Król Karol III zawiedziony postawą Meghan Markle. Wyciekły fragmenty ich korespondencji

Król Karol III, książę Harry i Megan Markle
Król Karol III, książę Harry i Megan Markle
Źródło: Chris Jackson Collection
Meghan Markle zarzuciła brytyjskiej rodzinie królewskiej rasizm, Król Karol III z kolei miał wyrazić rozczarowanie publicznym ujawnianiem przez synową rodzinnych sekretów - okazuje się, że stosunki tych dwojga od początku były napięte. Do mediów wyciekły fragmenty ich korespondencji, dzięki której obserwatorzy sami mogą ocenić, kto ma rację...

Zdaje się, że stosunki króla z księciem Harrym i jego żoną nie są już do naprawienia. Co jakiś czas specjaliści od brytyjskiej monarchii spekulują na temat rzekomego pojednania, to już jednak kolejny raz, gdy zaraz za małym wzlotem przychodzi ogromny upadek tej relacji. Tym razem chodzi o spór między monarchą a Meghan Markle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Meghan Markle zarzuciła królowi Karolowi III rasizm

Nowa książka Omida Scobiego, zatytułowana "Endgame", rzuciła nowe światło na kontrowersje w królewskiej rodzinie. Autor porusza w nim różne tematy, w tym wywiad udzielony Oprah Winfrey przez Sussexów. Meghan Markle i książę Harry opowiedzieli o kulisach swojego odejścia z brytyjskiej rodziny królewskiej i traktowaniu, z którym musieli się mierzyć. Żona księcia przyznała, że pewne osoby z otoczenia Pałacu kierowały wobec nienarodzonego jeszcze Archiego rasistowskie uwagi dotyczące jego koloru skóry.

Okazuje się, że w tym samym czasie król Karol III wymieniał korespondencję z Meghan Markle. Teraz do mediów trafiły szczegóły ich rozmów. Po wyemitowaniu sławnego już wywiadu u Oprah Winfrey, "The Telegraph" donosił, że król Karol III wyraził w listach do Meghan Markle swoje ogromne rozczarowanie słowami, jakie padły z jej ust. Był zdumiony faktem, że zarówno ona, jak i jej syn zdecydowali się publicznie ujawnić prywatne sprawy rodziny królewskiej.

Monarcha podkreślał, że żaden z członków rodziny królewskiej nie miał zamiaru urazić księżnej, a ewentualne rasistowskie komentarze wynikały raczej z niewiedzy na temat kwestii rasowych.  

"Zdaniem króla Karola III uwagi dotyczące koloru skóry nie wynikały ze złej woli, a raczej społecznych uprzedzeń. Meghan próbowała wyjaśnić, że rasistowskie dywagacje wynikają z braku świadomości i ignorancji" - cytuje książkę serwis E! News.

Meghan Markle
Meghan Markle złamała przepisy
Meghan Markle
Źródło: Getty Images

Napięte stosunki króla z Sussexami

Meghan Markle i książę Harry od trzech lat nie pełnią już obowiązków członków rodziny królewskiej, prowadząc życie za oceanem. Ich relacje z innymi członkami rodziny królewskiej znacznie się ochłodziły. Ostatnio próbowali nawiązać kontakt z królem Karolem III, co było dla monarchy niemałym zaskoczeniem.

Niemniej jednak książka Omida Scobiego może wpłynąć negatywnie na ich już i tak napięte stosunki. Te zdawały się nieco poprawiać, kiedy król uznał telefon z urodzinowymi życzeniami za miłą niespodziankę. Nie utrzymywał kontaktu z synem od pewnego czasu, więc mógł to być punkt zwrotny w ich relacjach - donosi źródło z pałacu. Teraz jednak znów relacje zawisły na włosku.

Król Karol III z książętami
Król Karol III z książętami
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection

podziel się:

Pozostałe wiadomości