Nie żyje gwiazda "Z Archiwum X" czy "Ally McBeal". Zmarła w wieku 47 lat na białaczkę

Nicki Aycox nie żyje, miała 47 lat
Nicki Aycox nie żyje
Źródło: Getty Images
Nicki Aycox - amerykańska aktorka i piosenkarka zmarła w wieku 47 lat. Nazywana była "królową horrorów". Grała także w takich kultowych serialach takich jak "Z Archiwum X" czy "Ally McBeal".

Nicki Aycox odeszła w wieku zaledwie 47 lat. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola w horrorze "Smakosz 2".

Nicki Aycox nie żyje – przyczyna śmierci

Informację o śmierci Nicki Aycox przekazała mediom rodzina aktorki. 47-latka zmagała się z chorobą nowotworową. Od kilku lat chorowała na białaczkę.

"Moja piękna, zaciekła, mądra, niesamowicie utalentowana i kochająca szwagierka zmarła wczoraj z moim bratem Mattem u boku. Mieli wspaniałe życie w Kalifornii. Była wojowniczką. Wszyscy, którzy ją znali, kochali ją" – napisała na Facebooku szwagierka gwiazdy Susan Raab Ceklosky.

Nicki Aycox pożegnała rodzina, przyjaciele oraz znajomi z branży filmowej. Wzruszający wpis opublikował na Twitterze m.in. twórca "Supernatural" Erik Kripke.

"Było mi bardzo przykro, kiedy usłyszałem, że wielka Nicki Aycox umarła. Odeszła zbyt młodo. Była rozkoszna i dostarczała nam mieszankę emocji. Raz była jak miód innym razem jak jad. Podziwiam, jak sprawiała, że zwykłe słowa, stawały się legendarne" - napisał reżyser.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Nicki Aycox nie żyje – kim była?

Nicki Lynn Aycox urodziła się 26 maja 1975 r. w Hennessey w stanie Oklahoma. Występowała głównie w serialach telewizyjnych, sporadycznie pojawia się także w filmach kinowych. Wzięła udział w ponad 50 produkcjach. W latach 90. zagrała m.in. w kilku znanych na całym świecie serialach, takich jak np. "Z Archiwum X", "Ally McBeal" czy "Trzecia planeta od słońca".

Jej kariera w Hollywood rozkręciła się po udziale w horrorze "Smakosz 2". Ta rola zapewniła jej angaż w wielu innych filmach grozy. Aktorka zagrała u boku Halle Berry w filmie "Ktoś całkiem obcy" oraz w dreszczowcu "Prześladowana 2". Ostatni raz na ekranie pojawiła się w 2014 roku w filmie "Czas zbrodni". Rok później wydała debiutancki album muzyczny.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

podziel się:

Pozostałe wiadomości