Lara Gessler o pedofilii wśród youtuberów. "Mam nadzieję, że więcej dziewczyn zechce mówić"

Lara Gessler
Lara Gessler
Źródło: MWMEDIA
Lara Gessler zabrała głos w sprawie "Pandora Gate". Sama funkcjonuje w środowisku youtuberów nie od dziś i docenia, że afera ujrzała światło dzienne. Sama namawia też poszkodowane, by nie wahały się głośno powiedzieć o swoich krzywdach, "po to, żeby inni mogli się czuć bezpiecznie".

Echa dochodzenia Sylwestra Wardęgi i Mikołaja "Konopskiego" Tylki wciąż rozbrzmiewają. W materiale popularny youtuber przedstawił dowody, które obciążają założyciela Teamu-X, Stuarta "Stuu" Burtona, oraz innych znanych twórców internetowych, takich jak Marcin Dubiel, Boxdel, czy Fagata. Dokument przytacza jednoznaczne sytuacje z udziałem nieletnich fanek youtuberów, ale i wieloletnie wzajemne ukrywanie szczegółów tak, by koledzy nie ponieśli konsekwencji.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Gwiazdy o nowościach marki Calzedonia. Tegoroczne trendy
Podczas tegorocznego Fashion Week w Mediolanie odbyło się wyjątkowe show marki Calzedonia. W wydarzeniu wzięły udział ambasadorki marki, modelki, celebryci i gwiazdy mody. Wywiad z Maffashion, Klaudią El Dursi, Olą Nowak.
Źródło: Co Za Tydzień

Lara Gessler o "Pandora Gate"

O aferę pedofilską w środowisku polskich twórców internetowych zapytana została Lara Gessler, której głównym polem zawodowej działalności jest właśnie YouTube. Influencerka ma jednoznaczny pogląd na całą sprawę.

"Bardzo się cieszę, że to wyszło. Szkoda, że wyszło tak późno. Mam nadzieję, że materiały chłopaków, mam na myśli Konopskiego i Wardęgę, spowodują jednak, że więcej dziewczyn zechce mówić. Odważy się po prostu, bo to jest po to, żeby inni mogli się czuć bezpiecznie. Żeby ten temat wyczyścić do cna i móc go zamknąć i móc te osoby rozliczyć proporcjonalnie do krzywd, które zrobiły" - mówiła córka znanej restauratorki w rozmowie z Jastrząb Post.

Lara Gessler wypowiedziała się nie tylko z puntu widzenia koleżanki po fachu wspomnianych youtuberów. Oprócz kariery w mediach i zaangażowania w gastronomię gwiazda jest też mamą dwójki dzieci.

"Jeśli będzie za mało materiałów, czy będzie za mało tych poszkodowanych (choć mam nadzieję, że jest ich jak najmniej), byłby wielki żal, gdyby przy okazji tej czystki te wszystkie dziewczyny pozostały w cieniu i żeby to nie zostało im zrekompensowane" - podsumowała.

"Pandora Gate". O co chodzi?

Żmudnego reporterskiego researchu podjęło się dwóch twórców internetowych, Sylwester Wardęga oraz Mikołaj Tylko, znany pod pseudonimem Konopskyy. W filmach dotyczących "Pandora Gate" panowie ujawnili, że Stuart "Stuu" Burton miał bliskie relacje z pięcioma nieletnimi dziewczynami. W nagraniach dokumentu uczestniczyli specjalnie zaproszeni na tę okazję psycholog więzienny oraz prawnik, którzy na bieżąco komentowali dowody dotyczące youtuberów.

Jednym z najbardziej porażających dowodów, które mogą sugerować, że Stuart Burton angażował się w znajomości o znamionach pedofilii, może być jego intymna rozmowa z 13-latką, którą twórca poznał w 2014 roku na jednym z meet-upów.

Konopskyy wspomniał także o Marcinie Dubielu, który, wbrew wydanemu oświadczeniu, zdawał się wiedzieć o nielegalnych działaniach swojego przyjaciela Stuu i nie informował odpowiednich służb, co stanowi oczywiste naruszenie prawa. Sporą część materiału poświęcono też Fagacie, czyli Agacie Fąk, byłej partnerce Stuu. Podobnie jak Marcin Dubiel, dziewczyna zdawała się wiedzieć o nielegalnych działaniach swojego partnera i nie doniosła nikomu o tych wydarzeniach.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości