Lady Gaga pisała piosenki znanym gwiazdom. Britney Spears i Cher są na tej liście

Lady Gaga napisała piosenki innym gwiazdom
Lady Gaga napisała piosenki innym gwiazdom
Źródło: Getty Images
Lady Gaga jest ikoną muzyki pop. Ogromną sławę zyskała dzięki hitom, które sama napisała takim jak "Bad Romance", "Poker Face" czy "Shallow". Utwory stały się klasykami gatunku i są znane na całym świecie. Mało kto jednak wie, że Lady Gaga pisała również kawałki innym znanym wykonawcom. Zaskakujące, prawda?

Lady Gaga ma na swoim koncie wiele przebojów, które są uznawane za wzorce współczesnej muzyki pop. Choć najbardziej znana jest jako wokalistka i performerka, jest także autorką tekstów swoich piosenek, które pisze we współpracy z zespołem producenckim. Mało kto wie, że kiedy podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią muzyczną, jej głównym zadaniem było pisanie piosenek dla innych wokalistów. Dopiero później sama stała się gwiazdą. Czy znasz utwory, które napisała dla innych wykonawców? Zobacz listę!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Bovska
Bovska otworzyła się na temat trudnych przeżyć. Poruszyła temat bezpłodności

Lady Gaga – kariera

Lady Gaga to amerykańska artystka o włoskim pochodzeniu, której pełne imię i nazwisko to Stefani Joanne Angelina Germanotta. Urodziła się w Nowym Jorku w 1986 roku i tam też dorastała. Już jako młoda dziewczyna zaczęła interesować się muzyką, zaczynając od nauki gry na pianinie i komponowania własnych utworów. Swoją karierę zaczynała jako autorka piosenek dla innych artystów, ale już w 2008 roku wydała swój debiutancki album studyjny "The Fame", który zawierał takie hity jak "Just Dance" czy "Poker Face". Kolejne albumy to m.in. "Born This Way", "Artpop", "Joanne", "Chromatica" oraz "Love for Sale", który powstał przy współpracy z Tonym Bennettem.

Najpopularniejsze piosenki Lady Gagi to m.in. "Poker Face", "Just Dance", "Paparazzi", "Bad Romance", "Alejandro", "Telephone", "Born This Way", "Judas", "The Edge of Glory", "Applause", "Million Reasons", "Shallow", "Always Remember Us This Way", "I'll Never Love Again" i "Rain On Me".

Co ciekawe Lady Gaga jest nie tylko piosenkarką, ale także aktorką i filantropką. Zagrała w kilku filmach i serialach. Gwiazda zdobyła uznanie za swoje role w filmach takich jak "Narodziny gwiazdy" i "Dom Gucci". Twórczość artystki została nagrodzona licznymi nagrodami w tym: Oscarem, Złotym Globem i 13 nagrodami Grammy. 

Lady Gaga – jakie piosenki napisała dla innych gwiazd?

Lady Gaga miała okazję współpracować z licznymi artystami z branży muzycznej. Tworzyła utwory nie tylko dla początkujących muzyków, ale również dla czołowych postaci sceny pop. W gronie wykonawców, którzy zaśpiewali jej piosenki, znaleźli się tacy jak Britney Spears, Jennifer Lopez, Cher, Adam Lambert oraz grupa The Pussycat Dolls. Które konkretne utwory powstały w wyniku współpracy z artystką?

Oto piosenki, które Lady Gaga napisała dla innych gwiazd:

 • Britney Spears - "Quicksand"
  • Cher - "The Greatest Thing"
   • The Pussycat Dolls - "Elevator"
    • Michael Bolton - "Murder My Heart"
     • Adam Lambert - "Fever"
      • Jennifer Lopez - "Hypnotico"
       • New Kids on the Block - "Full Service"
        • Trina - "Let Dem Hoes Fight"
         • Heidi Montag- "Fashion"

          Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

          Czytaj też:

          Fundacja TVN 1,5%
          Fundacja TVN 1,5%

          Autor: Kamila Jamrożek

          Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości