Król Karol III szuka pracownika. Przestawił swoje wymagania

Król Karol III szuka pracownika
Król Karol III szuka pracownika
Źródło: Getty Images Europe
Król Karol III szuka pracownika. Na oficjalnej stronie brytyjskiej monarchii pojawiło się ogłoszenie. Ma to być ogrodnik, który będzie dbał o tereny okalające Pałac Buckingham. Podano również wysokość wynagrodzenia.

Król Karol III już od kilku tygodni sprawuję władzę, do której doszedł po śmierci swojej mamy królowej Elżbiety II. Cały świat bacznie obserwuje jego poczynania i nowe zasady, które wprowadził niedługo po objęciu panowania. Kilka tygodni temu podano oficjalną datę koronacji syna Elżbiety II.

Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej"
Cezary Pazura opowiedział o swoich początkach z serialem "Tajemnica Zawodowa". Wyznał, że jest zafascynowany fabułą

Król Karol III szuka ogrodnika

Karol III oficjalnie zostanie królem już w maju 2023 r., a jego żona Camilla królową małżonką. Karol III ogłosił już, że nie zamierza przeprowadzać się do Pałacu Buckingham, w którym mieszkała jego mama, a w zamian woli pozostać w posiadłości, w której mieszka obecnie, czyli w Clarence House.

Teraz Karol III zdecydował, że ogrody okalające Pałac Buckingham potrzebują stałej opieki, dlatego monarcha poszukuje ogrodnika. Warto przypomnieć, że za rządów Elżbiety II Pałac Buckingham był otwarty dla odwiedzających przez zaledwie kilka miesięcy w roku od lipca do października.

Monarchia podała kwotę wynagrodzenia nowego pracownika

Król Karol III zmienił te ustalenia, dlatego Pałac Buckingham jest otwarty dla odwiedzających przez cały rok. W ogłoszeniu, które pojawiło się na stronie theroyalhousehold.tal.net. podano wymagania, wobec nowego opiekuna zieleni przy pałacu.

"Niezbędne jest doświadczenie w utrzymywaniu wysokiej jakości ogrodu krajobrazowego, najlepiej w historycznym otoczeniu. Wymagana rozległa wiedza na temat pielęgnacji trawników oraz uprawy szerokiej gamy drzew, krzewów i roślin zielnych" - czytamy.

Osoba aplikująca na to stanowisko powinna posiadać dyplomy z botaniki i ogrodnictwa. Ponadto rodzina królewska obiecuje 39-godzinny tydzień pracy, lecz pracownik musiałby być gotów stawiać się na wezwanie siedem dni w tygodniu.

W ogłoszeniu podano również wynagrodzenie, które miałoby opiewać na kwotę od 38 do 40 tysięcy funtów rocznie brutto, co w przeliczeniu na polskie złotówki wynosiłoby 14 tys. zł netto miesięcznie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości