Księżna Kate nigdy nie wróci do pełnienia obowiązków? Zaskakujące doniesienia brytyjskich mediów

Księżna Kate
Księżna Kate
Źródło: Getty Images
Księżna Kate od kilku miesięcy nie jest obecna w życiu publicznym, a wszystko przez chorobę nowotworową, o której powiedziała w marcu. Teraz brytyjskie media podają, że być może żona księcia Williama nie wróci do pełnienia obowiązków wobec korony nawet do końca tego roku. Jaki jest jej stan?

Księżna Kate oficjalnie ostatni raz pokazała się wraz z dziećmi i mężem w grudniu 2023 r. z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niedługo później, bo już w styczniu Pałac Kensington wydał oświadczenie, w którym poinformował, że Kate Middleton musi przejść planowaną operację jamy brzusznej i przez kilka miesięcy będzie wyłączona z pełnienia obowiązków wobec korony.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Kalendarium choroby księżnej Kate Middleton
Kalendarium choroby księżnej Kate. Kate Middleton ma nowotwór
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Księżna Kate walczy z chorobą nowotworową

Zapowiedziano, że księżna Kate powróci w okresie świąt Wielkanocnych do oficjalnych obowiązków, jednak jak na razie musi wrócić do pełni sił, a książę William będzie w ich imieniu pełnił obowiązki reprezentacyjne. Na początku sytuacja ta nie budziła niepokoju poddanych, do czasu.

Internauci z biegiem dni zaczęli zadawać pytania, jak czuje się księżna Kate i jaki jest jej stan zdrowia. Pałac Kensington milczał, jednak kiedy teorie spiskowe dotyczące stanu księżnej zaczęły się mnożyć, wydano krótkie oświadczenie, w którym zdementowano pomówienia i zaznaczono, że księżna zgodnie z planami wróci do pełnienia obowiązków względem korony w Wielkanoc.

Tak się jednak nie stało. 22 marca w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym księżna Kate wyznała, że choruje na nowotwór.

Kate Middleton
Kate Middleton
Źródło: Getty Images

Księżna Kate nie wróci do pełnienia obowiązków do końca 2024 roku?

Księżna Kate w krótkim wideo powiedziała:

"W styczniu w Londynie przeszłam poważną operację jamy brzusznej. Wówczas sądzono, że nie jest to stan nowotworowy. Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka"- wyznała.

W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia. Oczywiście był to ogromny szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby dla dobra naszej rodziny poradzić sobie z tym prywatnie
- powiedziała księżna Kate.

Jak na razie nie wiadomo, jaki jest stan księżnej Kate, jednak eksperci podejrzewają, że żona księcia Williama może nie wrócić już w tym roku do pełnienia oficjalnych obowiązków.

Informator US Weekly wyznał, że księżna Kate może już nigdy nie wrócić do roli, w której widzieli ją poddani przez lata jej działalności. Dodano, że obecnie trwają dyskusje dotyczące tego, w jakim wymiarze Kate Middleton miałaby zajmować się obowiązkami wynikającymi z korony i prawdopodobnie nie wróci do ich pełniania do końca tego roku.

Książę William, Kate Middleton
Książę William, Kate Middleton
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości