Gwiazdy

John Travolta wspomina tragicznie zmarłego syna. "Tęsknię bardziej, niż mogę wyrazić to słowami"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
John Travolta, Jett Travolta

John Travolta wspomina syna, który w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł w 2009 roku podczas rodzinnych wakacji. Niedawno Jett Travolta świętowałby 30. urodziny. "Tęsknię za Tobą bardziej, niż mogę wyrazić to słowami" - napisał zrozpaczony aktor.

Podczas wakacji na rajskich Bahamach rodzina Travoltów zmierzyła się z niewyobrażalną tragedią. W wieku zaledwie 16 lat zmarł Jett Travolta. Pierwsze doniesienia mówiły o nieszczęśliwym wypadku, następnie mówiono o ataku serca. Ostatecznie rodzina wyjawiła, że chłopiec zmagał się z wieloma poważnymi chorobami, które pośrednio mogły przyczynić się do jego zgonu. John Travolta wspomina ukochanego syna w jego 30. urodziny. 

John Travolta wspomina tragicznie zmarłego syna

John Travolta i Kelly Preston poznali się na planie filmu. Mimo prężnie rozwijających się karier podjęli decyzję, że wspólnie chcą tworzyć rodzinę. W 1992 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn, Jett. Na początku 2009 roku cała rodzina wybrała się na wspólne wakacje. Aktor odnalazł swojego nastoletniego syna nieprzytomnego w hotelowej wannie. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować. 

Niestety oprócz wielkiej tragedii rodzina musiała zmierzyć się z podejrzeniami, jakie kierowała w ich stronę opinia publiczna. W mediach pojawiało się wiele wersji wydarzeń i teorii spiskowych. Dodatkowo niezrozumiała dla wielu osób była kremacja ciała chłopca w całkowitej tajemnicy przed światem. Urna została przetransportowana do domu rodzinnego na Florydzie, a w tym samym czasie do USA przyleciała pusta trumna. Po kilku miesiącach John Travolta przyznał w mediach, że jego syn miał zdiagnozowany autyzm, astmę oraz chorobę Kawasaki, czyli przewlekły stan zapalny naczyń krwionośnych. 

W warszawskiej Desie zorganizowano niezwykłe aukcje
W warszawskiej Desie zorganizowano niezwykłe aukcje W warszawskim domu aukcyjnym Desa zorganizowano dwie niecodzienne wystawy, dedykowane surrealizmowi. Dochód z aukcji wyniósł prawie dwa miliony złotych.

John Travolta podejrzany o przyczynienie się do śmierci syna

Dla mediów i opinii publicznej śmierć syna aktora stała się głównym tematem rozmów i rozważań. Pojawiły się doniesienia, że John Travolta może w pewnym stopniu ponosić winę za nią. Motywowano to przynależnością do kościoła scjentologicznego i sceptycyzm wobec standardowych metod leczenia. 

"Dzięki niemu w moim życiu gościła radość. Był dla mnie wszystkim. Przez 16 lat, gdy byłem jego ojcem, nauczyłem się, czym jest miłość bezwarunkowa [...] To, czego się nauczyłem, to - to, aby żyć i kochać tak jakby to był twój ostatni dzień. Wykorzystajcie swoją szansę. Powiedzcie swoim najbliższym, że ich kochacie. Życie warte jest tego, aby je przeżyć" - powiedział John Travolta w jednym z wywiadów udzielonych po śmierci syna.

Rodzina wspomina Jetta Travoltę

John Travolta za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępnił zdjęcie z synem. 13 kwietnia Jett Travolta obchodziłby 30 urodziny.

"Mój drogi Jetty. Tęsknię za Tobą bardziej, niż mogę wyrazić to słowami. Kocham Cię" - napisał aktor pod postem na Instagramie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości