Pogrzeb Olivii Newton-John odbył się pół roku po jej śmierci. Elton John wygłosił przemówienie

Pogrzeb Olivii Newton-John odbył się pół roku po jej śmierci
Pogrzeb Olivii Newton-John odbył się pół roku po jej śmierci
Źródło: Redferns
Olivia Newton-John zmarła w sierpniu 2022 r. po długiej walce z chorobą. Jak się okazało, dopiero niedawno odbył się pogrzeb gwiazdy "Grease", dopiero pół roku po jej śmierci. Dlaczego?

Olivia Newton-John zyskała ogólnoświatową sławę po roli Sandy w musicalu z 1978 r. "Grease", w którym zagrała główną rolę u boku Johna Travolty. Olivia Newton-John była także piosenkarką, a na jej koncie znajdziemy takie hity jak "Xanadu", "Psyhical", czy "Hopelessly Devoted to You".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_ZAGRANICZNE
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Olivia Newton-John została pochowana pół roku po śmierci

Od 30 lat aktorka chorowała na raka piersi. Pierwszą operację przeszła w 1992 r. Od tego czasu Olivia Newton-John głośno mówiła w mediach o profilaktyce i leczeniu tej choroby. Brała udział w wielu spotkaniach i nakłaniała kobiety do regularnych badań.

Niestety, choroba co jakiś czas wracała do aktorki. W 2017 r. Olivia Newton-John zachorowała po raz trzeci, wskutek czego 8 sierpnia 2022 r. artystka zmarła po długiej walce z chorobą, jednak jej pogrzeb odbył się dopiero 28 lutego tego roku.

Uroczystość zorganizowano w Australii, w rodzinnym mieście aktorki — Melbourne, a ceremonia miała charakter państwowy. Bliscy i rodzina gwiazdy zebrali się w sali koncertowej Hammer Hall w centrum sztuk performatywnych Arts Centre. W wydarzeniu wzięli udział również fani aktorki, którzy musieli wczesniej zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Uroczystość transmitowana była w online, a jej zapis można oglądać do 5 marca.

Gwiazdę upamiętnili w swoich przemówieniach jej mąż John Easterling oraz córka Chloe Lattanzi.

"Moja mama potrafiła odnaleźć piękno we wszystkim. Najbardziej lubiłam patrzeć, jak obserwuje ptaki i kwiaty, wącha swoje róże. Radość, jaka malowała się wtedy na jej twarzy, to było coś pięknego" - powiedziała.

Olivię Newton-John pożegnali również artyści w tym m.in. Elton John.

"Nigdy nie była przygnębiona, zawsze była optymistką, była zabawna, była piękna, była miła. Tacy ludzie nie pojawiają się często, więc powinniśmy celebrować pamięć o niej i nigdy nie zapominać, co dała światu" - mówił Elton John.

Olivia Newton-John - kariera

Olivia Newton-John urodziła się w Wielkiej Brytanii w 1948 r., ale wychowywała się w Australii. Swoją pierwszą piosenkę wydała w wieku 18 lat, mając już na koncie występy w australijskiej telewizji. W 1974 r. brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Niedługo później Olivia Newton-John przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie prowadziła własny program w sieci ABC.

Aktorka zaczęła występować w wielu musicalach jak np. "Xanadu", jednak międzynarodową popularność przyniosła jej główna rola w musicalu "Grease", w którym wcielała się w rolę Sandy Olsen, u boku Johna Travolty. Film zdobył popularność na całym świecie i do tej pory jest jednym z najbardziej lubianych musicali w historii kina.

Niestety, w 1992 r. aktorka zachorowała na raka piersi. Konieczna była wówczas operacja, jednak leczenie i profilaktyka pomogły, i niedługo później Olivia Newton-John wróciła do pełni sił. Smutne wiadomości pojawiły się w 2017 r., bowiem nastąpił nawrót choroby.

8 sierpnia w mediach pojawiła się druzgocąca wiadomość. Olivia Newton-John zmarła w wieku 73 lat. O śmierci poinformowali jej bliscy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Redferns

podziel się:

Pozostałe wiadomości