Amerykański aktor i raper Kaalan Walker skazany na sto lat więzienia. Jedna z ofiar zabrała głos

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"The Wrap"
Aktor i raper Kaalan Walker skazany na sto lat więzienia za gwałty

Kaalan Walker znalazł się na ustach ludzi z całego świata. Amerykański aktor znany z filmu "Superfly", został skazany za gwałty i napaści na tle seksualnym. Grozi mu sto lat więzienia! W sprawie zabrała głos jego ofiara. Adwokat Walkera twierdzi, że rozprawa była niesprawiedliwa. Podał argument.

Kaalan Walker najbardziej znany jest z filmu "Kings", w którym grał u boku Halle Berry i Daniela Craiga oraz z produkcji "Superfly". Występował również jako raper pod pseudonimem KR. Amerykański gwiazdor ma poważne kłopoty. Został oskarżony o napaści na tle seksualnym.

Kaalan Walker skazany na sto lat więzienia za gwałty

Wyrok zapadł 19 kwietnia w Los Angeles. Kaalan Walker został skazany za sześć gwałtów, w tym trzy na 16-latkach i napaści na tle seksualnym. Raper miał obiecywać swoim ofiarom pomoc w karierze. Powoływał się m.in. na bliską znajomość z Halle Berry czy raperem Drakiem. Umawiał się z dziewczynami w określonym miejscu i tam je wykorzystywał.

Proces aktora trwał sześć tygodni. Zastępczyni prokuratora okręgowego Cynthia Wallace w mowie końcowej nazwała go "seryjnym gwałcicielem".

"Czujemy, że tym werdyktem ława przysięgłych przywróciła tym ofiarom głosy" - dodała w rozmowie z portalem "RollingStone".

Wiktoria Nowakowska z "Projekt Lady" o ojcu. "Powoli akceptuję, że nigdy nie będę go mieć"
Wiktoria Nowakowska z "Projekt Lady" o ojcu. "Powoli akceptuję, że nigdy nie będę go mieć" Źródło: co za tydzień

Ofiara amerykańskiego aktora zabrała głos

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Jego adwokat zapowiedział apelację. Stwierdził, że rozprawa nie była sprawiedliwa, ponieważ obrona nie uzyskała zgody na powołanie świadków. Głos zabrała jedna z ofiar rapera. Modelka Jada Everon miała 16 lat, gdy otrzymała od Walkera zaproszenie do jego mieszkania. Towarzyszyli jej rodzice, ale i tak nie udało się uniknąć wykorzystania seksualnego. Aktor zmusił dziewczynę do nagrania sekstaśmy. Groził, że jeśli tego nie zrobi, to może pożegnać się z karierą modelki Victoria’s Secret. Jej bliscy w tym czasie czekali za ścianą.

"Przez siedem lat widziałam go w mediach społecznościowych, widziałam, jak staje się coraz bardziej sławny i krzywdzi coraz więcej kobiet. Wtedy traciłam nadzieję, teraz płaczę ze szczęścia" - cieszyła się z wyroku Jada Everon na łamach "RollingStone".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "The Wrap"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości