Królowa Elżbieta przekazała hojną darowiznę na pomoc uchodźcom z Ukrainy

Królowa Elżbieta przekazała darowiznę Ukrainie
Królowa Elżbieta pomogła Ukrainie
Źródło: Getty Images Europe
Królowa Elżbieta II zdecydowała się przekazać hojną darowiznę na pomoc dla uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie — poinformował komitet gromadzący główne brytyjskie organizacje charytatywne.

Mija dziewiąty dzień inwazji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. Setki tysięcy Ukraińców przekroczyło granice Polski w poszukiwaniu schronienia. Władze całego świata włączyły się w pomoc zarówno wojskom Ukrainy, jak i zwykłym obywatelom.

Królowa Elżbieta pomogła uchodźcom z Ukrainy

Kilka dni temu głos w sprawie konfliktu na Wschodzie zabrali również książę William i księżna Kate opowiadając się po stronie Ukrainy, czym złamali królewski protokół, który mówi o zakazie wypowiadania się w sprawach politycznych.

Teraz jak się okazało, również królowa Elżbieta II postanowiła wesprzeć Ukrainę i przekazała hojną darowiznę na rzecz uchodźców. O tym poinformował w czwartek 3 marca Komitet Kryzysowy ds. Katastrof (The Disasters Emergency Committee, DEC) - koalicja 15 organizacji charytatywnych, która w czwartek uruchomiła wspólną zbiórkę na rzecz Ukrainy.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Monarchini przekazała hojną darowiznę

"Bardzo dziękujemy Jej Królewskiej Mości za dalsze wspieranie Komitetu Kryzysowego ds. Katastrof oraz za hojną darowiznę na rzecz Apelu Humanitarnego DEC w sprawie Ukrainy" - czytamy.

Przypomnijmy, że w środę książę Karol wraz z żoną spotkali się w Londynie z Ukraińcami, gdzie rozmawiali o konflikcie na Wschodzie. Księżna Kornwalii pocieszała i wspierała żonę ambasadora Ukrainy w Wielkiej Brytanii. Po spotkaniu książę Karol powiedział:

"Muszę powiedzieć, że moja żona i ja byliśmy głęboko poruszeni wszystkim, co usłyszeliśmy dzisiaj podczas naszej wizyty, a przede wszystkim niezwykłą odwagą, hojnością i męstwem społeczności ukraińskiej w obliczu tak naprawdę strasznej agresji" - dodał.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości