Koronacja Karola III będzie mieć logo. Stworzył je główny projektant Apple

Przedstawiono logo koronacji Karola III
Przedstawiono logo koronacji Karola III
Źródło: Getty Images Europe
Choć do majowej koronacji króla Karola III jeszcze sporo czasu, jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku już cieszy się niemałą popularnością. Nie tylko ogólna fascynacja brytyjską rodziną królewską, ale i dobry PR przyciągają uwagę mediów. Właśnie odsłonięto oficjalne logo tego historycznego wydarzenia.

Przedstawiono oficjalne logo koronacji króla Karola III. Warto zauważyć, że grafikę projektował nie byle kto. Zajął się tym słynny designer Sir Jony Ive, który odpowiada między innymi za obecny wygląd Iphone'ów. Czy logo nawiązuje do stylu Apple?

Dalsza część artykułu pod materiałem video.

TEATR_SKRZYNECKA_RODZINACORKA
Katarzyna Skrzynecka o wsparciu rodziny i przyszłości córki
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Logo koronacji Karola III

Pałac Buckingham przedstawił już logo zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia, które wypełni Londyn już na początku maja. Emblemat pojawi się wszędzie - od ulicznych pochodów, przez liczne pamiątki, które Brytyjczycy wprost uwielbiają, aż po media, również te społecznościowe. Jego przedstawienie to kolejny z etapów przygotowań, które wzbudzają niemałe poruszenie wśród fanów Pałacu.

W logo znajdują się kwiaty, układające się w kształt korony Edwarda, która tradycyjnie używana jest do koronacji kolejnych władców Wielkiej Brytanii. Wśród roślin są róża dla Anglii, żonkil dla Walii, oset dla Szkocji i koniczyna dla Irlandii Północnej. Kwiatowy projekt to symbol wiosny, którym określa się panowanie Karola III, ale odzwierciedla też miłość króla do natury.

Logo stworzył Jony Ive, główny projektant Apple. W firmie jest odpowiedzialny za wygląd produktów, a także interfejs urządzeń.

"Projekt został zainspirowany miłością króla Karola do planety, natury i jego głęboką troską o świat przyrody" - tłumaczy designer.

Ceremonia koronacji Karola III. Jak rozplanowano uroczystości?

Sama ceremonia koronacyjna odbędzie się 6 maja w opactwie Westminsterskim, a przewodniczył jej będzie arcybiskup Canterbury Justin Welby. Następnie król wraz z małżonką przejdą w uroczystym pochodzie do Pałacu Buckingham, gdzie razem z całą rodziną (choć prawdopodobnie bez udziału księcia Harry'ego i Meghan Markle) pojawią się na słynnym balkonie.

To dopiero początek koronacyjnych uroczystości. 7 maja w zamku Windsor odbędzie się koncert muzyczny i pokaz świateł. Chętni mogą ubiegać się o 10 tys. darmowych wejściówek na to wydarzenie. Dla Brytyjczyków dniem wolnym od pracy będzie też poniedziałek 8 maja. W tym dniu zaplanowane liczne akcje charytatywne, które mają zostawić realny ślad na resztę dni panowania nowego króla.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości