Dawid Kubacki dla żony zrezygnował ze skoków. Hołowczyc: Trzeba walczyć o zwycięstwo

Krzysztof Hołowczyc ocenił postawę Dawida Kubackiego
Krzysztof Hołowczyc ocenił postawę Dawida Kubackiego
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Hołowczyc został zapytany o ocenę zachowania Dawida Kubackiego, który dla ciężko chorej żony zrezygnował z dalszego udziału w Pucharze Świata w Skokach Narciarskich, mimo że był bliski ostatecznego zwycięstwa. Słynny kierowca rajdowy przyznał, że jest to piękny gest, jednak zaznaczył, że z perspektywy sportowej nie do końca go rozumie.

Marta Kubacka od prawie dwóch tygodni jest na ustach całej Polski. Wszyscy trzymają kciuki za żonę Dawida Kubackiego, która trafiła do szpitala z poważnymi zaburzeniami rytmu serca, walcząc o życie. Skoczek dla ukochanej zrezygnował z dalszej walki w Pucharze Świata i opuścił zawody w Vikersund, chociaż miał olbrzymie szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dawid Kubacki kilka dni po swojej decyzji wyznał, że rodzina jest dla niego ważniejsza niż sukcesy sportowe i w chwili obecnej chce w całości poświęcić się chorej żonie.

Zobacz także: Dawid Kubacki przerwał milczenie. Jak czuje się Marta Kubacka?

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy skoczkowie trenują w Wiśle przed inauguracją sezonu.
Źródło: "Co Za Tydzień"

Krzysztof Hołowczyc o postawie Dawida Kubackiego

Marta Kubacka jest leczona w wyjątkowym miejscu dla polskiej medycyny i na szczęście już czuje się lepiej, o czym niedawno poinformował Dawid Kubacki. Sportowiec nie zdecydował się na powrót na skocznie i obecnie jego koledzy z kadry narodowej muszą radzić sobie sami. Fani byli zachwyceni postawą skoczka i mocno wspierali go w tej decyzji. Okazuje się jednak, że nie wszyscy podzielają to stanowisko.

Polecamy: Nowe informacje o zdrowiu Marty Kubackiej przekazał Rafał Kot

Krzysztof Hołowczyc nawiązał do tego tematu podczas jednego z ostatnich eventów prasowych. Słynny kierowca rajdowy przyznał, że nie do końca rozumie decyzję Dawida Kubackiego jako sportowca.

"No cóż, no piękny gest. Z mojej perspektywy, z perspektywy sportowca, trzeba walczyć. Trzeba walczyć o zwycięstwo. Oczywiście, są różnego rodzaju stany i potrzeby, ale ja jestem zdania, że trzeba stanąć na starcie i walczyć" - powiedział w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.

Krzysztof Hołowczyc podkreślił, że przeszedł w życiu przez wiele momentów, które nie były dla niego łatwe, popełnił też sporo błędów. Zaznaczył, że to właśnie sport wówczas trzymał go przy życiu. Wspomniał też o kryzysowych momentach, na które według niego, można się odpowiednio przygotować.

Zobacz także: Kim jest Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego?

"Oczywiście, że popełniałem błędy, miałem różnego rodzaju chwile, w których pojawiało się załamanie. Ale ogólnie wierzę w to, że trzeba w sporcie cisnąć, trzeba być dobrze przygotowanym. Jak samuraje patrzeć, żeby ten kąt widzenia był duży. Ja kocham sport, kocham rywalizację, kocham adrenalinę i to mnie trzyma przy życiu" - dodał.

Cała Polska wspiera Martę Kubacką. Życzenia przesłał nawet prezydent

Po tym, jak Dawid Kubacki poinformował, że jego żona walczy o życie, w polskim Internecie można było zauważyć coś na zasadzie pospolitego ruszenia. Internauci wręcz rzucili się do komentowania postów Marty Kubackiej i w komentarzach wpierali ją i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia. Biskup rodzinnej miejscowości skoczka odprawił nawet mszę świętą w intencji chorej kobiety. W sprawie zabrał głos nawet sam prezydent Andrzej Duda, który zapewnił, że całym sercem jest z rodziną Kubackich.

Polecamy: Dawid Kubacki zawsze mógł liczyć na wsparcie żony, teraz ona walczy o życie. Historia miłości

Poruszającą wiadomość do Dawida Kubackiego napisał także Adam Małysz, który jako prezes PZN zapewnił, że skoczek może liczyć na pomoc związku. Niedługo po rezygnacji Dawida Kubackiego z dalszych rozgrywek Pucharu Świata przeszedł czas na konkurs drużynowy w Lahti. Polska reprezentacja zajęła trzecie miejsce i zadedykowała podium właśnie Dawidowi i Marcie Kubackim.

"To podium dedykujemy naszemu drogiemu Dawidowi i Martusi. Trzymamy za was kciuki i sercem jesteśmy z wami" - powiedział Kamil Stoch podczas rozmowy z Eurosportem.

Polecamy: Ostatnie zdjęcie i słowa Marty Kubackiej przed chorobą chwytają za serce. "Każda potrzebuje miłości"

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości