Krystyna Janda wystosowała przejmujący apel. "Przeklinam cię!"

Krystyna Janda pomstuje na wandala
Krystyna Janda pomstuje na wandala
Źródło: MWMEDIA
Krystyna Janda od 2005 r. prowadzi własny, niepubliczny teatr. Teraz aktorka wystosowała dramatyczny apel w mediach społecznościowych. Ktoś zniszczył elewację budynku, w którym znajduje się Och-Teatr.

Krystyna Janda w 2005 r. jako pierwsza w Polsce stworzyła własny, niepubliczny teatr w Warszawie — Teatr Polonia. Powstał on w miejscu dawnego kina Polonia, kupionego na własność przez artystkę i prowadzonego przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Gwiazdy w nowym spektaklu "Okno na parlament". "Bardzo dużo on mnie kosztuje"
Za nami premiera nowej komedii w reżyserii Krystyny Jandy. "Okno na parlament" to farsa, z której wyjdziecie szczerze rozbawieni. Niedługo przed oficjalną premierą ekipa "Co za Tydzień" odwiedziła aktorów. Co Krystianowi Peście sprawia największą trudność?
Źródło: "Co za Tydzień"

Krystyna Janda przeklęła wandala

W styczniu 2010 r. fundacja otworzyła nową scenę nazwaną Och-Teatr w dawnym kinie Ochota. W czasie pandemii aktorka borykała się z poważnymi problemami finansowymi, jednak udało się jej utrzymać placówkę. W Och-Teatrze i Teatrze Polonia grają największe polskie gwiazdy jak np. Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Maria Dębska, Maciej Perchuć czy Adam Woronowicz.

Krystyna Janda bardzo dba o obie placówki. W ostatnim wpisie aktorka wyraziła swoje oburzenie, związane z wandalizmem. Ktoś zniszczył elewację Och-Teatru.

"Ty, co malujesz po naszych ścianach — te ohydne kocopały i niszczysz naszą krwawicę — przeklinam cię — pierwszy raz, drugi raz, trzeci raz!" - napisała.

Krystyna Janda musiała sprzedać dom

Fundacja Krystyny Jandy działa już 19 lat. W ubiegłym roku, kiedy aktorka świętowała 18-lecie założenia fundacji, podzieliła się wspominkowym postem na Instagramie. Wyznała, że aby kupić stare kino Polonia, musiała sprzedać dom.

"Moi Państwo, dziś 18. rocznica założenia Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Pamiętam ten dzień, mój mąż Edward Kłosiński, moja córka już wtedy aktorka Marysia Seweryn i ja o 11:00 rano u notariusza z lękiem o przyszłość w oczach. Wcześniej w styczniu sprzedaliśmy warszawski dom i kupiliśmy Kino Polonia. Starczyło na pierwszą ratę, potem weksle spłacaliśmy 5 lat. Postawiliśmy dorobek życia także artystyczny, 'markę' jakby to dziś nazwano, na jednej szali, co będzie na drugiej, nie wiedzieliśmy. To były trudne chwile" - zaczęła.

Krystyna Janda zwróciła się również do ministra.

"Minęło 18 lat. Dziękuję pracownikom fundacji, wszystkim artystom naszym przyjaciołom, wielu ludziom przychylnym, ludziom dobrej woli, ale przede wszystkim wam, widzom, dziękuję najserdeczniej. Oby trwało. PS uważam, że minister powinien wysłać kwiaty i gratulacje" - napisała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości