Gwiazdy

Krzysztof Czeczot świętuje kolejną rocznicę trzeźwości. "Znalazłem odwagę"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska

Krzysztof Czeczot podzielił się niedawno szczerym wpisem. Przyznał, że od 2016 roku staje do nierównej walki z nałogiem. Artysta opowiedział w mediach społecznościowych o powodach podjęcia decyzji o rzuceniu alkoholu. Krzysztof Czeczot zachęcił internautów do walki o samych siebie.

Krzysztof Czeczot jest polskim aktorem teatralnym i telewizyjnym, producentem i reżyserem. Widzowie stacji TVN7 pokochali go za rolę Maćka - kolegi głównej bohaterki w serialu "BrzydUla". Dzięki tej postaci ugruntował sobie pozycję nie tylko w polskim show-biznesie, ale również wśród widzów. Fani mogą śledzić losy aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których Krzysztof Czeczot systematycznie publikuje.

Jak Filip Bobek odnajduje się w roli macho?
Jak Filip Bobek odnajduje się w roli macho? Filip Bobek przez rolę w "BrzydUli" stał się ulubieńcem telewizyjnym wielu osób. Jak odnajduje się w tej roli?

Krzysztof Czeczot o trzeźwości

Krzysztof Czeczot zdecydował się niedawno na szczere wyznanie. Jak się okazuje, aktor od kilku lat walczy z nałogiem. Gwiazdor żyje w trzeźwości od 2016 roku. Opowiedział o momencie kryzysowym, które zmotywowało go do rozpoczęcia leczenia.

"Leżę na kanapie i myślę o tym, że wczoraj miałem swoje święto. Rocznicę trzeźwości. Ostatni obraz, jaki pamiętam z mojego tanga, to ja, pijany, sprzątający wymioty pijanego kolegi. Masakra. 6.12.2016. Od tego dnia jestem trzeźwy" - napisał aktor.

Krzysztof Czeczot nie ukrywał, że bierze udział w niełatwej i nierównej grze o zdrowie.

"W tym roku odkryłem, że bycie trzeźwym i w abstynencji to jedno, a bycie w kontakcie ze swoimi emocjami, to drugie. Nałogowe regulowanie uczuć i mechanizmy iluzji i zaprzeczeń to naprawdę potężne bestie. Nie jestem ekspertem. Nie będę się mądrzył. Wiem, że można sobie z tym poradzić. Ja sobie radzę, mimo wszystko całkiem nieźle. Idę dalej, ciągle robiąc jakieś błędy" - czytamy dalej.

Od 2019 roku aktor jest dumnym ojcem Poli. Artysta przyznał, że robi to wszystko nie tylko dla siebie, ale również dla córki.

"Zrobiłem to, żeby zatrzymać jakiś dance makabre mojego dziedzictwa. Pewnie zrobiłem to dla dziecka. No i dla siebie. Inaczej: dla siebie i dla dziecka" - napisał.

Szczerym wpisem Krzysztof Czeczot chciał zachęcić ludzi do działania. By w momencie kryzysowym, sięgali po pomoc i nie bali się walczyć o swoje życie.

"Dzielę się tym, nie po lajki ani nie po komentarze, bo mnie takie celebryctwo nie interesuję. Dzielę się tym, bo kiedyś ktoś się ze mną tym podzielił. Znalazłem odwagę, by zadbać o siebie i skonfrontować się ze sobą i swoimi demonami. Jeżeli widzisz obok siebie kogoś, kto zmaga się z tym tematem, powiedz mu, że tak nie musi być całe życie. I że każdy moment na zmianę jest dobry" - dodał. Na koniec Krzysztof Czeczot zachęcił potrzebujących pomocy do sięgania po nią. Zarówno z ramienia państwowej opieki medycznej, jak i prywatnej. Zasugerował ponadto, że warto dowiadywać się więcej na temat walki z nałogiem od osób, które stoczyły niejedną nierówną bitwę.

Krzysztof Czeczot - życie prywatne

Choć Krzysztof Czeczot często publikuje nowe treści w mediach społecznościowych, aktor stroni od poruszania tematów związanych z życiem prywatnym. Czasami robi jednak wyjątek. Stało się tak w dniu urodzin jego córki. Od tamtego momentu co jakiś czas na instagramowym profilu artysty pojawiają się materiały, na których główną gwiazdą jest Pola.

Narodziny córki były dla aktora spełnieniem marzeń.

"Najpiękniejszy poranek w życiu. Dzień, na który czekaliśmy tak długo. Płakaliśmy i uśmiechaliśmy się jednocześnie. I ciągle nie możemy uwierzyć, że dołączyła do nas dziś prawdziwa Księżniczka. Teraz Pola śpi. Dobrego życia Córeczko! Kochamy Cię miłością, jakiej jeszcze nie znaliśmy. Kocham Cię J, jestem z Ciebie dumny, jestem Tobą zachwycony, jestem szczęśliwy, że jesteś" - napisał wówczas w mediach społecznościowych.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ. Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości