Jurek Owsiak ma dwie dorosłe córki. Czym zajmują się Ola i Ewa?

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Jurek Owsiak ma dwie córki

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurka Owsiaka na co dzień wspiera kochająca żona, z którą jest ponad 40 lat. Para jest szczęśliwymi rodzicami dwóch dorosłych już córek, które trzymają się z daleka od mediów. Co o nich wiemy?

W niedziele 29 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Tym razem Jurek Owsiak i jego zespół będą zbierać fundusze na walkę z sepsą. Do zbiórki dołączyło się już wiele gwiazd, a niektóre z nich nie ukrywają, że traktują pomysłodawcę inicjatywny jak prawdziwego bohatera. Jurka Owsiaka na co dzień w kierowaniu WOŚP wspiera jego żona Lidia Niedźwiecka-Owisak, która pełni rolę dyrektora medycznego. Para jest ze sobą od ponad 40 lat i doczekała się dwóch córek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Córki Jurka Owsiaka są już dorosłe. Czym się zajmują?

Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak są rodzicami dwóch dorosłych już córek: 43-letniej Aleksandry i 33-letniej Ewy. Obie kobiety dorastały razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy, jednak na co dzień nie udzielają się w mediach i niewiele o nich wiadomo.

Aleksandra Owsiak studiowała w Stanach Zjednoczonych i jest absolwentką szkoły telewizyjnej w Chicago. Dodatkowy kierunek skończyła również w Polsce i wybrała polonistykę. 43-latka jeszcze do niedawna aktywnie wspierała rodziców, działając przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a także podczas Przystanku Woodstock. Jakiś czas temu postanowiła jednak zająć się własną karierą i otworzyła swój pierwszy biznes. Aleksandra Owsiak jest trenerką personalną i spełnioną mamą dwóch córek: Mai i Zuzi.

Aleksandra Owsiak kilka lat temu przyznała, że rzadko opowiada publicznie o tym, kto jest jej tatą.

"Kiedy nie ma potrzeby, nie mówię o tym, ale też paranoicznie nie ukrywam. Pracuję, gdzie pracuję i z czystym sumieniem mówię, że robię to uczciwie" - powiedziała w rozmowie z magazynem "VIVA!".

Młodsza córka małżeństwa Owsiaków swoje wykształcenie również zdobywała poza granicami Polski. Ewa Owsiak studiowała w Londynie, a obecnie pracuje w Warszawie w Instytucie Fryderyka Chopina. 33-latka aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i często towarzyszy sławnemu tacie podczas uroczystych otwarć kolejnych finałów akcji. Kobieta rok temu, z okazji 30-lecia inicjatywy, wyszła na scenę i przemówiła do publiczności. Ewa Owsiak zapewniała wówczas, że jest bardzo wzruszona i szczęśliwa z powodu tego, że może być częścią WOŚP.

Jurek Owsiak wspomniał o swojej młodszej pociesze w rozmowie z TVN24.

"Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła (...). To ona patrzy na świat swoimi oczami i chciałbym, żeby młodzi ludzie właśnie w ten sposób odbierali coś, co jest dobre, łapali to" - mówił rok temu.

Jurek Owsiak z córką Ewą
Jurek Owsiak z córką Ewą Jurek Owsiak z córką Ewą Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Jurek Owsiak szczerze o ojcostwie. Jakie ma relacje z córkami?

Jurek Owsiak kilka lat temu udzielił wywiadu dla magazynu "VIVA!", w którym opowiedział o ojcostwie. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał wówczas 26 lat i nie ukrywał, że nie do końca był przygotowany do swojej roli. 10 lat później razem z żoną powitali na świecie drugą córkę. Ewa przyszła na świat jako wcześniak i z tego powodu pierwsze dni spędziła w szpitalu. Sytuacja nie była dla rodziny łatwa.

"Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei (...). Dzień w dzień przyjeżdżaliśmy na oddział (...). Raz wchodzimy, a Ewy w tym inkubatorze nie ma. Pamiętam to uczucie. Strach nas obleciał. Na szczęście okazało się, że zabrali ją gdzieś tylko na chwilę" - wspominał.

Jurek Owsiak podkreślił, że zawsze bardzo dbał o dobre relacje z córkami. Małżeństwo starało się wychowywać dziewczynki według określonych zasad, jednak zarówno Aleksandra, jak i Ewa mogły liczyć na pełne zaufanie ze strony rodziców. Co ciekawe, to właśnie ich tata przeważnie był tym, który jako pierwszy wyciągał rękę do zgody. Tym samym sprawiał, że w ich domu zawsze panowała dobra atmosfera.

"Faktycznie, to Jurek raczej dzwoni pierwszy. No, chyba że się w firmie "pali". Wtedy ten ruch należy do mnie (...). Jurek nie ma nic wspólnego z wyważeniem, zwykle długo nie reaguje, nawet jeśli coś go drażni, aż w końcu wybucha za wszystko. Wtedy jest wulkan" - mówiła Aleksandra Owsiak w rozmowie z "Vivą".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego:  PIOTR ANDRZJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości