Karol III pojawił się w "Shreku". Mogliście to przegapić. W bajce jest wdowcem na wydaniu

Karol III pojawił się w "Shreku"
Karol III pojawił się w "Shreku"
Źródło: Getty Images
Karol III to człowiek, który już przeszedł do historii. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko matce - królowej Elżbiecie II, ale i własnej aktywności w mediach, również tych rozrywkowych. W drugiej części "Shreka" nie zabrakło nawiązania do księcia. Pewien internauta pokazał na Twitterze scenę, o której sam zapomniał, że miała miejsce. Jesteśmy ciekawi, czy wy ją zapamiętaliście!

Karol III jest na ustach całego świata. Przed nim przełomowy moment - koronacja, po której oficjalnie zostanie władcą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz 14 innych, suwerennych królestw Wspólnoty. Karol jeszcze jako książę był postacią, która została upamiętniona w popularnej animacji, która stała się hitem na całym świecie. Zobaczcie, jak uwieczniono go w "Shreku".

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Karol III pojawił się w "Shreku"

W drugiej części kultowej animacji Shrek i Fiona są już razem, ale czeka ich wyjazd do Zasiedmiogórogrodu i spotkanie z rodzicami księżniczki. Następnie ich uczucie zostaje poddane próbie. Nową postacią jest tam Wróżka Chrzestna, która proponuje Fionie powrót do ludzkiej postaci i stara się podsyłać jej nowych kandydatów na męża. Wśród nich są prawdziwi książęta. Bohaterka w zaczarowanym lustrze widzi potencjalnych adoratorów i wtedy wyłania jej się obraz Karola, księcia-wdowca na wydaniu. Animacja miała premierę w 2004 roku, co oznacza, że książę Karol nie był wtedy jeszcze mężem Camilli Parker Bowles. Ich ślub odbył się rok później.

Książę Karol pojawia się w filmie tylko na moment i budzi popłoch na twarzy Fiony, która twierdzi, że Shrek to jedyny książę, jakiego pragnie. Zobaczcie poniżej, jak wyglądał w "Shreku".

Karol III w "Shreku"
Karol III w "Shreku"
Źródło: Twitter @stepheniscowboy

Okazało się, że król Karol III prywatnie jest fanem Shreka i Fiony. Był obecny na premierze musicalu "Shrek" w Royal Theatre w Londynie. Poniżej fotografia, do której pozuje z aktorami przebranymi w stroje księżniczki i ogra.

Książę Karol pozuje z bohaterami "Shreka" w 2011 roku
Książę Karol pozuje z bohaterami "Shreka" w 2011 roku
Źródło: Getty Images

Karol III - ciekawostki z życia króla

Warto podkreślić, że Karol III jako pierwszy w rodzinie królewskiej ukończył studia. W pierwszych latach edukacji był szykanowany w szkole. Koledzy stosowali wobec niego przemoc fizyczną, m.in. ciągnęli za uszy. Po ukończeniu szkoły średniej był studentem Old College (Uniwersytet Walijski w Aberystwyth), gdzie podjął naukę języka walijskiego oraz historii Walii. Naukę kontynuował w Trinity College University of Cambridge. Był m.in. słuchaczem na kierunkach: antropologia, archeologia i historia. Z wykształcenia jest archeologiem, specjalizuje się w historii wypraw krzyżowych.

Karol w wieku 73 lat został królem. Był najdłużej urzędującym następcą tronu w historii Wielkiej Brytanii. Następcą został już w wieku 3 lat, gdy zmarł jego dziadek król Jerzy VI, a na tron wstąpiła Elżbieta II. Książę miał sporo czasu, by poświęcić się licznym pasjom, wspieraniu organizacji charytatywnych i nabieraniu doświadczenia. W 1971 r. rozpoczął karierę w brytyjskiej marynarce wojennej. Wykształcił się na pilota helikoptera.

Książę Karol spokrewniony jest ze wszystkimi rodzinami królewskimi i książęcymi, zasiadającymi na tronach europejskich państw. Jego ojciec, książę Filip, wywodził się z greckiej i duńskiej rodziny królewskiej.

Syn Elżbiety II jest zaangażowany w ochronę środowiska. W wywiadzie dla BBC z pasją opowiadał o mówieniu do roślin i drzew, o ściskaniu ich gałęzi niczym dłoni oraz o tym, że życzy im powodzenia w rozwoju.

"Z radością rozmawiam z roślinami i drzewami i słucham ich. Myślę, że to absolutnie kluczowe" - mówił w wywiadzie.

Po jego rządach można spodziewać się, że będzie wspierał działania mające na celu chronienie planety. "Czas już się skończył!" - mówił z niepokojem w tej samej rozmowie. Dodał, że walka z globalnym ociepleniem powinna być potraktowana priorytetowo.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości