Katarzyna Figura tłumaczy fryzjerską metamorfozę. Niebieski to odcień jej osobowości

Katarzyna Figura tłumaczy skąd pomysł na niebieskie włosy
Katarzyna Figura wytłumaczyła skąd pomysł na szaloną fryzurę. Od kilku tygodni aktorka pojawia się na kolejnych eventach z krótko obciętą fryzurą w kolorze niebieskim. Decyzja była szybka i... kompletnie nieplanowana.

Jaga Hupało od lat zajmuje się wizerunkiem wielu popularnych gwiazd. Wśród nich jest i Katarzyna Figura, która dotąd zakochana była w blondach i naturalnej siwiźnie. Nadeszła jednak silna potrzeba zmiany. Zamiast nudnych brązów, czy nawet czerni, aktorka zdecydowała się na nieco ekstrawagancji. Kolor bynajmniej nie jest przypadkowy.

Katarzyna Figura ma niebieskie włosy. To efekt współpracy z Jagą Hupało

W rozmowie z reporterem "Co Za Tydzień" Katarzyna Figura opowiedziała, że pomysł na szaloną fryzurę miał swój początek w artystycznych działaniach aktorki. Waszystko wydarzyło się jednak pod czujnym okiem, i z niezamierzonej inicjatywy Jagi Hupało. Wszystko rozegrało się podczas rozmowy telefonicznej, podczas której panie umawiały wizytę fryzjerską.

"Miałam się spotkać z Jagą Hupało, z którą współpracuję od lat i rzeczywiście te moje włoski blond już dawno jej ręki nie widziały. Jednocześnie Jaga doprowadziła tego do mojego spotkania z pisarką Agnieszką Szpilą. Niedawno została wydana jej książka "Octopussy" i w zamierzeniu Agnieszki było, żebym to ja nagrała audiobook, że mój głos do tej awangardowej książki będzie najlepszy" — tłumaczy.

Wtedy nastąpił zwrot akcji.

"Na koniec tej rozmowy telefonicznej jeszcze Jaga mówi, to posyłam Ci niebieską energię. A ja mówię Jaga, a może niebieskie? A ona mówi, ale co niebieskie? Ja mówię niebieskie włosy" — wspomina aktorka.

Niebieskie włosy Katarzyny Figury

Tydzień później Katarzyna Figura przyleciała z wybrzeża do warszawskiego salonu Jagi Hupało i wspólnie rozpoczęły prawdziwą rewolucję.

"Jaga miała przygotowaną taką całą paletę wszystkich odcieni niebieskości, myślę, że było ich siedem, od jakiegoś takiego baby blue, (...) poprzez błękit paryski, aż do pełnego kobaltu" — mówiła Katarzyna Figura.

Panie testowały różnie odcienie bezpośrednio na włosach aktorki, dopóki nie znalazły tego najbardziej odpowiadającego osobowości Katarzyny Figury. Od tego czasu legendarna gwiazda polskiego kina zachwyca wyjątkowym wyglądem na kolejnych imprezach branżowych i widać, że w awangardowej wersji czuje się naprawdę dobrze.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości