Książę Harry i Meghan Markle obiektem drwin w kultowym serialu. Będzie pozew?

Książę Harry i Meghan Markle w "Miasteczku South Park"
Książę Harry i Meghan Markle obiektem drwin w kultowym serialu. Będzie pozew?
Źródło: Getty Images
Książę Harry i Meghan Markle wciąż są na świeczniku. Zainteresowanie parą jeszcze bardziej wzrosło po premierze autobiografii brata księcia Williama. Głośna publikacja zgromadziła zwolenników i przeciwników, a dla niektórych stała się powodem do drwin. Twórcy kultowego serialu "Miasteczko South Park" postanowili zażartować z kontrowersyjnej pary. To im się nie spodobało.

Książę Harry od dłuższego czasu uznawany jest za czarną owcę w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wszystko zaczęło się od rezygnacji z pełnionych funkcji, która wywołała niemałe kontrowersje. Oliwy do ognia dolała informacja o autobiografii księcia Harry'ego, zatytułowanej "Spare" (polski tytuł - "Ten drugi"). Publikowane co jakiś czas fragmenty rzucały nowe światło nie tylko na autora i jego małżonkę, ale przede wszystkim na całą monarchię brytyjską. Jak na razie Pałac Buckingham nie wydał oświadczenia w sprawie publikacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Julia Wójcik w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Jacy rodzice, takie dzieci? 8. Julia Wójcik
Jacy rodzice, takie dzieci? 8. Julia Wójcik

Książę Harry i Meghan Markle na celowniku producentów serialu

Publikacja książkowa sprawiła, że książę Harry i Meghan Markle znaleźli się na językach mediów z całego świata. Nie tylko w pozytywny sposób. Niektóre z opisywanych w autobiografii historii stały się obiektem drwin - szczególnia ta o odmrożonym członku księcia Harry'ego. Toteż nie dziwi fakt, że sytuacją zainteresowali się twórcy serialu "Miasteczko South Park". Produkcja stała się wręcz kultowa, między innymi ze względu na brak jakichkolwiek granic. Twórcy nie boją się podejmować ważkich i aktualnych tematów, a na uczestnikach zdarzeń nie zostawiają suchej nitki. Od wielu lat nie oszczędzają celebrytów, którzy stają się obiektami niebanalnych żartów.

W jednym z ostatnich odcinków twórcy wzięli na tapet księcia Harry'ego oraz jego żonę. Bohaterowie co prawda nazwani zostali "księciem i księżną Kanady", jednak postacie do złudzenia przypominały słynną parę. Mężczyzna miał charakterystyczne rude włosy, natomiast kobieta odziana została w strój, przypominający ten, w którym Meghan Markle wystąpiła na Trooping the Colour w 2018 roku.

Jakie sceny możemy zobaczyć w odcinku? Na początku pogrzeb "królowej Kanady", podczas którego bohaterowie zostali wybuczani przez tłum. Dzień później pojawiają się telewizji śniadaniowej, dzierżąc w ręku transparenty z hasłami: "Chcemy prywatności" i "Przestańcie na nas patrzeć". Kreskówkowy prowadzący w rozmowie z parą nawiązuje do książki, której okładka jest niemal identyczna z tą z autobiografii księcia Harry'ego. Nie są to jedyne nawiązania do księcia Harry'ego i Meghan Markle. Jak na odcinek zareagowali sami zainteresowani?

Poniżej możecie zobaczyć fragment odcinka z udziałem "księcia i księżnej Kanady":

Książę Harry i Meghan Markle pozwą twórców "Miasteczka South Park"?

Niedługo po premierze odcinka w amerykańskiej telewizji, media obiegła informacja o niezbyt pozytywnej reakcji księcia Harry'ego i Meghan Markle. Jak donosi "The Spectator", aktorka miała być "zdenerwowana i przytłoczona" tym, w jaki sposób została przedstawiona w serialu. Ponadto w mediach pojawiły się plotki, jakoby para miała w planach pozwać twórców "Miasteczka South Park". W sprawie zabrał głos rzecznik prasowy Harry'ego i Meghan. W rozmowie z People odniósł się do plotek i kategorycznie je zdementował.

"Szczerze mówiąc, to nonsens. Całkowicie bezpodstawne, nudne doniesienia" - powiedział.

Czy to oznacza, że Sussexowie pozostawią twórców "Miasteczka South Park" w spokoju? Z wypowiedzi przedstawiciela pary wynika, że prawdopodobnie tak, a wszelkie inne doniesienia zostały wyssane z palca.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości