Lenka Kliment

Lenka Klimentová o adopcyjnych rodzicach

Lenka Kliment (właściwie: Lenka Klimentova) – tancerka, trenerka tańca w show "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" od ósmej do dwunastej edycji.

Lenka Kliment – adopcja i związek z Janem Klimentem

Lenka Kliment urodziła się w Czechach, w 1989 roku. Jej biologiczny ojciec pochodził z Kuby, a biologiczna matka była Czeszką. Wychowywała się w rodzinie adopcyjnej, nigdy nie poznała swoich biologicznych rodziców. Jej nazwisko panieńskie to Lenka Tvrzova.

Od kilku lat mieszka w Polsce. Jest drugą żoną Jana Klimenta, który był jej nauczycielem tańca, a później także występował w polskiej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Dzieli ich piętnastoletnia różnica wieku. Para zaręczyła się w 2015 roku w Portoryko. Ślub odbył się rok później, 4 czerwca w Ostrawie, czeskim mieście, z którym oboje byli związani. Dwa tygodnie po ceremonii ślubnej udali się w podróż poślubną na Kubę. Małżeństwo spodziewa się dziecka, ogłosili, że będzie to syn.

Lenka Kliment – kariera taneczna

Lenka Klimentova to tancerka. Reprezentuje klasę S w tańcach latynoamerykańskich. Należy do zespołu Carnival Stars, który tańczy głównie sambę brazylijską – występują m.in. w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jest instruktorką zumby i fitnessu, ukończyła kurs instruktora rekreacji ruchowej w specjalności fitness oraz ma licencję instruktorki zumba fitness. Pracuje również jako modelka.

Lenka Kliment i "Taniec z Gwiazdami"

Znana jest przede wszystkim z udziału w "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami "jako trenerka tańca, za sprawą udziału zarówno w polskiej, jak i czeskiej edycji. Pierwszy raz w show wystąpiła w 2018 roku, w 8. edycji, w parze z Jarosławem Kretem, następnie w 9. edycji tańczyła z Jakubem Kucnerem. Rafał Szatan był jej partnerem 10. edycji, Bogdan Kalus w 11., a Radosław Liszewski w 12. Najlepszy wynik osiągnęła podczas 9. edycji, wiosną 2019 roku, gdy wraz z Jakubem Kucnerem zajęli czwarte miejsce.

Lenka Kliment – kariera medialna

W 2018 roku wraz z mężem Janem Klimentem wzięli udział w programie "Story of my life: Historia naszego życia", gdzie mogli zobaczyć, jak będą wyglądać za kilkadziesiąt lat. Wspólnie wyznali, że planują wtedy mieć dzieci, wnuki, prowadzić schronisko dla psów i nadal wspólnie tańczyć.

W 2021 roku Lenka Klimentova tańczyła z Rafałem Maserakiem podczas Sylwestra 2021 w Polsacie.

Lenka i Jan Klimentowie wystąpili gościnnie w jednym z odcinków 10. edycji programu "Top Model", emitowanym w 2021 roku w TVN. Pomagali uczestnikom podczas sesji zdjęciowej z Marcinem Tyszką, w której zadaniem było odwzorowanie figur tanecznych.

Lenka Kliment – ciekawostki

Lenka Klimentova wyznała, że została adoptowana, o czym powiedzieli jej adopcyjni rodzice, gdy była w wieku 7-8 lat. Nie zamierza poznać swoich biologicznych rodziców. Lenka Klimentova ogłosiła, że jest niewierząca oraz że wraz z mężem nie planują ochrzcić syna.

Jan Kliment czule o ciąży ukochanej. Zdradza, co jeszcze zmieni się w ich życiu
Jan Kliment czule o ciąży ukochanej. Zdradza, co jeszcze zmieni się w ich życiu Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA