Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"

Karolina Gruszka to polska aktorka i jednocześnie żona rosyjskiego reżysera
Karolina Gruszka to polska aktorka i jednocześnie żona rosyjskiego reżysera
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej mąż jest Rosjaninem, co sprawia, że ta kwestia jest szczególnie trudna. W rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą aktorka zaznaczyła, że jej mąż jest opozycjonistą, a ich wspólna pociecha jest umiejętnie wprowadzana w temat, w razie gdyby zaczęły ją o to wypytywać inne dzieci ze szkoły. - Moja córka jest w wyjątkowej sytuacji - podkreśliła.

Ukraina od ponad dwóch tygodni broni suwerenności swojego kraju po tym, jak najechały na nią rosyjskie wojska. Wojna rozpoczęta przez Władimira Putina sprawiła, że nasi wschodni sąsiedzi tracą domy, rodziny i często w obawie o swoje życie muszą uciekać z ojczyzny. Świat pomaga Ukraińcom i otwarcie krytykuje inwazję. Na Rosję nakładane są surowe sankcje, a kolejne wielkie firmy wycofują się z tego kraju. W mediach panuje propagandowy przekaz, a opozycjoniści, którzy nie zgadzają się z polityką Władimira Putina, mają zamknięte usta i są ścigani przez władzę.

Wśród osób, które od lat krytykują działania Kremla, jest mąż Karoliny Gruszki, Iwan Wyrypajew, który jest Rosjaninem. Para od dawna mieszka w Polsce, tu też zdecydowali się wychowywać swoją córkę Maję. Aktorka zdradziła, że rozmawia z dziewczynką o wojnie, jednak jest to trudny temat.

Karolina Gruszka o wojnie: Te tematy będą się pojawiały w szkole

Karolina Gruszka swoją przygodę z aktorstwem zaczynała jako zaledwie dziewięciolatka. Szybko zyskała uznanie nie tylko w naszym kraju, ale także poza nim. Jednym z państw, w którym przez długi czas gwiazda rozwijała swoją karierę, była właśnie Rosja. Tam też poznała swojego męża, uznanego reżysera Iwana Wyrypajewa. Para wiele lat temu przeprowadziła się razem z córką do Polski. 

Niedługo Karolinę Gruszkę będzie można obejrzeć w drugiej części serialu "Nieobecni". Przy okazji naszej wizyty na planie, aktorka opowiedziała nam, w jaki sposób rozmawia ze swoim dzieckiem o wojnie.  

Z jednej strony oczywiście ją chronię. Uważam, że tą rzeczą, na którą trzeba szczególnie uważać, to włączony non stop telewizor i komputer, gdzie ciągle są pokazywane filmy i fotografie z wojny. Ta wizualna warstwa bardzo mocno przemawia do dzieci i obrazki zostają w głowie. Nie jestem psychoterapeutą, natomiast jestem mamą i znam wrażliwość dzieci. Wydaje mi się, że mimo to i tak rozmawiać trzeba, bo w sposób nieunikniony te tematy będą się pojawiały, czy to w szkole, czy nawet pewnie w przedszkolu

- mówiła nam Karolina Gruszka.

CZT_GRUSZKAWOJNA
Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Karolina Gruszka: Moja córka jest w wyjątkowej sytuacji

Karolina Gruszka przyznała, że temat wojny w jej domu jest trudny ze względu na rosyjskie pochodzenie jej męża. Iwan Wyrypajew od dawna otwarcie krytykuje politykę Władimira Putina. Para musi jednak tłumaczyć wszystko córce, by nie została zaskoczona dziwnymi pytaniami ze strony szkolnych kolegów.

- Moja córka jest w wyjątkowej sytuacji, ponieważ jest z rodziny polsko-rosyjskiej, więc to jest trudny temat. My mieszkamy w Polsce od dawna, ona dobrze wie, że tata jest Rosjaninem, ale jest też opozycjonistą i od lat wypowiada się przeciwko Putinowi, bierze udział w różnego rodzaju demonstracjach. Więc tutaj nie ma wątpliwości, natomiast rozmawiamy z nią o tym po to, żeby też była gotowa na to, jak pójdzie do szkoły i będzie rozmawiała z dziećmi na ten temat - wyjaśniła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości