Księżna Kate zażyła "karaibską viagrę". Złamała tym samym królewski protokół

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Księżna Kate zażyła "Viagrę"

Księżna Kate zażyła "karaibską Viagrę". To przysmak z owoców morza, któremu mieszkańcy Karaibów przypisują właściwości poprawiające libido. Tym samym żona przyszłego króla złamała królewski protokół, według którego członkowie rodziny nie powinni spożywać egzotycznych potraw.

Księżna Kate i książę William to para, która wzbudza zainteresowanie nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Ich liczne podróże dyplomatyczne zazwyczaj są poczytnym tematem dla światowych mediów. W marcu ubiegłego roku para królewska odwiedziła Bahamy, gdzie mieli okazję spróbować lokalnych przysmaków, w tym "conch pistol".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Ewa Drzyzga o stresie przed rozmowami na żywo
Ewa Drzyzga o stresie przed rozmowami na żywo Ewa Drzyzga o stresie przed rozmowami na żywo

Księżna Kate zażyła "karaibską viagrę"

Książęca wizyta była związana z Platynowym Jubileuszem królowej Elżbiety II, która świętowała 70-lecie panowania na tronie Wielkiej Brytanii. Uroczystości odbywały się także we wszystkich krajach Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, w tym w Belize, na Jamajce i Bahamach.

To właśnie fragment tej wizyty uwieczniony został na wideo, które trafiając do sieci, natychmiast stało się viralem. Na nagraniu widzimy, jak księżna Kate próbuje tzw. "pistoletu muszlowego", którego smak uznawany jest za silny afrodyzjak. Zgodnie z królewskim protokołem, członkowie rodziny królewskiej nie mogą jeść owoców morza i surowego mięsa ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego. Niemniej jednak księżna Kate zdecydowała się spróbować lokalnego przysmaku i nie wystraszyła się ryzyka.

Ludność na Karaibach uważa "conch pistol" za potężny afrodyzjak porównywalny do Viagry, ze względu na przekonanie, że w środku znajdują się męskie genitalia muszli. W rzeczywistości jest to wyrostek zawierający zarówno muszle męskie, jak i żeńskie. Mimo że mieszkańcy Bahamów jedzą ten przysmak przede wszystkim ze względu na jego działanie poprawiające libido, naukowcy udowodnili, że "pistolet muszlowy" ma również korzystny wpływ na trawienie.

Czym jest królewski protokół?

Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy raz, gdy członkowie rodziny królewskiej łamią królewski protokół. W przeszłości królowa Elżbieta II, książę Filip, książę Harry i księżna Meghan również próbowali różnych egzotycznych potraw podczas swoich podróży. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że królewski protokół ma na celu ochronę członków rodziny królewskiej i jest ważny z punktu widzenia ich bezpieczeństwa.

Mimo to wizyta księżnej Kate i księcia Williama na Bahamach przyciągnęła uwagę nie tylko ze względu na smakowite przysmaki. Para królewska odwiedziła tam również organizacje charytatywne, spotkała się z lokalnymi mieszkańcami i wzięła udział w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection

Pozostałe wiadomości