Dawid Kubacki zawsze mógł liczyć na wsparcie żony. Teraz ona walczy o życie

Aktualizacja:
Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Dawid i Marta Kubaccy pobrali się w 2019 roku

Dawid Kubacki od zawsze mógł liczyć na wsparcie żony, teraz to on ją wspiera w walce o życie. Małżonkowie poznali się wiele lat temu jeszcze na studiach i do dziś uchodzą za jedną z najbardziej zgranych, ale też tajemniczych par polskiego sportu. "Wychodząc za Dawida, nie wychodziłam za Dawida Kubackiego jako sławnego skoczka, tylko za Dawida Kubackiego, którego kocham" - mówiła w jednym z wywiadów Marta Kubacka.

Dawid Kubacki zrezygnował z dalszego udziału w Mistrzostwach Świata w Skokach Narciarskich i tym samym oddał możliwość wygrania Kryształowej Kuli. Dla sportowca są bowiem rzeczy ważne i ważniejsze, a najważniejsza w jego życiu była zawsze rodzina. Słynny skoczek wrócił do Polski ze względu na stan zdrowia swojej żony, która trafiła do szpitala. Marta Kubacka walczy bowiem o życie.

Zobacz także: Kim jest Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego?

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Agnieszka z "Gogglebox. Przed telewizorem" o wypadku i kompleksach. Myślała, że nie będzie chodzić
Agnieszka z "Gogglebox. Przed telewizorem" o wypadku i kompleksach. Myślała, że nie będzie chodzić Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Dawid i Marta Kubaccy poznali się jeszcze na studiach

Marta i Dawid Kubaccy poznali się na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie oboje studiowali wychowanie fizyczne. To właśnie z czasów studenckich pochodzi pierwsze zdjęcie pary, które trafiło do sieci. Marta Kubacka dobrze pamięta tamten moment, o czym opowiedziała w rozmowie z Onet Sport dwa lata temu.

"To była wiosna. Spotkaliśmy się, kiedy Dawid przyjechał w końcu na zajęcia po sezonie. Zaiskrzyło między nami. Bardzo często przyjeżdżałam też do Zakopanego" - wspominała Marta Kubacka.

Ukochana Dawidka Kubackiego nigdy nie ukrywała, że od dziecka była ogromną fanką skoków narciarskich: jeździła na żywo oglądać konkursy i zbierała autografy. Nigdy nie sądziła jednak, że kiedyś jeden z zawodników polskiej kadry zostanie jej mężem. Marta Kubacka do dziś uważa to za wyjątkowy prezent od losu, chociaż, jak zaznacza, Dawid Kubacki nie był wówczas dla niej "skoczkiem numer jeden".

"To, że los postawił Dawida na mojej drodze, uważam za coś niewiarygodnego, chociaż nie było tak, że byłam jego dziką fanką i jak tylko go zobaczyłam, powiedziałam sobie 'wow, muszę za wszelką cenę sprawić, by został moim mężem'. Uważam, że był to po prostu wyjątkowy dla mnie zbieg okoliczności" - opowiadała w rozmowie z Radio Zet w 2021 roku.

Dawid Kubacki oświadczył się podczas wakacji, rok później wziął ślub

Dawid i Marta Kubaccy bardzo rzadko opowiadają o swoim życiu prywatnym i raczej stronią od pokazywania się razem publicznie. Skoczek oświadczył się ukochanej w 2018 roku podczas wspólnych wakacji. Rok później byli już małżeństwem.

"Znamy się od dawna, więc było to naturalne, ale Marta znalazła się w sytuacji, której chyba nie oczekiwała. Cieszę się, że pierścionek przyjęła i że wszystko idzie w kierunku ustatkowania się" - mówił Dawid Kubacki w rozmowie z "Super Expressem".

Dawid i Marta Kubaccy pobrali się 1 maja 2019 roku w sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej na podhalańskiej Bachledówce. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzina oraz przyjaciele pary. Dwa lata później na świat przyszła ich pierwsza córeczka Zuzanna, a w styczniu tego roku ich rodzina powiększyła się o córeczkę Maję. Marta Kubacka zaraża swoje pociechy pasją do skoków narciarskich i często pokazuje, jak razem z dziewczynkami kibicuje Dawidowi Kubackiemu. Ukochana skoczka wiele razy podkreślała, że nie zależy jej na sławie czy popularności.

"Wychodząc za Dawida, nie wychodziłam za Dawida Kubackiego jako sławnego skoczka, tylko za Dawida Kubackiego, którego kocham. […] Dawid intrygował mnie jako osoba prywatna i od zawsze skupiałam się wyłącznie na tym" - dodawała w rozmowie z Radio Zet w 2021 roku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA/Instagram

Pozostałe wiadomości