Gwiazdy

Julia Wieniawa o wypaleniu zawodowym i hejcie. "Trochę mnie to boli"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Julia Wieniawa

Julia Wieniawa to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Mając zaledwie 23 lata sprawiła, że jej artystyczny dorobek wygląda jak medialne imperium. Filmy, seriale, koncerty, własna płyta i duża marka odzieżowa. Choć jej nazwisko jest już synonimem słowa "sukces", gwiazda wciąż musi mierzyć się z setkami nieprzychylnych komentarzy.

Artystka pojawiła się niedawno w podcaście Grzegorza Betleja, w którym opowiedziała o tym jak kariera, sukces i hejt wygląda z jej perspektywy. "Trochę się przyzwyczaiłam, a trochę mnie to boli" - powiedziała. 

Julia Wieniawa o sukcesie i hejcie

Julia Wieniawa niemal z każdym swoim wystąpieniem wzbudza w widzach i słuchaczach wiele emocji. Jej niedawny koncert podczas "Orange Warsaw Festival" spotkał się z ogromnym uznaniem, a wielu internautów wyraziło zdziwienie tym, że artystka faktycznie potrafi śpiewać. Jak zareagowała na to sama zainteresowana?

"Ja się z tym zmierzam od lat, z czymkolwiek, co zrobię. Najwięcej szczekają ci, co nawet nie widzieli filmu, w którym zagrałam, albo nie usłyszeli mojego koncertu, a mówią, że nie umiem śpiewać na żywo. Na szczęście pierwszy raz tak szczerze zostałam doceniona właśnie po Orange'u. (...) Trochę ostatnio przeżywałam takie wypalenie zawodowe. Trochę mam dosyć udowadniania, że jestem warta coś więcej, niż wszyscy myślą. No nie dostałam propozycji w "Zimnej wojnie" ani w "Wołyniu", w tego typu filmach. I trochę mi się nie chce już czytać kolejnego scenariusza jakiegoś głupkowatego albo płytkiego. Oczywiście, żeby nie było, zrobiłam też parę fajnych filmów, za co jestem wdzięczna, ale mam takie coś: 'może to po prostu kiedyś do mnie przyjdzie, jak trochę odpuszczę'. (...) W tej sferze muzycznej mogę pokazać to, jaką jestem osobą i artystką, a w aktorstwie muszę liczyć, że coś mi spadnie z nieba" - powiedziała. 

Joanna Przetakiewicz o niezależności
Joanna Przetakiewicz o niezależności Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Julia Wieniawa o mentalności Polaków

Artystka w rozmowie odniosła się także do najczęstszych zarzutów, jakie słyszy w odniesieniu do swojej twórczości. Według niej, wielu polskich odbiorców nie jest gotowych na osobę, która odnajduje się zarówno w aktorstwie, śpiewie i tańcu. 

"W Polsce panuje takie przeświadczenie, że jak robisz wszystko, to nie robisz nic, ale jeżeli robisz to dobrze, to dlaczego masz tego nie robić? W Stanach Zendaya śpiewa, tańczy, wygrała "Taniec z gwiazdami", gra w "Euforii", gra w świetnych filmach i nikt jej nic nie mówi. Selena Gomez śpiewa, tańczy, recytuje, gra, ma swoją markę kosmetyczną i co? I wszyscy robią klap, klap, klap, a w Polsce robisz parę rzeczy i jesteś do wszystkiego, czyli do niczego. Wkurza mnie to i ja chcę być w Polsce tą osobą, która przetrze szlak i powie: 'tak, możesz bez studiów zrobić karierę'. Studia są super, jeśli chcesz na nie iść, ale doświadczenie jest najważniejsze, bez faktoru x i tak nic nie zrobisz" - powiedziała. 

Julia Wieniawa o przyjaźni w show-biznesie

Aktorka opowiedziała także, że wchodząc na szczyt, dowiedziała się, jak kruche są znajomości. Niestety, wielokrotnie doświadczyła interesowności i zazdrości. Zadeklarowała, że obecnie otacza się niewielkim gronem najbardziej zaufanych osób. 

"Zostałam bardzo niefajnie potraktowana i wtedy okazało się, że ci klakierzy się ode mnie odwrócili ze względu na jedną osobę. Skumałam, że ludzie są jak chorągiewki i jestem za to wdzięczna, bo dzięki temu zostali przy mnie tylko ci wartościowi ludzie, a potem, gdy się wszystko wyjaśniło, nie chciałam już podawać tamtym ludziom ręki i tyle. (...) Nadal się staram wierzyć w ludzi i w to, że życie jest fajne, ale nie raz się przejechałam na ludziach. Na szczycie jest się zazwyczaj samemu" - wyznała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości