Książę William i książę Harry wezmą udział w tym samym wydarzeniu. Jest szansa na rozejm?

Książę William i książę Harry
Książę William i książę Harry
Źródło: Getty Images Europe
Książę William i książę Harry zawsze powtarzają, że ich matka była dla nich jedną z najważniejszych osób w życiu. Niedługo skłóceni bracia będą mieli okazję wziąć udział w tym samym wydarzeniu zorganizowanym na cześć księżnej Diany. Wiemy, czy wystąpią razem.

Książę William i książę Harry od kilku lat nie utrzymują ze sobą kontaktów. Kiedyś mieli bardzo bliską relację, jednak wszystko zmieniło się, gdy do rodziny Windsorów weszła Meghan Markle. Następca tronu nie zaakceptował bowiem wybranki młodszego brata. Książę Harry opisał w swojej biografii, że doszło nawet wówczas między nimi do rękoczynów. Konflikt między synami Karola III pogłębił się dość szybko. W 2020 roku Sussexowie opuścili Wielką Brytanię i zaczęli udzielać licznych wywiadów. Nie szczędzili gorzkich słów wobec rodziny królewskiej i księżnej Kate, o którą Meghan Markle miała być zazdrosna. Książę William do tej pory nie wybaczył bratu, że publicznie oczernił jego ukochaną żonę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę William i książę Harry wezmą udział w tym samym wydarzeniu

Książę William i książę Harry mieli okazję się spotkać w styczniu, gdy Karol III ogłosił, że choruje na nowotwór. Wówczas jego młodszy syn od razu wsiadł w samolot i przyleciał do Wielkiej Brytanii. Książę Sussexu zobaczył się z ojcem i ponoć miał nadzieję także na rozmowę ze starszym bratem. Następca tronu jednak nie wyraził na to ochoty. Mąż Meghan Markle wrócił więc do Los Angeles po zaledwie 24 godzinach spędzonych w ojczyźnie.

Teraz skłóceni bracia znów będą mieli okazję się "spotkać". Wszystko za sprawą wydarzenia upamiętniającego ich ukochaną matkę, księżną Dianę. Już bowiem w najbliższy czwartek, czyli 21 marca odbędzie się 25. gala rozdania nagród Diana Legacy Awards. Podczas uroczystości zostanie uhonorowanych aż 20 szczęśliwych laureatów.

Jako goście główni zostali już zapowiedzeni kolejno: książę William, który ma wygłosić przemówienie przed publicznością w Muzeum Nauki w Londynie; a także książę Harry. Młodszy z synów Karola III nie przyleci jednak tym razem do Wielkiej Brytanii. Połączy się ze zgromadzonymi ze słonecznej Kalifornii za pomocą Internetu.

Książę William nie chce mieć kontaktu z bratem

Co ciekawe, książę William ma opuścić uroczystość w momencie, w którym przemawiać będzie jego brat... Rodzeństwo dopiero rok temu zdecydowało się na podobny krok, podczas gdy jeszcze w 2021 roku starali się stwarzać pozory i wystąpili razem na scenie. Wówczas do zgromadzonych zwrócił się w ich imieniu książę Harry.

"W tym tygodniu mój brat i ja świętujemy 60. urodziny naszej mamy. Byłaby dumna, że ​​prowadzicie autentyczne życie, dążycie do celu i macie współczucie dla innych" - powiedział w 2021 roku.

Według królewskich ekspertów, szanse na to, by książę William i książę Harry są niewielkie. Żaden z braci nie chce bowiem ustąpić i wyciągnąć dłoni do drugiej osoby. Następca tronu nie może wybaczyć młodszemu bratu, że opowiedział o tajemnicach ich rodziny publicznie, a do tego bardzo zranił księżną Kate. Książę Harry natomiast od zawsze zaznacza, że najważniejszą osobą w jego życiu jest Meghan Markle i nie zamierza tolerować tego, że niektórzy członkowie rodziny jej nie akceptują.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości