Krystyna Prońko o karierze Edyty Górniak. "Może w tej chwili jest w ślepej uliczce"

Krystyna Prońko szczerze o Edycie Górniak
Krystyna Prońko szczerze o Edycie Górniak
Źródło: MWMEDIA
Krystyna Prońko gościła w podcaście "WojewódzkiKędzierski". 75-letnia artystka nadal sporo koncertuje. Jest również pedagogiem muzycznym. Dziennikarze poprosili ją o to, aby powiedziała, co sądzi o polskich artystach. Piosenkarka oceniła potencjał Edyty Górniak, nawiązując do tego, jak potoczyła się jej kariera. Co sądzi o innych topowych gwiazdach?

Krystyna Prońko zdobyła wykształcenie muzyczne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie później prowadziła klasę śpiewu. Na początku swojej kariery współpracowała podczas tras koncertowych m.in. z Czesławem Niemenem, z zespołem Skaldowie oraz Czerwone Gitary. W latach 80. wyśpiewała "Psalm stojących w kolejce" oraz "Jesteś lekiem na całe zło", które stały się hitami dekady. Te utwory wciąż są interpretowane przez kolejnych artystów.

TM_Pirog_mobbing
Michał Piróg o szkołach artystycznych, mobbingu i szorstkim traktowaniu
Michał Piróg w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą z cozatydzien.tvn.pl opowiada o praktykach pedagogicznych, z którymi mierzył się podczas zawodowej drogi. Tancerz wygłasza ponadto, jak sam mówi, niepopularną opinię, dotyczącą głaskania przyszłych adeptów sztuk artystycznych.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Krystyna Prońko szczerze o karierze i potencjale Edyty Górniak

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski byli ciekawi opinii legendarnej piosenkarki o innych polskich artystach. Zapytali Krystynę Prońko o to, co sądzi o Edycie Górniak, która przestała tworzyć muzykę, a skupiła się na pogłębianiu swojej duchowości i edukowaniu fanów. Krystyna Prońko odparła, że bardzo lubi jej śpiew. Podkreśliła, że Edyta Górniak z czasem odkryła swój potencjał.

"Na początku Edyta na pewno nie miała świadomości swojego potencjału, dopiero z czasem się tego uczyła" - stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami.

Krystyna Prońko podzieliła się opinią na temat kariery młodszej artystki.

Myślę, że każda z osób, które znajduje się w podobnej sytuacji, musi się zastanowić i wybrać: albo będzie odpowiedzialna za swoje wybory, albo przepadnie. Bez względu na to, jak się potoczyły i nadal się toczą sprawy zawodowe Edyty, to ona nie straci tego, co ma
- wyznała.

Na koniec wokalistka jazzowa stwierdziła, że być może Edyta Górniak wróci jeszcze do muzyki i zaskoczy swoich słuchaczy.

"Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Jest wiele rzeczy, które ona może zrobić. Może w tej chwili jest w ślepej uliczce" - powiedziała w wywiadzie.

Krystyna Prońko ocenia polskich wokalistów. Dawid Podsiadło to zjawisko?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

W podcaście "WojewódzkiKędzierski" kontynuowano temat artystów z potencjałem. W audycji padło stwierdzenie, że Kasia Nosowska jest odbierana jako głos pokolenia. Krystyna Prońko stwierdziła, że być może, ale tylko jej pokolenia. Została zapytana również o Zenka Martyniuka, jednak odpowiedziała krótko, że nie rozumie jego fenomenu. Kompozytorka oceniła jego wokal na "bardzo źle brzmiący".

Trochę więcej opowiedziała o Dawidzie Podsiadło, którego bez wątpienia uważa za zjawisko, choć ciężkie do zdefiniowania. Nie szczędziła mu jednak uwag.

Socjologiczno-psychologiczne [zjawisko - przyp. red.] na pierwszym miejscu, a dopiero potem muzyczne. Dawid pisze bardzo dobre teksty, ale do muzyki bym się czepiła. Zresztą nie tylko do niego. On warunki wokalne ma raczej cienkie
- odparła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości