Katarzyna Dowbor osiągnęła sukces, ale nie znalazła szczęścia w miłości. Tak kochała dziennikarka

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor - związki, historia miłości
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Dowbor od wielu lat jest uznaną dziennikarką. Gwiazda jest mocno związana z rodziną, często publikuje familijne zdjęcia i ochoczo składa dzieciom życzenia w mediach społecznościowych. Mimo dość udanej kariery nie wszystko w życiu Katarzyny Dowbor przychodziło jej z łatwością. Dziennikarka trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu, jednak żadne z małżeństw nie przetrwało próby czasu.

Katarzyna Dowbor jest polską dziennikarką i prezenterką, która od wielu lat współpracuje z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce. Choć z pewnością można przyznać, że osiągnęła sukces zawodowy, w życiu prywatnym gwiazda nie miała tyle szczęścia. Jest dumną mamą syna Macieja Dowbora, który poszedł w ślady Katarzyny Dowbor i swoje losy związał z show-biznesem. W 1999 roku na świat przyszła druga pociecha dziennikarki, córka Maria. Katarzyna Dowbor trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu, ostatecznie wybierając życie singielki. Poznaj historię związków dziennikarki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"True Love" – dalsze losy uczestników

TRUELOVE_Oliwia_Marcin_5_2
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
"True Love". Czy Oliwia i Marcin są razem po programie?
"True Love". Czy Oliwia i Marcin są razem po programie?
Oliwia z "True Love" o relacji z Maksymem
Oliwia z "True Love" o relacji z Maksymem
"True Love". Gigi o emocjach przed finałem z Kamilem i ich związku po programie
"True Love". Gigi o emocjach przed finałem z Kamilem i ich związku po programie
"True Love". Maksym i Klaudia są razem. Ich historia to scenariusz na film
"True Love". Maksym i Klaudia są razem. Ich historia to scenariusz na film
"True Love". Maksym i Klaudia zamieszkali razem. "Skoczyliśmy na głęboką wodę"
"True Love". Maksym i Klaudia zamieszkali razem. "Skoczyliśmy na głęboką wodę"
TRUE LOVE: REAKCJA OLIWII NA MAKSYMA I KLAUDIĘ
TRUE LOVE: REAKCJA OLIWII NA MAKSYMA I KLAUDIĘ
TRUE LOVE: KLAUDIA I MAKSYM O ROZSTANIU OLIWII I MARCINA
TRUE LOVE: KLAUDIA I MAKSYM O ROZSTANIU OLIWII I MARCINA

Katarzyna Dowbor - pierwsze małżeństwo

Katarzyna Dowbor z domu Kokocińska przyszła na świat w Warszawie, jednak wychowywała się w Toruniu, gdzie jej ojciec został kierownikiem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Mając niespełna 19 lat, po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu. Jej wybrankiem został Piotr Dowbor, student matematyki, pierwsza wielka miłość gwiazdy. Poznali się podczas meczu, a pierwsze spotkania najczęściej spędzali nad Wisłą.

"To był pierwszy facet, który zaczął wokół mnie chodzić i mnie wychodził" - mówiła w jednym z wywiadów.

Niedługo później na świat przyszedł syn małżonków Maciej. Niestety związek nie przetrwał próby czasu, bo już trzy lata po narodzinach dziecka para rozstała się. W wywiadach Katarzyna Dowbor wspominała, że z mężem dzieliło ją wiele. Miał zupełnie inną wizję jej kariery — chciał, by została nauczycielką, co nie było spełnieniem marzeń młodej matki. Katarzyna Dowbor postawiła na swoim. Po rozwodzie wyjechała do Warszawy, gdzie rozpoczęła pracę na własne nazwisko. Syn został z ojcem w Toruniu.

"Byłem mały, gdy rodzice się rozwiedli, właściwie nie pamiętam, jak wyglądał mój świat z mamą. Każde dziecko chciałoby zaznać matczynej czułości, pewnie mi tego brakowało" - wspominał Maciej Dowbor w rozmowie z "Twoim Stylem".

W stolicy Katarzyna Dowbor związała się z Tadeuszem Winkowskim. Doszło nawet do zaręczyn, ale ślub nigdy się nie odbył.

Katarzyna Dowbor - drugie małżeństwo

Po kilku latach Katarzyna Dowbor ponownie wyszła za mąż. Tym razem u jej boku stanął dziennikarz Janusz Atlas. To małżeństwo również nie przetrwało. Katarzyna Dowbor nie ukrywała, że na drodze do rodzinnego szczęścia stanęło uzależnienie dziennikarza od alkoholu i chorobliwa zazdrość, która doprowadzała do awantur.

"Janusz bardzo często przesadzał i potrafił się awanturować. Pamiętam aferę na balu, gdy ktoś poprosił mnie do tańca. Tego sobie mąż nie życzył i była afera. Koledzy z telewizji bali się i traktowali mnie z dystansem" - powiedziała w rozmowie z "Vivą!".

Małżeństwo przetrwało 7 lat i zakończyło się w 1989 roku.

Katarzyna Dowbor - trzecie małżeństwo i związek z Jerzym Baczyńskim

Ostatni raz na ślubnym kobiercu stanęła niedługo później. Wybrankiem został dziennikarz sportowy Grzegorz Świątkiewicz. Byli małżeństwem przez 12 lat, aż do czasu, kiedy to Katarzyna Dowbor poznała Jerzego Baczyńskiego. Choć tworzyli zgrany duet, dziennikarka miała kompletnie stracić głowę dla nowego mężczyzny. Rozwiodła się z Grzegorzem Świątkiewiczem, którego po latach wciąż ciepło wspominała:

"Mój były mąż to bardzo fajny człowiek i nie mam mu nic do zarzucenia. Miał pecha, że poznałam miłość swojego życia".

Grzegorz Świątkiewicz związał się później z aktorką Joanną Kurowską. Przez lata zmagał się z depresją i nie mógł się pogodzić ze śmiercią jednej z córek. W 2014 roku przegrał walkę z chorobą i popełnił samobójstwo.

Tymczasem Katarzyna Dowbor była zakochana w Jerzym Baczyńskim. Dziennikarz nie podzielał jednak entuzjazmu gwiazdy. Miał żonę i syna, których nie chciał porzucić, by związać się z Katarzyną Dowbor. Często bywali na branżowych wydarzeniach, a w 1999 roku na świat przyszła ich córka Maria. Początkowo nie mówiono głośno, kto jest ojcem pociechy, jednak dziewczynka otrzymała nazwiska po obojgu rodzicach.

Katarzyna Dowbor z córką Marią. 2006 rok
Katarzyna Dowbor z córką Marią. 2006 rok
Źródło: MWMEDIA

Od tamtej pory Katarzyna Dowbor nie wyszła kolejny raz za mąż. W wywiadach przyznawała, że trzy rozwody to już wystarczająca liczba niepowodzeń.

"Uważam, że trzy rozwody były moimi klęskami. Po co mi kolejny?" - powiedziała.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości