Linda Kasabian nie żyje. Była członkinią sekty Mansona i brała udział w masakrze w domu Polańskiego

Linda Kasabian, członkini grupy  Charlesa Mansona
Linda Kasabian, członkini grupy Charlesa Mansona
Źródło: Getty Images
Linda Kasabian, była członkini sekty Charlesa Mansona, zmarła 21 stycznia 2023 roku w wieku 73 lat - ujawnił serwis TMZ. Kobieta brała udział w masakrze w domu Romana Polańskiego i zamordowaniu Sharon Tate w sierpniu 1969 roku.

Linda Kasabian uniknęła osądzenia za udział w morderstwach, które miały miejsce w domu Polańskiego. Zgodziła się jednak złożyć obszerne zeznania, w których obciążyła Charlesa Mansona i innych członków sekty. Te zeznania doprowadziły do ich skazania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Julia von Stein o śmierci członka rodziny. Wzruszające słowa o tęsknocie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Linda Kasabian nie żyje

Linda Kasabian, była członkini sekty Charlesa Mansona, zmarła w wieku 73 lat. Kobieta była obecna podczas brutalnej masakry w domu Romana Polańskiego, ale nie brała w niej bezpośredniego udziału. Później była głównym świadkiem w procesie sądowym przeciwko członkom grupy. Linda Kasabian zmarła 21 stycznia w szpitalu w Tacoma w stanie Waszyngton, a jej ciało zostało skremowane. Przyczyna jej śmierci nie została ujawniona. Z aktu zgonu wynika, że zmieniła swoje nazwisko na "Chiochios", aby ukryć swoją przynależność do sekty i chronić swoją tożsamość.

Linda Kasabian była obecna podczas masakry w domu Romana Polańskiego

Linda Kasabian brała udział w tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w sierpniu 1969 roku. Roman Polański otrzymał telefon od swojego amerykańskiego agenta, który płakał i powiedział tylko jedno zdanie: "Wszyscy nie żyją". Reżyser początkowo myślał, że może doszło do osunięcia się wzgórza, na którym znajdował się dom. Natychmiast poleciał z Londynu do Ameryki w towarzystwie przyjaciół. To, co zdarzyło się w jego domu, było szokujące.

Charles "Tex" Watson, Patricia Krenwinkel, Linda Kasabian oraz Susan Atkins - członkowie sekty Charlesa Mansona zakradli się do domu Romana Polańskiego i jego żony Sharon Tate. Na ich drodze stanął ogrodnik, którego w brutalny sposób zamordowali. Wchodząc do pomieszczenia obudzili śpiącego Wojciecha Frykowskiego, którego także zabili. Następnie przystąpili do ataku na żonę Romana Polańskiego. Zadali Sharon Tate 16 ciosów nożem i chcieli wykroić z brzucha aktorki nienarodzone dziecko i zanieść Charlesowi Mansonowi jako trofeum i dowód spełnionej misji.

Linda Kasabian
Linda Kasabian podczas procesu
Linda Kasabian
Źródło: Getty Images

Po długim śledztwie organy ścigania dotarły do sprawców masakry. W stan oskarżenia postawiono Susan Atkins, Charlesa Mansona, Charlesa "Texa" Watsona, Patricię Krenwinkel oraz Lindę Kasabian. Proces o zbiorowe morderstwo śledził niemal cały świat. Jedynie Linda Kasabian wyraziła skruchę i smutek dla okrucieństwa zbrodni.

Charles Manson podczas procesu
Charles Manson podczas procesu
Charles Manson podczas procesu
Źródło: Getty Images

29 marca 1971 roku sąd uznał wszystkich sprawców zbrodni winnymi. Susan Atkins zmarła w więzieniu na nowotwór mózgu 24 września 2009 roku. Charles Manson zmarł z niewydolności oddechowej i raka okrężnicy 19 listopada 2017 roku. Charles "Tex" Watson został osadzony w więzieniu Richarda J. Donovana w San Diego w Kalifornii. Do tej pory 18 razy odmówiono mu wcześniejszego zwolnienia z odbywania kary. Patricia Krenwinkel jest obecnie najdłużej uwięzioną kobietą w kalifornijskim systemie karnym. 26 maja 2022 r. otrzymała zwolnienie warunkowe, a Gubernator Gavin Newsom ma czas do 23 października 2022 r. na potwierdzenie, cofnięcie, modyfikację lub niepodejmowanie żadnych działań w sprawie decyzji. 

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości