Julia Wieniawa to czołowa polska gwiazda. Co wiemy o jej życiu?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Julia Wieniawa

Julia Wieniawa to topowa polska gwiazda. Mimo młodego wieku już osiągnęła ogromny sukces w show-biznesie. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o jej karierze muzycznej, aktorskiej i życiu osobistym Julii Wieniawy, to zapraszamy do lektury naszego tekstu!

Julia Wieniawa to artystka wszechstronna. Znamy ją z ról w popularnych serialach, z powodzeniem rozwija także karierę muzyczną i prowadzi markę osobistą. Jej romanse z zapartym tchem śledzą wszystkie show-biznesowe media. Co wiemy o życiu Julii Wieniawy?

Julia Wieniawa – skąd pochodzi, rodzice, rodzeństwo

Julia Wieniawa urodziła się 23 grudnia 1998 roku w Warszawie. Jest córką Konrada i Marty Wieniawów-Narkiewiczów. Para jest obecnie po rozwodzie. Aktorka ma trzy młodsze przyrodnie siostry: Wiktorię i Kornelię (ze strony matki), a ze strony ojca: Alicję Wieniawę-Narkiewicz.

Julia Wieniawa z mamą
Julia Wieniawa z mamą Źródło: "Dzień dobry TVN"/x-news

Mama Julii Wieniawy jest także jej menedżerką i dba o wizerunek młodej artystki. Pomaga córce dobierać odpowiednie role i projekty, w których weźmie udział. Ojciec aktorki jest z kolei znanym artystą i cenionym plastykiem.

Julia Wieniawa z tatą
Julia Wieniawa z tatą Źródło: "Dzień dobry TVN"/x-news

Julia Wieniawa wychowywała się w Warszawie. Ukończyła stołeczne liceum im. Jana Zamoyskiego. Brała udział w zajęciach aktorskich Ogniska Teatralnego "U Machulskich" oraz zajęciach przygotowujących do wyższych szkół teatralnych i filmowych w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej.

Julia Wieniawa – kariera aktorska

Julia Wieniawa zadebiutowała na scenie Warsztatowej Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym Roma. Później występowała w musicalach wraz z Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego.

Jej kariera rozpoczęła się jednak na dobre w 2013 roku. Wtedy to wygrała casting i dołączyła do stałej obsady jednego z polskich seriali. To otworzyło jej furtkę do kariery. Zagrała w takich serialach jak "Druga szansa" (2017) czy "Na Wspólnej" (2017) oraz w filmach "Kobiety mafii" Patryka Vegi (2018) i "Kobieta sukcesu" Roberta Wichrowskiego (2018).

W 2020 zagrała główne role w kilku horrorach oraz pojawiła się w filmie Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Wystąpiła także w kilku teledyskach. Możemy zobaczyć ją w klipie do piosenki Jeremiego Sikorskiego "Bez niej nie byłoby nas" oraz Tego Typa Mesa i Justyny Święs, pt. "Immunity".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Julia Wieniawa nie chce być nazywana "celebrytką". "Trochę mi to umniejsza"
Julia Wieniawa nie chce być nazywana "celebrytką". "Trochę mi to umniejsza"

Julia Wieniawa – kariera muzyczna

Julia Wieniawa oprócz kariery aktorskiej rozwija także swoją karierę muzyczną. Jej debiutancki singiel "Co mi jest" ukazał się w 2015 roku. W 2017 roku wokalistka podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax i wydała kolejny singiel "Oddycham", a następnie "Nie muszę".

W 2020 wydała kolejne single: "SMRC", "Wspólna chwila" z Mery Spolsky i Arkiem Kłusowskim, "Niezadowolona" oraz wydała pierwszy singiel zapowiadający jej debiutancki album studyjny pt. "Na darmo". W 2022 roku ukazał się jej drugi singiel z debiutanckiej płyty zatytułowany "Rozkosz". Płyta "Omamy" została wydana 17 czerwca 2022 roku.

Julia Wieniawa znana jest też z gościnnych występów u innych artystów. Zaśpiewała m.in. w utworze "Na zawsze" na płytę duetu producenckiego Flirtini pt. "Heartbreaks & Promises vol. 3" czy też w utworze "Plan B" Dawida Kwiatkowskiego na jego albumie "13 grzechów niczyich". W 2021 nagrała duet z Maciejem Musiałowskim pt. "Zabierz tę miłość". Oprócz tego wystąpiła gościnnie w utworach "Bezpieczny lot" duetu Karaś/Rogucki oraz "Sebiksy" braci Kacperczyk. We współpracy z Kubą Karasiem nagrała też swoją wersję utworu "Nie mam dla ciebie miłości".

Koncerty Julii Wieniawy są chwalone za niezwykle bogatą oprawę artystyczną. Gwiazda wystąpiła m.in. podczas gali Bestsellery Empiku oraz podczas Orange Warsaw Festival.

Julia Wieniawa – życie prywatne, związki

W 2017 roku Julia Wieniawa zaczęła spotykać się z aktorem Antonim Królikowskim. Ich związek był głośno komentowany w show-bizowych mediach, a każde wspólne wyjście i pokazanie się publiczne budziło wielkie emocje wśród paparazzi i fanów. Choć byli ulubieńcami internautów, to podjęli decyzję o rozstaniu. Przebiegło ono spokojnie, bez żadnych skandali.

Julia Wieniawa i Antek Królikowski
Julia Wieniawa i Antek Królikowski Źródło: MWMEDIA

W krótkim czasie celebrytka zaczęła się spotykać z muzykiem Aleksandrem Milwiwem-Baronem - gitarzystą zespołu Afromental. Niestety i ten związek nie przetrwał. Także z nowym ukochanym artystka rozstała się w zgodzie.

Julia Wieniawa i Aleksander Milwiw-Baron
Julia Wieniawa i Aleksander Milwiw-Baron Źródło: MWMEDIA

Później związała się z przyjacielem Nikodemem Rozbickim, który wystąpił nawet w romantycznym klipie do jej piosenki "Milczysz". Podobnie jak poprzedni partnerzy był sporo starszy od ukochanej. Dzień przed drugą rocznicą związku para ogłosiła rozstanie. Dodali wspólne zdjęcie z Londynu w kostiumach na Halloween, pod którym ogłosili, że nie są już razem, ale pozostają w przyjacielskich stosunkach i nie zamierzają zrywać kontaktów. 

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki
Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki Źródło: MWMEDIA

Pod koniec grudnia 2022 roku w mediach pojawiła się informacja, że Julia Wieniawa spotyka się z piłkarzem Tymoteuszem Puchaczem. Artystka skomentowała rzekomy związek ze sportowcem w rozmowie z Pudelkiem.

"Szukanie sensacji na siłę" - powiedziała.

Julia Wieniawa – Instagram

Julia Wieniawa prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @juliawieniawa. Zaliczana jest do grona najpopularniejszych influencerek w Polsce. Jej konto obserwuje ponad 2 miliony użytkowników. Artystka dwukrotnie została umieszczona w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polskim internecie serwisu InluTool (2019, 2022). Jej nazwisko pojawiło się także wśród najbardziej wpływowych influencerów w Polsce według miesięcznika "Forbes" (2020). Ponadto znalazła się także w rankingu najlepszych kobiecych marek osobistych magazynu "Forbes Women", zajmując najwyższą, 4. pozycję w 2020. Dwa lata później została umieszczona na liście "100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków" tygodnika "Newsweek Polska".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości