Madonna pożegnała zmarłego brata. "Zasiałeś wiele ważnych nasion"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Madonna pożegnała zmarłego brata

Anthony Ciccone, najstarszy z sześciorga rodzeństwa Madonny, zmarł w wieku 66 lat. Mężczyzna od lat zmagał się z alkoholizmem i bezdomnością. Legendarna piosenkarka pożegnała brata we wpisie na Instagramie.

Słynna piosenkarka pop, której pseudonim artystyczny to Madonna, naprawdę nazywa się Louise Ciccone. Wychowywała się w rodzinie sześciorga dzieci, będąc trzecim z nich. Wraz z dwoma starszymi braćmi, jednym młodszym bratem oraz dwiema młodszymi siostrami spędzała swoje dzieciństwo. Piosenkarka wyznała na Instagramie, że zawdzięcza bratu wiele muzycznych inspiracji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Muzyka

Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianieCo Za Tydzień
wideo 2/19

Madonna pożegnała brata Anthony'ego

Śmierć bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, z jakimi musi się zmierzyć człowiek. Bliscy często potrzebują czasu, aby pogodzić się z odejściem krewnego. Madonna nie była ostatnio aktywna w mediach społecznościowych, ale właśnie wrzuciła post, w którym pożegnała swojego zmarłego brata. Wokalistka podziękowała mu za wprowadzenie do jej życia ważnych wartości i fascynujących postaci.

W swoim wpisie siostra wspomniała, że to właśnie brat rozsadził jej umysł, zapoznał ją z wieloma ważnymi postaciami kultury i filozofii. Dzięki niemu poznała muzykę jazzową, a także twórczość takich pisarzy jak Charles Bukowski, Richard Brautigan czy Jack Kerouac. Był to dla niej ważny moment, ponieważ dzięki temu mogła poszerzyć swoje horyzonty i spojrzeć na świat w inny sposób.

Jednym z najważniejszych elementów wpisu było podziękowanie bratu za zasianie ważnych nasion w jej umyśle. Madonna zwróciła uwagę na fakt, że wprowadzenie nowych wartości i postaci było czymś, co miało wpływ na całe jej życie. To właśnie dzięki bratu mogła zrozumieć, jak ważne są otwarcie umysłu i poszerzanie swojego myślenia poza schematami.

Dziękuję za to, że kiedy byłam młodą dziewczyną, wzbogaciłeś mój umysł i zapoznałeś mnie z Charliem Parkerem, Milesem Davidem, buddyzmem, taoizmem, Charlesem Bukowskim, Richardem Brautiganem, Jackiem Kerouacem, ekspansywnym myśleniem poza schematami. Zasiałeś wiele ważnych nasion

Wpis Madonny pokazuje, jak ważne jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi. Był nie tylko sposobem na wyrażenie jej żalu, ale również podziękowaniem bratu za to, że wprowadził do jej życia ważne wartości i postaci.

Nie żyje brat Madonny. Kim był Anthony Ciccone?

Mało osób zdaje sobie sprawę z mrocznej historii życiowej zmarłego Anthony'ego Ciccone. Przez wiele lat zmagał się z chorobą alkoholową oraz był osobą bezdomną. Największe kłopoty zaczęły się dla niego, kiedy został wyrzucony z pracy w winnicy przez ojca i macochę. Wtedy zaczął spać pod mostem w Michigan i zbierać puszki. Media donosiły o jego problemach już kilka lat temu, kiedy to w 2013 roku został aresztowany w toalecie publicznej i ujawniono, że miał wtedy 0,4 promila alkoholu we krwi. Według artykułu w Daily Mail, w 2017 roku Anthony Ciccone zdecydował się na leczenie i udał się na odwyk. Wtedy także związki z rodziną uległy poprawie.

Na Instagramie pojawiło się oświadczenie męża siostry Madonny. Joe Henry poinformował o śmierci szwagra.

"Mój szwagier, Anthony Gerrard Ciccone, opuścił ten padół zeszłej nocy. Znałem go, odkąd skończyłem 15 lat, od początku naszego życia w Michigan aż dotąd, minęło już tyle lat [...] Kochałem go i rozumiałem lepiej, niż czasami byłem skłonny przyznać… Żegnaj więc, bracie Anthony. Chcę myśleć, że Bóg, w którego wierzyła twoja błogosławiona matka (i moja), ma ją tam i ona czeka, by cię przyjąć" – napisał Joe Henry.

Szwagier Madonny również jest piosenkarzem, tekściarzem i producentem muzycznym. Poniżej opublikował zdjęcie zmarłego. Fani przesyłają kondolencje.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości