Gwiazdy

Książę Harry ostatni dowiedział się o śmierci Elżbiety II? Wydano oświadczenie

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Księżę Harry

Trumna z ciałem Elżbiety II wyruszyła w ostatnią podróż. Mimo to nie cichną plotki dotyczące kiepskich relacji na linii książę Harry-monarchia brytyjska. Zagraniczne media donosiły, że młodszy syn Karola III miał rzekomo dowiedzieć się o śmierci królowej jako ostatni, nawet po parlamentarzystach. Pałac Buckingham zabrał głos.

Zagraniczne, ale też polskie media, ochoczo rozpisują się o konfliktach i niedomówieniach, które targają brytyjską rodziną królewską. Sytuacja zdaje się eskalować od dnia śmierci Elżbiety II. Odejście monarchini wiąże się z pobytem członków rodziny w jednym miejscu oraz uczestnictwem w licznych obrzędach i ceremoniałach, które odbywają się publicznie. To niezwykły moment, który pozwala ekspertom, mediom i społeczeństwu obserwować relacje panujące w rodzinie królewskiej.

Książę Harry ostatni dowiedział się o śmierci Elżbiety II?

Szczególnym zainteresowaniem cieszyli się książę Harry i Meghan Markle, którzy w 2021 roku potwierdzili, że zrzekają się obowiązków wynikających z bycia członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Liczne spekulacje pojawiły się w kontekście przekazania informacji o śmierci Elżbiety II. Książę Harry miał rzekomo dowiedzieć się jako ostatni, czym pozbawiono go możliwości pożegnania się z królową. "The Daily Telegraph" donosił w niedzielę, że do wnuka monarchini zatelefonowano zaledwie kilka minut przed przekazaniem informacji do publicznej wiadomości.

Głos w sprawie postanowił zabrać przedstawiciel rodziny królewskiej. Opublikowano zwięzły, acz treściwy komunikat, który w teorii powinien uciąć wszelkie plotki:

"Publika została poinformowana, dopiero gdy każdy członek rodziny otrzymał informację".

Artykuł zniknął ze strony "The Daily Telegraph", po czym na jego miejsce opublikowano tekst, w którym podkreślono, że książę Harry został potraktowany tak samo, jak pozostali członkowie rodziny.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Meghan Markle i książę Harry zostali wykreśleni z listy gości na kolacji

Spotkanie najważniejszych głów państw z Karolem III jest jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach okołopogrzebowych uroczystości. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, oczywiście Karol III oraz członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jak donosiły zagraniczne media, podczas wydarzenia na próżno szukano Meghan Markle oraz księcia Harry'ego. Małżonkowie nie otrzymali zaproszenia ze względu na podjętą w 2021 roku decyzję o rezygnacji z pełnienia oficjalnych obowiązków, wynikających z bycia członkiem rodziny królewskiej. Podczas wydarzenia zabrakło również księcia Andrzeja, którego królowa Elżbieta II, jego matka, samodzielnie pozbawiła przywilejów. Stało się tak ze względu na kontrowersyjne i pełne skandali poczynania mężczyzny.

Kolejnym kontrowersyjnym tematem są dzieci księcia Harry'ego i Meghan Markle. Rodzice mocno zabiegali o to, by Archie i Lilibet mogli cieszyć się z przywilejów związanych z byciem członkiem rodziny królewskiej. Sprawa nie jest jednak taka prosta, o czym przeczytacie poniżej:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ. Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości