Antoni Królikowski

Antek Królikowski jest uczestnikiem programu "Przez Atlantyk".

Antoni Królikowski urodził się 17 lutego 1989 roku w Łodzi. Jest polskim aktorem filmowym i telewizyjnym, a także reżyserem i scenarzystą. 

Rodzina Antoniego Królikowskiego

Rodzice Antoniego, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski, to zawodowi aktorzy. Matka najczęściej kojarzona jest z roli Grażynki w telenoweli Klan, a zmarły w 2020 roku ojciec szerszej publiczności znany był głównie jako Kusy z serialu Ranczo. Wujek Antka, Rafał Królikowski, także jest popularnym aktorem filmowym i teatralnym. Antoni Królikowski jest najstarszym z piątki rodzeństwa, wśród których jedna z sióstr, Julia Królikowska, jest aktorką (występuje z matką w Klanie), a jeden z braci, Jan Królikowski, zajmuje się tworzeniem muzyki.

Antoni Królikowski – wykształcenie

Antoni Królikowski jest absolwentem klasy filmowej w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

Antoni Królikowski – kariera zawodowa

Swoją pierwszą rolę Antoni zagrał w wieku 4 lat, w roku 1993, w dramacie telewizyjnym "20 lat później". Przez następne lata epizodycznie pojawiał się w serialach, takich jak "39 i pół", "Czas honoru". Pierwszą nagrodę dla reżysera otrzymał w 2007 roku na Festiwalu Filmów Amatorskich, za etiudę filmową pt. "Złote pióro".

Jego debiut filmowy miał miejsce w 2008 roku podczas produkcji komedii romantycznej "Lejdis" w reżyserii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. W 2010 roku we współpracy z bratem – Janem Królikowskim, wyreżyserował film krótkometrażowy "Noc Życia".

Rola Kuby Milewicza w serialu "Miłość nad rozlewiskiem" oraz w jego kontynuacjach przyniosła Antoniemu popularność wśród telewidzów. Rozgłos zdobył również za sprawą głównej roli w serialu "Bodo" w 2016 roku oraz udziału w dwóch dramatach wojennych: "Miasto 44" (2014) i "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" (2018). W 2017 roku otrzymał nominację do Telekamery Tele Tygodnia w kategorii Nadzieja Telewizji.

W następnych latach pojawił się na planach filmów w reżyserii Patryka Vegi, takich jak: "Polityka" (2019) i "Pętla" (2020), w których to produkcjach odgrywał główne role. Rozpoznawalność przyniósł mu udział w licznych programach rozrywkowych: "Kocham Cię, Polsko!" czy "To był rok!" – był kapitanem drużyn biorących udział w programach. W 2016 roku został zwycięzcą reality show "Agent-Gwiazdy".

Życie prywatne Antoniego Królikowskiego

Przez lata pozostawał w nieformalnych związkach z polskimi aktorkami: Laurą Breszką, Katarzyną Sawczuk i Julią Wieniawą. Z ostatnią z kobiet wystąpił w programie The Story of My Life. Historia naszego życia, w którym para prezentowała historię swojego związku oraz szczegóły relacji. W 2020 roku Antoni Królikowski związał się z polską aktorką filmową i telewizyjną – Joanną Opozdą, którą poślubił 7 sierpnia 2021 roku. 22 lutego 2022 roku urodził im się syn Vincent. Wiosną 2022 aktorka złożyła pozew o rozwód.

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA