Gwiazdy

Nie żyje mąż Sławy Przybylskiej. To dla niego wokalistka przerwała karierę

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Jan Krzyżanowski, mąż Sławy Przybylskiej, nie żyje

Nie żyje Jan Krzyżanowski, mąż Sławy Przybylskiej. Aktor zmarł 26 listopada po wielu miesiącach ciężkiej choroby. Miał 87 lat.

Informacja o śmierci Jana Krzyżanowskiego pojawiła się na oficjalnej stronie Sławy Przybylskiej na Facebooku. Nie wiadomo jeszcze, co z pogrzebem aktora.

Jan Krzyżanowski, mąż Sławy Przybylskiej, nie żyje

Jan Krzyżanowski przez pół wieku był mężem Sławy Przybylskiej. Piosenkarka ostatnio pojęła decyzję o przerwie od koncertowania, aby zaopiekować się ukochanym. Jak powiedział w rozmowie z Plejadą bratanek artystki, Jan Krzyżanowski cierpiał na niewydolność krążenia.

Mąż Sławy Przybylskiej przebywał w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, jednak nie czuł się tam dobrze, dlatego piosenkarka postanowiła zabrać go stamtąd i samodzielnie się nim zaopiekować. Bratanek Sławy Przybylskiej opowiadał w rozmowie z Plejadą, że artystka jest zmęczona i chwilami załamana, ale chce dobra ukochanego.

"Czuła się bardzo źle, jak był w ośrodku, dlatego podjęła decyzję, żeby go zabrać. Są razem, ale ona jest wyczerpana. Dlatego teraz szukam ośrodka blisko domu, żeby ona miała blisko do niego. Ona też czasem jest załamana, ale zabrała go z tej placówki, dlatego że wiedziała, że on psychicznie tam nie wytrzymuje" - mówił bratanek artystki.

Ostatnio choroba Jana Krzyżanowskiego jeszcze bardziej się zaostrzyła. Do tego doszło jeszcze zapalenie płuc. 87-latek zmarł 26 listopada.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Jan Krzyżanowski - kim był?

Jan Krzyżanowski 25 kwietnia skończył 87 lat. Był aktorem. Zagrał w takich produkcjach jak: "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Śmierć jak kromka chleba" czy w serialu "Polskie drogi". Aktor poznał siedem lat starszą wokalistkę Sławę Przybylską po jednym z jej koncertów w 1963 r. Rok później byli już małżeństwem.

"Kiedyś Jan powiedział mi, że gdy był studentem, to na sylwestrowej imprezie, na którą poszedł, puszczane były różne nagrania. Gdy usłyszał moje 'Tango Notturno', zachwycił się i powiedział, że dla takiej kobiety warto poświęcić życie. Poznaliśmy się na jednym z moich koncertów. Jan był wtedy dyrektorem Estrady Stołecznej i przyjeżdżał na wszystkie moje występy w okolicach Warszawy. I tak to się wszystko zaczęło" - wspominała Sława Przybylska.

Jan Krzyżanowski był mężem Sławy Przybylskiej przez ponad 50 lat. Aktor w ostatnich latach bardzo podupadł na zdrowiu. Niedawno pojawiły się informacje, że Sława Przybylska zawiesiła karierę, aby zaopiekować się ukochanym.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości