Katarzyna Grabowska o tym, czy znane nazwisko pomaga. "Są osoby, które za moim tatą nie przepadają"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
wideo 2/9

Jacy rodzice, takie dzieci?

Jacy rodzice, takie dzieci? 10. Zuzanna Gadowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 10. Zuzanna Gadowska
wideo 2/9

#JACYRODZICETAKIEDZIECI? Katarzyna Grabowska jest córką Anny Tomaszewskiej i Andrzeja Grabowskiego. Pochodzi z aktorskiej rodziny. W cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?" w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską aktorka powiedziała o swoim dzieciństwie, związku i macierzyństwie. "Strasznie płakałam, jak moja mama wyjeżdżała" - powiedziała.

Katarzyna Grabowska ma za sobą już kilka serialowych i teatralnych produkcji. Widzowie pokochali ją za rolę Joanny Popiel w serialu "Zakochanych po uszy". Prywatnie już od studiów związana jest z aktorem Damianem Kulcem, za którego wyszła za mąż. W 2021 r. małżeństwo powitało na świecie córkę Jagodę.

"Jacy rodzice, takie dzieci?". Katarzyna Grabowska o aktorstwie

Katarzyna Grabowska była gościnią w najnowszym odcinku cyklu Aleksandry Czajkowskiej "Jacy rodzice, takie dzieci?". W rozmowie powiedziała, czy aktorstwo było dla niej oczywistym wyborem.

- Właściwie od pewnego momentu tak. Długie lata nie koncentrowałam się na tym, co chciałabym robić w przyszłości. Miałam życie towarzyskie i jako nastolatka prężnie działałam, jeśli chodzi o towarzystwo, z nauką trochę gorzej (śmiech). Później przyszedł moment, kiedy trzeba było coś postanowić. To było naturalnym pomysłem, że może spróbuję, ale wynikało to z braków innych pomysłów. (...) Uważałam, że jestem dosyć pozamykana i nieśmiała, jeżeli chodzi o publiczne wystąpienia, ale nie wśród przyjaciół. Byłam dzieckiem bardzo przyklejonym do mamy i bardzo wstydliwym - powiedziała Katarzyna Grabowska.

Katarzyna Grabowska
Katarzyna Grabowska Katarzyna Grabowska Źródło: Instagram/kasiagrabowska

Katarzyna Grabowska skończyła studia w Łodzi i to tam zaczynała swoją przygodę z teatrem. Zaraz po szkole dostała angaż w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

- Dostałam się do szkoły w Łodzi, ale nie dostałam się do Krakowa, co bardzo przeżyłam. Jestem z Krakowem bardzo związana do teraz, mimo że te losy różnie się plotły. Wyjechałam z domu, bardzo się usamodzielniłam i to były takie bardzo fajne i wartościowe lata. W Łodzi mieszkałam w sumie 8 lat. To długo. Kraków znowu mnie dopadł, co jest chyba jakimś przeznaczeniem, bo zaczęłam grać w serialu "Zakochani po uszy", który był kręcony właśnie w Krakowie i spędziłam tam koleje trzy lata. Teraz wróciłam do Warszawy, mam małe dziecko, więc wszystko jest już bardziej stabilne, bo musi, ale Kraków mnie ciągnie bardzo - dodała.

Katarzyna Grabowska w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską powiedziała również, że nie czuła presji otoczenia, jeśli chodzi o jej zawód i powiedziała, jak na te decyzję zareagowali jej rodzice.

- Nie, w sumie nie. Wręcz odwrotnie, myślę, że moja mama na tamtym etapie byłaby szczęśliwa, gdybym wymyśliła coś innego. Absolutnie mnie nie namawiała. Uważa, że to jest pod wieloma względami trudny zawód, tata myślę, że również byłby zainteresowany jakąś zmianą wreszcie, ale potem kiedy okazało się, że tej zmiany nie będzie, to wszyscy mi kibicowali. Bardzo naturalnie to wszystko przeszło. Miałam dużo wolności. Miałam też dużo szczęścia, ponieważ od razu po szkole pracowałam, co rzadko się zdarza - oznajmiła.

Katarzyna Grabowska nie ukrywa, że podobnie jak dzieci innych aktorów, którzy wykonują ten sam zawód, ona również spotykała się z krytycznymi głosami.

- Tak, ludziom się wydaje, że ktoś coś może załatwić, a ludzi, którzy mogą coś załatwić na świecie, jest bardzo mało, a czasami można coś załatwić wręcz odwrotnie. Jeżeli mam być szczera, to jedyne co mi pomaga, czy zwraca czyjąś uwagę, to to, że mam tak, a nie inaczej na nazwisko. Jeżeli ktoś zobaczy, że jest taka dziewczyna na castingu, to może się zaciekawi, jaka jest ta córka Grabowskiego. Dokładnie to samo może być również przeszkodą, bo są osoby, które za moim tatą nie przepadają i wcale nie muszą być przychylnie nastawieni ani do niego, ani do mnie - wyjaśniła aktorka.

Katarzyna i Zuzanna Grabowskie z ojcem Andrzejem Grabowskim
Katarzyna i Zuzanna Grabowskie z ojcem Andrzejem Grabowskim Katarzyna i Zuzanna Grabowskie z ojcem Andrzejem Grabowskim Źródło: MWMEDIA

Katarzyna Grabowska szczerze o macierzyństwie

Katarzyna Grabowska w 2021 r. została mamą. Na świecie pojawiła się jej córką Jagoda.

- Chwilowo nie pracuję, niedawno minął rok i przez ten czas nie chciałam pracować, poza tym mogłam sobie na to pozwolić, bo byłam nasycona tą pracą, dzięki serialowi w Krakowie. Pomijam też komfort finansowy, który się stworzył. Mówi się, że nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko, a to był dobry czas. Już się powoli otwieram, chciałabym wrócić do pracy - powiedziała.

Jak bardzo zmieniły się jej wyobrażenia na temat macierzyństwa, kiedy została mamą?

- To jest bardzo trudna kwestia. Uważam, że nie ma takiej możliwości, żeby być gotowym. Ja dużo wiedziałam, ponieważ mam siostrę, z którą jestem bardzo blisko, która ma dwie córki i ja byłam bardzo obecna w ich życiu. Wiedziałam, że to nie jest łatwa rzecz, a mimo wszystko nie wiedziałam nic. Nie zdawałam sobie sprawy. (...) Miałam to naprawdę przeanalizowane, a okazało się, że musiałam sama tego doświadczyć, żeby zobaczyć, jaka to jest, pod każdym względem, zarówno tym pięknym, jak i bardzo, bardzo trudnym - wyjaśniła.

Zuzanna i Katarzyna Grabowskie
Zuzanna i Katarzyna Grabowskie Zuzanna i Katarzyna Grabowskie Źródło: MWMEDIA

Jak wspomina początki macierzyństwa?

- Dla mnie było bardzo ciężkie to, że straciłam swoją niezależność, którą sobie bardzo ceniłam, tym bardziej doszło to do mnie, że miałam ją ogromną. Przed narodzinami dziecka człowiek wie, że jak np. musi popracować 5 dni, to popracuje mocno i będzie zmęczony, ale też wie, że będzie miał dzień lub dwa wolnego, a tutaj tak nie ma. To jest na początku niezwykle przytłaczające, nie do wyobrażenia, nie ma takiej drugiej rzeczy, którą mogłabym do tego porównać. To oczywiście potem zaczyna do ciebie docierać, że to dziecko już jest i tak już będzie. Powoli mija pierwszy szok, potem mija drugi szok, potem trzeci i w końcu ten pociąg jedzie - wyznała aktorka.

Jak wróciłyśmy ze szpitala mama była cały czas, aż w końcu pojechała, bo musiała i to było bardzo trudne, kiedy pierwszy raz zostałam sama z dzieckiem w domu. Na początku sobie człowiek tego nie wyobraża, na szczęście się to zmienia i później staje się to normalne. Strasznie płakałam, jak moja mama wyjeżdżała, a z drugiej strony wiedziałam, że musi wyjechać, bo może zostać jeszcze kilka dni, ale to mnie nie ominie

Katarzyna Grabowska  z mężem Damianem Kulcem
Katarzyna Grabowska z mężem Damianem Kulcem Katarzyna Grabowska z mężem Damianem Kulcem Źródło: Instagram/kasiagrabowska

Katarzyna Grabowska o mężu i rodzicach

Katarzyna Grabowska od czasu studiów związana jest z aktorem Damianem Kulcem. Łatwiej jest im budować wspólną przyszłość, kiedy wykonują ten sam zawód?

- Tak, ja to lubię. Tak się mówi czasami, że to nie jest dobrze być w jednym zawodzie, że pojawia się jakaś rywalizacja, zazdrość. Nie zauważyłam tego u nas, a przynajmniej nie na taką skalę, która byłaby niepokojąca. Czasami pojawia się taka bardzo pozytywna zazdrość. W teatrze w Łodzi pracowaliśmy 4 lata, właściwie w prawie wszystkich tytułach byliśmy razem, graliśmy w przeróżnych konfiguracjach i zawsze nam się dobrze współpracowało - dodała.

Aktorka w 7. odcinku cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?" zdradziła, że miała już przyjemność zagrać na scenie z tatą Andrzejem Grabowskim.

- Miałam przyjemność zagrać z tatą, z mamą jeszcze nie. W spektaklu pod tytułem "Chory z urojenia" w Teatrze 6. Piętro, wtedy grała tam moja siostra, ale zaszła w ciążę i ja wskoczyłam na zastępstwo, i tak się złożyło, że parę lat tam z tatą grałam na zmianę z moją siostrą. To była ciekawa przygoda, ale nie chciałabym tego często powtarzać. Tata bardzo zwraca uwagę, co ja na tej scenie wyrabiam, potrafił mi nawet na migi pokazywać na scenie, że mam się np. bardziej uśmiechnąć. Dosyć to było męczące być pod takim okiem - powiedziała.

Katarzyna Grabowska i Anna Tomaszewska
Katarzyna Grabowska i Anna Tomaszewska Katarzyna Grabowska i Anna Tomaszewska Źródło: Instagram/kasiagrabowska

Katarzyna Grabowska powiedziała również, czy chciałaby zagrać z mamą na scenie.

- Chciałabym z mamą zagrać, ale nie wiem jakby to wyglądało. Mój tata jest mniej wymagający, więcej mnie komplementuje, jest dla mnie bardziej wyrozumiały, a moja mama mimo że jest bardzo spokojną osobą i wydawać by się mogło, że to ona może być tą osobą, że wszystko jest super, to właściwie jest dosyć krytyczna i troszkę trzeba dać z siebie więcej, żeby zasłużyć na jej komplement. Przede wszystkim chciałabym z mamą zagrać w teatrze. Na plan oczywiście też chciałabym wrócić, zagrać w fajnym filmie, to jest oczywiste, ale teatr i Kraków to jest coś, czego nie miałam jeszcze i chciałabym coś zrobić w tym temacie — wyjaśniła.

"Jacy rodzice, takie dzieci?" to autorski cykl rozmów wideo na cozatydzien.tvn.pl prowadzony przez Aleksandrę Czajkowską. W rozmowach biorą udział dzieci gwiazd, które dorastały w blasku fleszy. Sprawdzamy, czy dzieci zawsze idą w ślady swoich rodziców, czy jednak obierają własny kierunek.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości