Opublikowano listę najbogatszych Polaków przed 40-stką. Kto ma największy majątek?

Robert Lewandowski, Iga Świątek, Wojciech Szczęsny na liście najbogatszych Polaków przed 40-stką
Robert Lewandowski, Iga Świątek, Wojciech Szczęsny na liście najbogatszych Polaków przed 40-stką
Źródło: Getty Images
Magazyn "Wprost" opublikował tegoroczną listę najbogatszych Polaków przed czterdziestką. W zestawieniu nie mogło zabraknąć polskich sportowców, którzy prężnie działają także w innych branżach. Annie i Robertowi Lewandowskim majątku może pozazdrościć wielu biznesowych gigantów. Sprawdźcie, które miejsce zajęli!

Koniec roku to doskonały moment na podsumowania. Zgodnie z tradycją tygodnik "Wprost" opublikował najnowszy ranking najbogatszych Polaków przed czterdziestką. Możemy na nim zobaczyć znane nazwiska. Jakim majątkiem mogą pochwalić się Robert Lewandowski, Iga Świątek czy Wojciech Szczęsny?

Najbogatsi Polacy przed czterdziestką według "Wprost"

Na podium rankingu "Wprost" znaleźli się Polacy niezwiązani z show-biznesem. Miejsce pierwsze zajął biznesmen Tomasz Domagała (1,7 mld złotych). Tomasz Domagała jest menedżerem młodego pokolenia, właścicielem firmy inwestycyjnej aktywnej w wielu sektorach gospodarki. Kontroluje też spółki giełdowe oraz prowadzi działalność w branży nieruchomości i venture capital.

Na miejscu drugim znalazł się najmłodszy prezes w Polsce, czyli Wiesław Jakub Wawrzyniak (1,6 mld złotych). Ma własne marki, jest też znaczącym dostawcą sieci handlowych. Zaczynał od prowadzenia hurtowni alkoholu uruchomionej w 1991 r., a siedem lat później sam zaczął go produkować.

Na trzecim miejscu na podium uplanował się Tomasz Furman (1,4 mld złotych). Jest on synem Andrzeja Furmana, który w 1998 roku w Pabianicach założył jedną z wiodących firm farmaceutycznych na polskim rynku. Zajmuje ona pozycję lidera w segmencie produktów bez recepty.

Paulina Krupińska o wyjeździe Lewandowskich do Hiszpanii. "Będę częstym gościem"

Polscy sportowcy na liście najbogatszych przed czterdziestką

W rankingu najbogatszych Polaków przed 40-stką bardzo wysokie miejsca zajmują także nasi sportowcy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Anna i Robert Lewandowscy, którzy w tym roku przeskoczyli o jedno miejsce w rankingu. W 2021 ich majątek wyceniany był na 565 mln złotych, zajmując siódmą pozycję. W tym roku zwiększyli swoje dochody do 625 mln zł, zajmując tym samym szóste miejsce w rankingu "Wprost".

Dalsze pozycje w klasyfikacji zajęli m.in.bramkarz polskiej reprezentacji Wojciech Szczęsny (19. miejsce, 130 mln złotych), była tenisistka Agnieszka Radwańska (24. miejsce, 103 mln złotych) czy piłkarz naszej kadry Grzegorz Krychowiak (25. miejsce, 92 mln złotych).

Na czterdziestej pozycji w tegorocznym rankingu znalazła się zaledwie 21-letnia Iga Świątek, która dzięki sukcesom na tenisowych kortach dorobiła się kroci. Jej majątek wyceniono na 45 milionów złotych.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: "Wprost"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości