Lara Gessler była strzeżona przed mafią. Wspomina dzieciństwo z ochroniarzami

Lara Gessler
Lara Gessler wyjaśniła, dlaczego w dzieciństwie miała ochronę
Źródło: MWMEDIA
Lara Gessler jest córką znanej restauratorki i gwiazdy "Kuchennych Rewolucji". Magda Gessler miała zatargi z mafią. Lata 90. nie były bezpieczne dla restauratorów. Rodzice Lary Gessler nie chcieli płacić mafii haraczu, więc zapewnili sobie ochronę. Córka Magdy Gessler zdradziła, jak w tamtym czasie wyglądało jej dzieciństwo.

Lara Gessler dorastała w niecodziennych warunkach. Jej dzieciństwo odbiegało od tego, jakie miały inne dzieci. Córka Magdy Gessler doskonale pamięta chwile spędzone z ochroniarzami. Rodzina musiała być chroniona przed niebezpiecznymi ludźmi, którzy liczyli na haracz od restauratorki.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

CZTBAL_KRUPINSKA_HEJTDZIECI
Paulina Krupińska o ochronie prywatności dzieci i hejcie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Lara Gessler o dzieciństwie z ochroniarzami

Reporter Pomponika zapytał córkę Magdy Gessler, jak reagowała na ochroniarzy. Czy była świadoma, kim byli ci mężczyźni?

"Tak, absolutnie, byłam. Moje koleżanki tego nie miały, ale też nie miały restauracji na starówce. To był bardzo nietypowy zawód, każdy wiedział wtedy, nawet ja, że są porwania dzieci, że jest mafia, słyszało się o strzelaninach, trochę dziki zachód, więc ja po prostu ufałam rodzicom, że to jest potrzebne. Oni byli bardzo mili, fajni, dowcipni, tacy wujkowie śmieszni. Nie przerażało mnie to" - wyznała w najnowszym wywiadzie.

Lara Gessler z jednej strony miała ciekawe dzieciństwo, pełne podróży i poznawania smaków, a z drugiej była narażona na niebezpieczeństwo. Jej dzieci nie muszą się z tym zmagać. Pasjonatka gotowania opowiedziała o tym, że musiała być izolowana od rówieśników. Swoim pociechom umożliwia poznawanie nowych osób.

"Miałam inne życie, nie wychodziłam na podwórko, nie bawiłam się na placu zabaw [...] Też mieszkałam pod Warszawą, to nie była miejsca tkanka, tylko raczej bardziej wiejska, do najbliższego placu zabaw było daleko. Byłam trzymana pod kloszem [...] Ale nie miałam się z nikim porównać. Na tamten moment to nie był żaden dramat. Myślę, że utrudniło mi to kontakty rówieśnicze, że nie chodziłam do żłobka, do przedszkola, rodzice chcieli mieć mnie blisko. Uważam, że jednak żłobek i przedszkole jest super" - podsumowała w rozmowie z reporterem Pomponika.

Magda Gessler walczyła z mafią

Magda Gessler przed przeprowadzką do Polski spędziła wiele lat za granicą. Gdy zobaczyła, jakie zasady panują w kraju nad Wisłą, doznała szoku. Apelowała do władz o to, aby zrobili porządek z mafią. Jej koszmar skończył się w 1993 roku, ale ochrona została.

"Szukałam najpierw pomocy u władz miasta, ale bezskutecznie. Wtedy zwołałam konferencję prasową, wszystkich korespondentów zagranicznych i powiedziałam, że władze przymykają oko na bezprawie. Na trzy dni z Marcinem Zarębskim, właścicielem sąsiadującego z Fukierem sklepu z biżuterią, zamknęliśmy całą Starówkę, restauracje, kioski, zieleniaki. Wszystko. Poza dwiema restauracjami. To było w 1993 roku. Od tego czasu jest spokój. Od tamtej pory mam też jednak ochronę osobistą" - restauratorka powiedziała to w "Gazecie Wyborczej".

Magda Gessler wciąż z powodzeniem prowadzi swoje restauracje, a innym daje rekomendacje. Od 2010 jest związana z telewizją TVN, gdzie prowadzi program "Kuchenne Rewolucje". Jest uwielbianą przez widzów gwiazdą. Więcej o jej życiu możecie przeczytać w naszym serwisie.

PRZECZYTAJ: Magda Gessler – dzieciństwo, kariera, rodzina

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości