Maciej Karpiński o relacji Magdaleny Boczarskiej i Mateusza Banasiuka. "Chcieliśmy, żeby się wreszcie spotkali"

Maciej Karpiński o relacji Magdaleny Boczarskiej i Mateusza Banasiuka oraz ich występie w filmie "Różyczka 2"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Film "Różyczka 2" wzbudził zainteresowanie widzów. Magdalena Boczarska ponownie wcieliła się w główną rolę w produkcji Jana Kidawy-Błońskiego. Tym razem na ekranie towarzyszył jej życiowy partner — Mateusz Banasiuk. Zakochani po raz pierwszy mieli wspólne sceny. Maciej Karpiński, autor scenariusza "Różyczki", w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedział o relacji aktorskiej pary.

Maciej Karpiński to polski prozaik, dramaturg, scenarzysta, krytyk literacki i teatralny oraz pedagog. Napisał scenariusz do "Różyczki" z 2010 roku w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, jak również do kontynuacji filmu. Artysta obserwował relację Magdaleny Boczarskiej i Mateusza Banasiuka, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji pracować razem we wspólnych scenach.

Maciej Karpiński o relacji Magdaleny Boczarskiej i Mateusza Banasiuka

"Różyczka 2" opowiada o Joannie Warczewskiej, która jest córką Kamili z pierwszej części filmu. W zamachu terrorystycznym ginie jej ukochany mąż. Kobieta odkrywa prawdę o przeszłości swojej matki, która zagraża jej politycznej karierze. Magdalena Boczarska wciela się w filmie w dwie role: matki oraz córki. Mateusz Banasiuk wcielił się w rolę Ryszarda, asystenta głównej bohaterki. Maciej Karpiński wyjaśnił, dlaczego ich wspólny występ wzbudził tak dużo emocji.

- Myślę, że oni wstrzemięźliwie do tego podchodzili. Nie starali się, żeby koniecznie razem występować i w związku z czym Magda grała swoje role, swoje filmy, Mateusz występował w innych. Ale tutaj bardzo chcieliśmy, żeby oni się wreszcie spotkali na ekranie, ponieważ mieliśmy rolę, którą już od samego początku uważałem za wręcz idealną dla Mateusza Banasiuka, to on tę rolę zagrał świetnie, znakomicie i nie było w tym żadnej protekcji — ocenił scenarzysta "Różyczki".

Maciej Karpiński zachęcił do seansu "Różyczki 2". Podkreślił, że mimo nazwy, jest to osobna historia i nie trzeba znać pierwszej części.

- Ja nawet myślę, że dla wielu widzów byłoby ciekawe obejrzeć najpierw "Różyczkę 2", a później może przy okazji gdzieś obejrzeć pierwszą dla porównania. Natomiast "Różyczka 2" ma ten tytuł, bo ona rzeczywiście jest kontynuacją. Ja bym osobiście wolał, żeby miała tytuł również swój własny, żeby nie tak bardzo sugerowało tę ciągłość. [...] Jest to samoistna całość, samoistna fabuła, która sama przez się powinna tłumaczyć i sama przez się przemawiać do widza — dodał w rozmowie dla cozatydzien.tvn.pl.

Magdalena Boczarska o graniu z Mateuszem Banasiukiem

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk są razem od wielu lat. W 2017 roku para powitała na świecie syna, Henryka. Aktorka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą wyjaśniła, że w przeszłości zagrała z partnerem w jednej produkcji, ale nie mieli wspólnych scen.

- Śmialiśmy się, że dopiero ktoś tak późno na to wpadł. To była rzeczywiście bardzo fajna zabawa, tym bardziej że nasze role bazują na pewnego rodzaju kontrze w stosunku do naszej prywatnej relacji — powiedziała nam artystka.

Anna Pawelczyk-Bardyga zapytała aktorkę o to, czy praca na planie z kimś, kto jest bliski jej sercu, jest dla niej ułatwieniem czy utrudnieniem.

- Nie ma znaczenia. Nauczyłam się oddzielać to, bo przecież z wieloma aktorami, z którymi mnie łączy los, jestem w bliższych relacjach, darzymy się sympatią, z niektórymi jest mi trochę inaczej po drodze. Jeśli chodzi o moje granie z Mateuszem, to nasza relacja nie miała tutaj żadnego znaczenia. Po prostu fajnie się było spotkać, była to dla nas frajda i nowość, ale czy to wpłynęło na nasze granie? Myślę, że zupełnie nie — stwierdziła w rozmowie dla cozatydzien.tvn.pl.

Jak się niedawno okazało, występ w "Różyczce 2" zapoczątkował kolejny wspólny projekt zakochanych. W marcu para pochwaliła się, że występuje razem w teatrze Imka.

"Po raz pierwszy razem na scenie" - zdradzili, informując o spektaklu pt. "Wypiór".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości