Julia Wieniawa uczy się aktorstwa. Korzysta z pomocy sławnego nauczyciela

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Julia Wieniawa

Początek roku dla Julii Wieniawy to czas zdecydowanie intensywny i pełen możliwości. Celebrytka pojawiła się już na wielu ściankach, ogłosiła sukces z reklamą na Times Square, a teraz intensywnie uczy się aktorstwa. Spektakl, w którym wystąpi w parze z Adamem Woronowiczem to dla młodej aktorki niezła szkoła.

Adam Woronowicz, choć sam skończył Akademię Teatralną w Warszawie, dziś jest jednym z wykładowców łódzkiej filmówki. Praca w duecie z profesorem mogłaby się wydawać indywidualnymi korepetycjami. Potwierdza to sama zainteresowana, której egzamin praktyczny odbędzie się na deskach już niebawem.

Miasteczko "Dzień Dobry TVN" zawitało do Kościerzyny
Miasteczko "Dzień Dobry TVN" zawitało do Kościerzyny Małgorzata Ohme i Filip Chajzer wraz z ekipą "Dzień dobry TVN" zawitali do stolicy Kaszub, czyli Kościerzyny. Prowadzący program zostali niezwykle ciepło przyjęci przez jej mieszkańców. Oprócz rozmowy Małgorzata Ohme i Filip Chajzer mogli poznać tamtejsze zwyczaje. "Ja jestem zachwycony. Czerpię energię od ludzi i to jest piękne, że ludzie, którzy do tej pory zapraszali nas do swoich domów, chwytając za pilota i naciskając guzik, teraz zapraszają nas do swoich domów fizycznie [...]" - powiedział w rozmowie z "Co za tydzień" prezenter.

Julia Wieniawa pobiera korepetycje?

Julia Wieniawa to obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd młodego pokolenia. Jej wszechstronny talent znają już nawet za wielką wodą, ale młoda aktorka, wokalistka, autorka tekstów, muzyki i bizneswoman na razie skupia się na szlifowaniu własnej kariery na rodzimym terenie.

Niebawem odbędzie się premiera spektaklu "Gra", gdzie wystąpi w duecie z Adamem Woronowiczem. Być może taki był plan producenta, by mało jeszcze doświadczoną teatralnie aktorkę, zestawić z profesorem szkoły aktorskiej. Julia Wieniawa fakt ten docenia i czerpie z tej sytuacji, ile się da. "To, co na pewno jest wartościowe tym razem to to, że mam profesora łódzkiej filmówki dla siebie, przez cały miesiąc indywidualnie, czyli Adama Woronowicza i nie ukrywam, że już naprawdę wiele się nauczyłam albo zmieniłam spojrzenie na pewne rzeczy i wiem, że z tej pracy wiele wyniosę dla siebie w przyszłości nawet do grania w serialach czy filmach, bo teatr daje zupełnie inną jakość" - mówi Julia Wieniawa w rozmowie z "Plejadą".

"Gra"- spektakl z Julią Wieniawą i Adamem Woronowiczem - gdzie i kiedy

Doborowe towarzystwo nie pozbawia jednak Julii Wieniawy przedpremierowej tremy. Mimo to wie, że będzie przygotowana najlepiej, jak to możliwe: "Wczoraj mieliśmy pierwszy przebieg całości i pierwszy raz zobaczyliśmy w sumie, jak to wygląda połączone różne sekwencje i co tak naprawdę działa, co nie działa, co wzrusza, co irytuje, co trzeba zmienić. Zostało kilka dni, a my jeszcze mamy dużo pracy. Ale najważniejsze, że tekst mam na blachę opanowany, więc teraz zostały same niuanse".

Julia Wieniawa coraz śmielej odnajduje się w kręgach starszych kolegów. "Bardzo się też zakumplowaliśmy i z Adamem i z Robertem Rakowskim, który jest naszym reżyserem i z naszą Izunią, która jest naszą inspicjentką i codziennie po próbach chodzimy sobie na obiadki. Jest to przemiła praca i jest to też ogromny rozwój, ale też nie ukrywam, że jestem też zmęczona".

Premierę zaplanowano 9 lutego, a pokazy przedpremierowe można oglądać już 4 dni wcześniej. Twórcy zapraszają do Garnizonu Sztuki w Warszawie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości