Gwiazdy

Wykonawca utworu "Biełyje rozy" nie żyje. Znamy przyczynę śmierci wokalisty

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Jurij Szatunow nie żyje.

Rosyjski wokalista, były lider zespołu Łaskowyj Maj nie żyje. W Polsce Jurij Szatunow zdobył popularność za sprawą wielkiego hitu "Biełyje rozy". O śmierci artysty poinformowano za pośrednictwem agencji informacyjnej.

Jurij Szatunow nie żyje

O śmierci wokalisty poinformował jego rzecznik Arkadij Kudriaszow w rozmowie z agencją TASS. Jurij Szatunow zmarł w nocy z 22 na 23 czerwca w szpitalu Domodiedowo. Zagraniczne medyczne źródła podają, że przyczyną śmierci artysty był atak serca. W mediach społecznościowych Jurija Szatunowa opublikowano zdjęcie wraz z krótką informacją:

"Dzisiaj w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija" - poinformowano we wpisie.

Jurij Szatunow - kariera

Wokalista urodził się we wrześniu 1973 roku. Był liderem zespołu Łaskowyj Maj w latach 1986–1991, z którym stworzył wielki hit "Biełyje rozy". Choć utwór powstał pod koniec lat 80., do tej pory można go usłyszeć na licznych festiwalach i imprezach, a także na wielu polskich prywatkach. Po odejściu z zespołu Jurij Szatunow zajął się karierą solową.

Co ciekawe, zespół Łaskowyj Maj wsławił się tym, że jednocześnie, tego samego dnia, koncertował w kilku rosyjskich miastach. Okazało się, że muzycy tworzyli identyczne boysbandy, będące kopią oryginalnych wykonawców zarówno pod względem fizycznym, jak i wokalnym. Wyjście na jaw tej zadziwiającej praktyki wywołało skandal i doprowadziło do zawieszenia działalności zespołu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Youtube

Pozostałe wiadomości