Gwiazdy

Katarzyna Ankudowicz poroniła w drugim miesiącu ciąży. "Jestem w tym bezbronna"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Katarzyna Ankudowicz poroniła. Opowiedziała o stracie dziecka

Katarzyna Ankudowicz poroniła. Aktorka była w drugim miesiącu ciąży. Zdecydowała, że poinformuje fanów o stracie dziecka. To bardzo ważny wpis gwiazdy "BrzydUli". Katarzyna Ankudowicz otrzymała wiele wsparcia od swoich koleżanek z branży.

Katarzyna Ankudowicz jest mężatką od 2016 roku, a mamą od dwóch lat. Wspólnie z ukochanym wychowuje córkę Konstancję. 1 kwietnia w prima aprilis zamieściła na Instagramie post, który nie okazał się żartem, a opisem bolesnego przeżycia aktorki.

Katarzyna Ankudowicz straciła ciążę. "Najtrudniejsze było..."

Katarzyna Ankudowicz pokazała na zdjęciu test ciążowy z dwiema kreskami. To była dla niej zapowiedź kolejnego szczęścia w jej życiu. Niestety stało się inaczej.

"Miesiąc temu, w przeddzień drugich urodzin Koci, dowiedziałam się, że druga ciąża nie przetrwała, że to na pewno koniec. Koniec drugiego miesiąca. Najtrudniejsze było czekanie, aż się sama usunie. Miałam szczęście, że byłam wtedy w domu, a serial miałam po południu. Gdyby to się zaczęło cztery godziny wcześniej na nagraniu w jasnym garniturze, albo dzień wcześniej na wyjeździe ze spektaklem, to bym utonęła" - tak aktorka rozpoczęła swój wpis w mediach społecznościowych.

Aktorka przekonała się, co czują inne kobiety, gdy doświadczają poronienia. Poniżej dalsza część wpisu Katarzyny Ankudowicz.

Maja Hyży bała się o czwartą ciążę
Maja Hyży bała się o czwartą ciążę Źródło: Co za Tydzień

Katarzyna Ankudowicz poroniła. Poruszające wsparcie gwiazd

Aktorka zwróciła uwagę na to, że każda kobieta przeżywa inaczej stratę dziecka. Poronienie to tragedia, ale zdarza się i ciężarna kobieta nie ma na to wpływu — jest bezbronna. Tak czuje się w tej sytuacji Katarzyna Ankudowicz.

"Minął czas, towarzyszą mi różne uczucia, przeżywam je, myślę. I postanowiłam się tym podzielić. Teraz mam pojęcie, co przeżywały moje koleżanki, czasem kilkukrotnie. To jest bardzo trudne i indywidualne doświadczenie. Rządzi nim przypadek, loteria. Nie wiem, jak okrutne to musi być, kiedy przydarzy się w kolejnych miesiącach, kiedy naprawdę zżyjesz się z płodem i z faktem bycia w ciąży w ogóle. Jestem w tym bezbronna, nie mam wpływu, planu, rozwiązania. Po prostu się dzieje. Czasem się zdarza" - dodała na końcu wpisu.

Katarzyna Ankudowicz odważyła się opowiedzieć o swoich uczuciach i tym intymnym zdarzeniu. Otrzymała w zamian wiele wsparcia od fanów i innych znanych aktorek. Karolina Chapko zostawiła serduszko pod jej wpisem.

"Kasiu… Bardzo Cię przytulam!" - napisała Katarzyna Dąbrowska.

"Tak mi przykro Kasiu… uściski" - skomentowała Anna Czartoryska-Niemczycka.

Poniżej zdjęcia aktorki z córeczką Konstancją. Gwiazda nie pokazuje twarzy dziecka w mediach społecznościowych, ale chętnie dzieli się z fanami szczęśliwymi chwilami z dzieckiem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości