Książę William był w niej zakochany. Jego dawna miłość nazywana jest "nową Camillą". Co ich łączy?

Kim jest dawna miłość księcia Williama?
Kim jest dawna miłość księcia Williama?
Źródło: Getty Images
Książę William poślubił Kate Middleton w 2011 roku. Ich ślub z zapartym tchem oglądali widzowie na całym świecie. Niewiele mówi się o życiu miłosnym księcia przed poznaniem żony. Ogromnym uczuciem darzył on bowiem Rose Hanbury, która dziś nazywana jest w mediach "nową Camillą". Czy małżeńska historia Karola III może się powtórzyć i spotkać jego syna?

Książę William ma wizerunek "tego grzecznego brata". O Harrym media rozpisywały się od jego młodzieńczych lat. Z wypiekami na twarzy śledzono jego miłosne podboje. William w 2004 roku zaczął spotykać się z Catherine Middleton. Poznał ją na studiach. Para rozstała się na krótko i znów się do siebie zbliżyła. Finał ich historii znamy. Dziś mają trójkę dzieci. Zobaczcie, jak teraz wyglądają George, Charlotte i Louis.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę William wciąż kocha dawną miłość? Powtórzy błąd ojca?

Jakiś czas temu plotkowano o tym, że książę William zdradza żonę. Jego kochanką miała być wieloletnia przyjaciółka księżnej Kate - Rose Hanbury. Kobieta została jednak nagle odsunięta z królewskich kręgów. Obserwatorzy brytyjskiej rodziny królewskiej i prasa porównały markizę do Camilli Parker Bowles, która była w miłosnym trójkącie z księżną Dianą i księciem Karolem.

"Z pewnymi różnicami, ale historia jest uderzająco podobna, książę William popełnia te same błędy, które kiedyś popełnił jego ojciec. Są tacy, którzy sugerują, że był zakochany w Rose (która jest mężatką) przez wiele lat, ale ostatecznie zdecydował się poślubić Kate Middleton. Tak jak jego ojciec kochał Camilę Parker Bowles, która również nie była wolna" — tłumaczy autor artykułu, który znalazł się w brytyjskiej prasie.

Rose Hanbury jest żoną Davida Rocksavage, Markiza Cholmondeley, który jest przyjacielem księcia Williama. Para ma troje dzieci: dziewięcioletnie bliźnięta Alexandra i Oliviera oraz trzyletnią córkę Iris. Brytyjski tabloid "Daily Express" w marcu tego roku napisał, że kobieta wróciła na królewski dwór. Jej mąż do jesieni zeszłego roku pełnił funkcję lorda szambelana, czyli był jednym z istotniejszych pałacowych urzędników.

Rose Hanbury była miłością księcia Williama
Rose Hanbury była miłością księcia Williama
Źródło: Getty Images

Książę William odegra kluczową rolę podczas koronacji Karola III

Zbliża się koronacja króla Karola III. Ceremonia odbędzie się w sobotę, ale uroczystości będą odbywać się przez cały weekend. Zaplanowano wiele atrakcji, w tym procesje, koncerty i obiady organizowane w różnych częściach Wielkiej Brytanii, na które zaproszeni są lokalni mieszkańcy. Brytyjczycy dostaną dodatkowo dzień wolny od pracy. Sprawdźcie, gdzie i o której godzinie odbędzie się koronacja króla Karola III.

Koronacja króla to wydarzenie, które zorganizowano z ogromnym przepychem i licznymi atrakcjami. Koncerty uświetnią wielkie gwiazdy. Zjawią się topowe gwiazdy muzyki. Kto wystąpi? Na liście znaleźli się między innymi Lionel Richie, Katy Perry i Andrea Bocelli, a także brytyjska formacja Take That oraz śpiewak operowy Bryn Terfel czy muzyk Alexis Ffrench.

Książę William jest pierworodnym synem króla Zjednoczonego Królestwa Karola III i księżnej Diany. W tej chwili jest drugi w kolejce do tronu. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność, również podczas koronacji ojca. Wraz ze swoją małżonką oraz dziećmi z pewnością wyróżni się na tym wydarzeniu. Taka uroczystość ma na celu pokazanie również hierarchii i ważności w rodzinie królewskiej. Książę William kiedyś sam zasiądzie na tronie, a później jego syn.

Król Karol III zrezygnował z niektórych części koronacji. Jedną z nich jest ta, w której książęta królewscy kłaniają się i składają mu hołd. Według tradycji potomkowie króla powinni także dotknąć korony i ucałować prawy policzek monarchy. Zachowanie księcia Williama będzie pilnie obserwowane przez media. Książę Harry zjawi się sami i z pewnością będzie rozchwytywany przez fotoreporterów.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości