Krystian Pesta skradł serca widzów w "Behawioryście". Co o nim wiemy?

Krystian Pesta
Krystian Pesta
Źródło: MWMEDIA
Krystian Pesta należy do grona najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Serial "Behawiorysta" sprawił, że zrobiło się o nim naprawdę głośno. Aktor ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Sprawdźcie, kiedy debiutował, w jakich produkcjach zagrał i co wiemy o życiu prywatnym Krystiana Pesty.

Zanim przeczytacie o karierze Krystiana Pesty, zobaczcie rozmowę z głównymi bohaterami serialu "Behawiorysta". Wśród nich jest właśnie młody aktor, który opowiada o swojej roli.

Pesta, Zawierucha i Haniszewski o rolach w serialu 'Behawiorysta
Pierwszy odcinek serialu „Behawiorysta" na podstawie powieści Remigiusza Mroza można już oglądać na platformie player.pl. Krystian Pesta wcielający się w postać Horsta Zeigera w serialu w rozmowie z Olivierem Janiakiem powiedział o swojej roli. Rąbka tajemnicy uchylili również Rafał Zawierucha i Mirosław Haniszewski.
Źródło: Co za Tydzień

Krystian Pesta - pochodzenie, kariera

Krystian Pesta urodził się 18 lipca 1992 roku w Toruniu. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w pierwszej klasie szkoły gimnazjalnej, gdy zapisał się na zajęcia teatralne Studia P. w toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury. Rozwijał swój aktorski warsztat aż do matury. Studia w Szkole Filmowej w Łodzi były kwestią czasu. Krystian Pesta został absolwentem słynnej łódzkiej filmówki w 2017 roku. Rok wcześniej rozpoczął pracę w Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie. Od 2018 roku jest aktorem Teatru im. Jaracza w Łodzi.

Krystian Pesta już na studiach wyróżniał się z grona innych studentów. Został uhonorowany nagrodą dla "Najbardziej Elektryzującego Aktora" na XXXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Był też stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w nauce.

Krystian Pesta zaczynał karierę telewizyjną w gościnnych rolach w serialach: "Lekarze", "Na Wspólnej", czy "Belfer 2". W 2019 roku wystąpił w serialu "Zakochani po uszy". W tym samym roku pojawił się w filmie Macieja Kawulskiego pt. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Mogliśmy zobaczyć go jeszcze w serialu "Chyłka. Inwigilacja".

Niedawno aktor pochwalił się swoimi planami zawodowymi.

"Ja też ostatnio zasypany pracą, ale to dobrze! Bo jeśli o zimie mowa to chyba najlepszy czas na spędzenie go z kubkiem herbaty i słuchaniem audiobooków. Przygotowujemy dla Was bardzo ciekawe pozycje, o wszystkich będę Was informować! Na pewno możecie wypatrywać już na platformach tytułu "Pożegnania" Stanisława Dygata. Jesteśmy już też po nagraniach do świetnego słuchowiska "PROFILER", premiera wkrótce" - poinformował fanów w grudniu 2022.

Krystian Pesta w serialu "Behawiorysta"

Krystian Pesta zyskał spore grono fanów dzięki roli w produkcji Player Originial na motywach bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza. Mowa o serialu "Behawiorysta". W tytułową rolę wcielił się Robert Więckiewicz. Jego przeciwnikiem i jednocześnie największym wyzwaniem jest właśnie postać odgrywana przez Krystiana Pestę. Młody aktor wcielił się w Horsta Zeigera, maniaka komputerowego i nieprzewidywalnego mordercę.

Kocham swój zawód i nie zamieniłbym go na żaden inny. Bardzo długo ze sobą rozmawiałem, kalkulowałem i wydaje mi się, że podjąłem najlepszą decyzję w swoim życiu [...] Kiedy masz bohatera, z którym możesz się zmierzyć, wzrastamy jeszcze oczko wyżej. Kiedy masz wokół siebie naprawdę fajną obsadę i zawiązuje się między wami fajna chemia, energia, to po prostu praca jest przyjemnością
- mówił w rozmowie z Małgorzatą Czop o serialu "Behawiorysta".

Krystian Pesta - życie prywatne, rodzina

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Krystian Pesta niewiele zdradza w mediach społecznościowych ze swojego życia prywatnego. Publikuje zdjęcia z wakacji, krajobrazy, swoje wrażenia, ale niewiele wiadomo o jego rodzinie, czy kimś bliskim jego sercu. Aktor zamieścił kilka miesięcy temu zdjęcie ze swoją siostrą Oliwią. Zobaczycie je poniżej.

W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" Krystian Pesta przedstawił swoich rodziców: Dorotę i Jacka. Oboje są bardzo dumni z osiągnięć syna.

"Nie odradzaliśmy mu tego, co robił. Na początku byliśmy trochę przeciwni, ale później doszliśmy do wniosku, że powinien robić to, co lubi" - powiedział tata aktora.

Krystian Pesta - Instagram

Aktora odszukacie na Instagramie pod nazwą @pestakrystian. Znajdziecie tam głównie informacje o jego planach zawodowych lub akcjach charytatywnych, które wspiera. Od czasu do czasu zaobserwujecie, w jaki sposób odpoczywa.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości