Królowa Elżbieta II ma COVID-19. Wyjaśniono, jak się czuje monarchini

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
CNN
Królowa Elżbieta II

Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II zmaga się z zakażeniem COVID-19. Czy wiadomo, jak czuje się brytyjska monarchini?

Elżbieta II ma koronawirusa

O pozytywnym wyniku królowa dowiedziała się wczoraj. Jak podkreśla Pałac Buckingham, monarchini przechodzi zakażenie łagodnie. 95-letnia Elżbieta II w przyszłym tygodniu ma wykonywać nadal część swoich obowiązków - podkreślono w komunikacie.

Według informacji królowa ma się czuć dobrze i przechodzić zakażenia jak zwykłe przeziębienie. "Będzie nadal otrzymywała opiekę medyczną i będzie postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi" – podaje Reuters.

Elżbieta II trzykrotnie poddała się szczepieniom. W ostatnim czasie na COVID-19 zachorował jej syn Karol oraz jego żona, księżna Camilla. Mieli widzieć się z królową kilka dni wcześniej. "Potwierdzono, że miała bezpośredni kontakt ze swoim najstarszym synem i spadkobiercą, księciem Walii, w tygodniu, w którym zachorował" - potwierdza "The Guardian".

"Hotel Paradise". Zapowiedź 1. odcinka
"Hotel Paradise". Zapowiedź 1. odcinka Źródło: TVN7 - "Hotel Paradise"

Elżbieta II - jak wypełnia swoje obowiązki obecnie?

Królowa Elżbieta II w ostatnich dniach wypełniała wiele swoich zobowiązań poprzez wideokonferencje. W taki właśnie sposób spotkała się w ostatnich dniach z ambasadorem Estonii i Hiszpanii. Ostatnie publiczne wystąpienie odbyło się 5 lutego 2022 r. w wigilię jej 70. jubileuszu, kiedy spotkała pracowników charytatywnych w Sandringham House i pokroiła uroczysty tort.

Dom królewski ma swoich własnych lekarzy, którzy będą pod ręką, aby opiekować się i monitorować stan zdrowia głowy państwa.

Czytaj więcej:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości