Tak Karol III wyglądał w młodości. Był nazywany "najbardziej pożądanym kawalerem na świecie"

Jak Karol III wyglądał w młodości?
Jak Karol III wyglądał w młodości?
Źródło: Getty Images
Karol III urodził się w roku 1948 jako syn księżniczki Elżbiety i księcia Filipa, rok po ich ślubie. Jednakże, z powodu śmierci jego dziadka, króla Jerzego VI, w 1952 roku jego matka została królową, a Karol, w wieku trzech lat, został następcą tronu. Jakie wykształcenie ma przyszły król Wielkiej Brytanii? Jak wyglądał w dzieciństwie i młodości?

W młodości Karol III był bożyszczem kobiet, które marzyły o związku z następcą tronu Wielkiej Brytanii. Młody książę został swego czasu nazwany "najbardziej pożądanym kawalerem na świecie". Zobacz, jak wyglądał w młodości!

Czytaj też: Koronacja Karola III. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądać? Oto szczegóły ceremonii!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Karol III w młodości – jakie ma wykształcenie?

Karol III jako następca tronu Wielkiej Brytanii, otrzymał staranne wykształcenie. Królowa Elżbieta i książę Filip podjęli decyzję o odmiennym podejściu do kwestii kształcenia ich najstarszego syna Karola. W przeciwieństwie do poprzedników, którzy uczyli się w domu. Karol został posłany do szkoły. Przyszły następca tronu ukończył szkołę Hill House w Londynie, a następnie uczęszczał do szkoły z internatem Cheam School w Hampshire. W wieku 13 lat został wysłany do szkoły Gordonstoun w Szkocji, gdzie kształcił się również jego ojciec, książę Filip. Karol ukończył szkołę średnią z egzaminami A-level z historii, geografii i języka francuskiego. W szkole nie miał żadnych ulg z racji swojego pochodzenia i opisywał ją jako "absolutne piekło".

Następnie książę Karol rozpoczął studia w Trinity College na Uniwersytecie Cambridge, gdzie studiował archeologię, antropologię i historię sztuki. W 1970 roku uzyskał tytuł licencjata z wyróżnieniem. W trakcie studiów spędził także dwa semestry na University College of Wales w Aberystwyth, ucząc się języka walijskiego i kultury Walii.

Dopiero po ukończeniu studiów książę Karol wstąpił do Royal Air Force i Royal Navy, gdzie zdobył doświadczenie w lotnictwie oraz dowodzeniu okrętem. W 1976 roku ukończył służbę wojskową. Wcześniej na meczu polo w Windsorze Karol poznał Camillę Parker Bowles, wówczas znaną jako Camilla Shand. Choć związek między nimi zaczął się rozwijać, to jego decyzja o wstąpieniu do Royal Navy w następnym roku przeszkodziła w kontynuowaniu romansu. W 1973 roku Camilla wyszła za mąż za majora Andrew Parkera Bowlesa, który był przyjacielem Karola.

Karol III – jak wyglądał w młodości

W młodości Karol miał wiele związków i był obiektem westchnień wielu podziwiających go kobiet, nazywających go "najbardziej pożądanym kawalerem na świecie". Lord Mountbatten, jego krewny, rzekomo doradził mu, aby poznał jak najwięcej kobiet przed ustatkowaniem się. W 1977 roku Karol III po raz pierwszy spotkał lady Dianę Spencer, gdy miała 16 lat, a on 29. Zaczęli się spotykać trzy lata później i w 1981 r. ogłosili zaręczyny. Pobrali się w lipcu tego samego roku, a ich małżeństwo obejrzało ok. 750 milionów ludzi na całym świecie. Doczekali się dwóch synów Williama i Harry'ego. Problemy w małżeństwie szybko stały się widoczne, m.in. z powodu romansu Karola III z Camillą Parker-Bowles. Para rozwiodła się w sierpniu 1996 roku, a rok później Diana zginęła w wypadku samochodowym. Karol i Camilla zostali sfotografowani jako para po raz pierwszy w styczniu 1999 roku, zaręczyli się w lutym 2005 roku i wkrótce potem wzięli ślub.

Zobacz, jak Karol III wyglądał w młodości:

Karol III w dzieciństwie i młodości
Karol III w młodości
Karol III w młodości
Karol III w młodości
Karol III w młodości
+19
Zobacz galerię

Czytaj więcej na temat koronacji Karola III.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości