Kamila Szczawińska o pierwszej nagiej sesji. "Była wulgarna i nieadekwatna do mojego wieku"

Kamila Szczawińska o najgorszej nagiej sesji
Kamila Szczawińska o najgorszej nagiej sesji
Źródło: MWMEDIA
Kamila Szczawińska w najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, co czuła podczas swojej pierwszej nagiej sesji zdjęciowej. Modelka nie wspomina dobrze spotkania z pewnym fotografem i ostro oceniła jego zachowanie. Podpowiedziała, co można zrobić, aby modelki czuły się bezpiecznie w takich sytuacjach.

Kamila Szczawińska zaczęła pracę modelki jako 17-latka. Została zauważona przez przedstawicielkę jednej z mediolańskich agencji, dzięki której rozpoczęła swoją zagraniczną karierę. Gwiazda pracowała później dla takich marek jak: Valentino, Giorgio Armani, Gucci, Chanel, Yves Saint Laurent czy Christian Dior. W latach 2007–2013 zawiesiła międzynarodową karierę na rzecz życia rodzinnego. Wyszła za mąż i urodziła trójkę dzieci.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Kamila Szczawińska wspomina pierwszą nagą sesję. To traumatyczne doświadczenie

Modelka podzieliła się swoim doświadczeniem w pracy w branży modowej. Nie wszystkie zawodowe zadania są dla niej miłym wspomnieniem. Szczególnie dotkliwa była jej pierwsza naga sesja zdjęciowa. Kamila Szczawińska podała przykład.

"Wiele zależy od tego, jaki jest fotograf, jak wygląda studio, jak jest przygotowane i jaką atmosferę tworzy fotograf. Pamiętam sesję z Helmutem Newtonem do włoskiego 'Vogue'a', na której czułam się okropnie. Miałam 19 lat i była to pierwsza naga sesja, dlatego mówiono mi, że mam robić wszystko, co oni mi każą, bo fotograf to gwiazda. Agencja miała ogromną presję, żeby to wykorzystać" — powiedziała w rozmowie z Plejadą.

Gwiazda bardzo krytycznie oceniła atmosferę, w jakiej musiała pracować podczas tej sesji. Porównała ją do oczekiwań jak z "Playboya".

"Czułam się trochę jak podczas sesji do 'Playboya' i trudno było mi zrozumieć, że jest ona do włoskiego 'Vogue'a'. Z drugiej strony kiedyś robiłam akty z Paolo Roversi i one były dyskretne i naturalne. Te zdjęcia wyszły piękne. Cała atmosfera wokół sesji była bardzo dyskretna, to było jak sztuka. Sesja do 'Vogue'a' była wulgarna i nieadekwatna do mojego wieku, fotograf miał takie widzimisię, żeby zobaczyć 19-latkę w takiej wersji, że było to dla mnie obrzydliwe i stresujące [...] Ja nie mam problemu z takimi sesjami, dopóki to jest nienachalne i ze smakiem. Obecnie w modelingu wiele kobiet jest nazywanych modelkami, także w innym kanonie urody niż to było kiedyś, są bardzo seksowne, wyuzdane i to wszystko się kompletnie zatarło" - tłumaczyła w wywiadzie.

czt_elvispremiera_krupinska_urodziny POPR
Paulina Krupińska-Karpiel skończyła 35 lat. Czy czuje się spełnioną kobieta?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kamila Szczawińska o godnym traktowaniu modelek

Kamila Szczawińska opowiedziała, jak wpłynęła na nią ta sytuacja. Sesja do "Vogue'a" już zawsze będzie się jej źle kojarzyć.

"To jest trudne w tym wszystkim, że nie bardzo można wymagać, zwłaszcza jak się jest młodym. Ja zawsze byłam poukładana, nie imprezowałam, nie piłam, nie paliłam, byłam profesjonalna w pracy i jakoś sobie zracjonalizowałam tę sytuację, więc nie było takiego momentu, że miałam traumę czy koszmary w nocy. Później, jak byłam starsza, umiałam postawić granice, powiedzieć, że mi się coś nie podoba, że nie czuję się komfortowo. Wcześniej, jak się zderzyłam z czymś, czego się nie spodziewałam, to trudno mi było tę granicę postawić. Jak myślę o najgorszej sesji, to zawsze przychodzi mi do głowy ta do 'Vogue'a'" — wyznała.

Plejada zapytała modelkę o to, jakie warunki powinny być zapewnione modelce, aby czuła się w pełni swobodnie i bezpiecznie podczas nagiej lub jakiejkolwiek innej sesji zdjęciowej.

"Dziewczyna powinna mieć prawo wyboru, czy się zgadza na to, że na jej sesji będzie nagość. To nie powinno być oczywiste, że ona musi się na to zgodzić, bo są różne religijne, kulturowe czy wewnętrzne przekonania, które mogą powodować, że ta dziewczyna nie ma na to ochoty [...] Jeśli modelka się już zgodzi, powinno być tak, że na czas zdjęcia jest obecny tylko fotograf i asystent fotografa, ewentualnie makijażystka czy ktoś, kto poprawia nasz wygląd. Jakaś osoba powinna też czekać z kocem, aby jak tylko dziewczyna kończy zdjęcia, od razu mogła się zawinąć. Nie powinno być sytuacji, że np. ktoś przez dłuższy czas ustawia światło, a ona stoi naga i czeka" - opisała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości