Justyna Kowalczyk ma ważne wieści. Uczci pamięć męża w wyjątkowy sposób

Justyna Kowalczyk odsłoni tablicę ku czci Kacpra Tekielego
Justyna Kowalczyk powiadomiła o uroczystości ku czci zmarłego męża
Źródło: mwmedia/Facebook Justyny Kowalczyk
Kacper Tekieli był polskim wspinaczem. Zginął w maju 2023 podczas ataku na szczyt Jungfrau w Szwajcarii. Podczas zejścia z góry spadł wraz z lawiną. Justyna Kowalczyk jest w żałobie, ale stara się powrócić do życia po śmierci męża. Właśnie poinformowała o odsłonięciu tablicy ku czci zmarłego alpinisty.

Justyna Kowalczyk często wspomina męża i opowiada o jego miłości do gór. Przekazała fanom, że Kacper Tekieli spędzał tam ponad 250 dni w roku. "Przebiegł Wielką Koronę Tatr w niespełna 37,5 h. Obskoczył Matterhorn z każdej strony w 17,5 h [...] Tatry nie miały przed nim żadnych tajemnic" - napisała w najnowszym poście na Instagramie. Powiadomiła też o ważnej uroczystości.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

SKAZANA3_MALIKOWSKA_ZALOBA
Marta Malikowska o córce i żałobie
Marta Malikowska w poruszającej rozmowie. Wyznała co czuje niemal rok po śmierci Jacka "Budynia" Szymkiewicza

Justyna Kowalczyk poinformowała o odsłonięciu tablicy ku czci Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk udostępniła w mediach społecznościowych ważną wiadomość. 23 września o godzinie 12.00 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą odsłoni tablicę ku czci Kacpra Tekielego.

Mój mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o nim i przede wszystkim o jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z niego ogromnie dumna
- wyznała na Facebooku.

Justyna Kowalczyk podkreśliła, że mąż uwielbiał góry w każdej postaci, a ona kochała patrzeć na jego radość. Ukochany zaraził ją tą pasją. Zakochani często spędzali razem czas właśnie na wspólnych wspinaczkach.

"Z Kacprem w górach czułam się najbezpieczniej. Nasza Grań Wideł, Fajek, Baszty, Cima Grande, Matterhorn, Mont Blanc, Tofana czy Łomnica z synkiem w nosidle to absolutnie wspaniałe wspomnienia. A było tych cudowności pełnych śmiechu, skupienia, sportu i miłości znacznie, znacznie więcej. Jednak najbardziej na świecie byłam dumna z tego, że człowiek taki jak on zawsze chciał jak najszybciej wrócić do mnie/do nas" - podkreśliła w wypowiedzi na Facebooku.

Biegaczka narciarska zaprosiła fanów na uroczystość odsłonięcia tablicy. Zrobiła to w imieniu swoim i jej synka Hugo.

Justyna Kowalczyk pokazała, jak wygląda jej syn

Justyna Kowalczyk ma dla kogo żyć. 2 września 2021 roku w Krakowie urodził się jej syn Hugo, który szybko stał się oczkiem w głowie rodziców. 19 sierpnia biegaczka pisała na Facebooku, że po raz pierwszy od śmierci męża wychodzi, by spotkać się z ludźmi. Przyznała, że bardzo bała się, czy znajdzie na to siłę. 30 sierpnia pokazała najnowsze zdjęcie synka, któremu również przekazuje miłość do gór.

Za to 2 września świętowała drugie urodziny chłopca. Pokazała wtedy zdjęcie tuż po narodzinach malca i napisała wzruszające wyznanie.

"Dziś dwa lata kończy najweselszy chłopczyk świata. Jest zdrowy, jak rydz. Silny. Uśmiechnięty od ucha do ucha. Sprytny. Energiczny. Już chodzi z głową w chmurach. Jest maleńką kopią cudownego Tateła" - przekazała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia/Facebook Justyny Kowalczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości