tancerz był żonaty z tancerką Laurą Stefanie Hafner, z którą mieszkał w Szwajcarii. Para postanowiła jednak rozstać się i wtedy właśnie Jan Kliment przyjechał do Polski. Nadal utrzymuje kontakt z byłą żoną, która nawet pomagała mu w zorganizowaniu pomocy dla jego sparaliżowanego po wypadku brata. Po przyjeździe do Polski poznał Lenkę Tvrzovą, z którą tworzy udany związek od 2009 r. Z młodszą o 15 lat partnerką przysiągł sobie dozgonną miłość w 2016 r. w Ostrawie. Nie mają jeszcze dzieci.

Jan Kliment – program "Taniec z gwiazdami"

Od 2009 do 2011 roku Jan Kliment brał udział w polskiej edycji Tańca z gwiazdami emitowanej w telewizji TVN. W 2009 roku razem z Nataszą Urbańską zajął 2. miejsce, a z Katarzyną Grocholą 3. W 2010 r. z Edytą Górniak uplasowali się na 3. miejscu, a w 2011 r. z Weroniką Marczuk ponownie zajął 3. pozycję. 

Jan Kliment – rodzeństwo

Jan Kliment ma 2 braci: starszego Radka i młodszego Milana.

Milan Kliment w 2015 r. skoczył do wody i złamał kręgosłup, przez co stracił czucie w nogach. Jan Kliment stara się pomagać bratu, którego rehabilitacja daje nadzieję na to, że mężczyzna stanie się samodzielny. Postanowił także oddać mu swoje mieszkanie w Czechach, do którego wprowadziła się także mama tancerza wraz z partnerem. Lokum zostało przystosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

O Radku Klimencie nie wiadomo zbyt wiele. Tancerz zdradził w jednym z wywiadów, że jego brat pracuje w górnictwie, a nawet pokazał go na nagraniu w mediach społecznościowych. Okazuje się, że mężczyzna ma długie i kręcone włosy.

Jan Kliment boleśnie znosił pytania o ciążę. Jakim chce być ojcem?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jan Kliment - żona, dziecko?

Lenka Klimentova to tancerka, która jest w połowie Czeszką, a w połowie Kubanką. Jak zdradziła, w jednym z wywiadów, nie miała łatwego dzieciństwa. Jej biologiczni rodzice oddali ją bowiem do adopcji. Natomiast rodzina, do której trafiła stworzyła dla niej najlepsze warunki do rozwijania swoich pasji, za co 31-latka jest im bardzo wdzięczna. Lenka reprezentuje najwyższą klasę światową w tańcach latynoamerykańskich. Na co dzień pracuje także jako instruktorka fitness i zumby. Para długo starała się o dziecko. Wreszcie udało im się i wktrótce powitają na świecie potomka.

Jan Kliment – juror w "Mam Talent"

Jan Kliment dostał w 2021 r. propozycję wzięcia udziału w jednym z najbardziej rozpoznawalnych formatów TVN, a mianowicie programie "Mam talent". U boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak ocenia starania uczestników, którzy chcą pokazać całemu światu swój wyjątkowy talent. Okazuje się, że idealnie wkomponował się w jury, ma podobne poczucie humoru, ale i wrażliwość, jak pozostałe jurorki. - Bardzo fajna ekipa. Agnieszka Chylińska jest niesamowitym wulkanem energii. Jest ponadczasowa. Małgosia zawsze nas dopełnia. Każda z nich jest zupełnie inna i to jest wyjątkowe. U uczestników będę szukał talentu, charyzmy, osobowości, wyobraźni i pomysłu na siebie. Bo jest wiele osób, które są utalentowane, ale nie mają pomysłu na siebie – wyjaśnił w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

Jan Kliment – Instagram

Jan Kliment prowadzi oficjalny profil na Instagramie. Znajdziecie go pod nickiem @janekkliment.

Zobacz też:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości